Povídání o něčem i o ničem

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Hofis » 03 pro 2021, 09:29

Jožko, nevím, jestli mají přímo povinnost, ale většina bank, které znám, to tak mají. Např. Česká spořitelna vyžaduje pro každou nestandardní platbu potvrzení SMS kódem. U standardních, stále se opakujících operací to není třeba. U Komerční banky stačí SMS kód při přihlášení do internetového bankovnictví, pak už se nic potvrzovat SMS kódem nemusí. Jak přesně je to u ostatních bank, nevím, ale dvouúrovňové potvrzení je podle mě naprostým základem bezpečnosti internetového bankovnictví.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3814
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod J.K. » 03 pro 2021, 09:36

Vsak prave. Potom nevidim velmi dovod na prilisne obavy pred zneuzitim internetbankingu cez PC. Ale priznavam tiez paranoju, preto odmietam bankovu aplikaciu v mobile :)
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 528
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Hofis » 03 pro 2021, 10:04

Ano, s tím naprosto souhlasím. Myslím, že pokud lidé používají k internetovému bankovnictví pouze mobil, tak to už je trochu neopatrné, protože pak stačí heknout pouze ten jeden přístroj. A to nemusí být až zas tak složité. Nenazýval bych to tedy paranoiou, ale spíš normální opatrností... :wink: Ideální bezpečná kombinace je počítač a klasický tlačítkový mobil, ne chytrý telefon. Znám několik lidí, kteří mají starý klasický tlačítkový mobil jen pro internetové bankovnictví. To už je možná trošku paranoidní, nicméně skoro jistota. :D
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3814
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Stanley_51 » 03 pro 2021, 11:38

Hofis píše: Ideální bezpečná kombinace je počítač a klasický tlačítkový mobil, ne chytrý telefon. :D

Moje banky používají při internetových platbách dvoufázové potvrzení. V mobilu mám bankovní klíč, který je propojen s účtem a při zadání jakékoliv platby v PC chce ověření klíčem na mobilu. Mám to nastaveno na otisk prstu, takže starý tlačítkový telefon by mi byl platný jak padák v ponorce. Samozřejmě, že pokud by byl opravdu schopný hacker a stálo by mu za to se dostat do vašeho účtu, tak by asi přešel přez všechny nástrahy. Ale nejsem Rockefeler, takže těch pár drobných, co mám na kontě, za tu námahu nestojí. Tihle lidé cílí na větší ryby.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Hofis » 03 pro 2021, 12:05

Jj, mám to také na chytrém telefonu, samozřejmě. :) Stačí zachovávat nějaká elementární pravidla opatrnosti a nestahovat hned každou apku, co člověk vidí. Pak je to podle mě úplně v pohodě.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3814
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod pavell » 04 pro 2021, 10:57

Chtěl bych si vybudovat tranšej na zimování citrusů, má s tím tady někdo nějaké zkušenosti? Možná bych na zkoušku vyrobil nějakou malou ještě letos.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Radek » 04 pro 2021, 19:22

Výraz tranšej (zapuštěný záhon) se objevil hlavně v sekci Fíkovníky, ale nic konkrétního. Když jsem zakopával přívod vody ze studny do chatky, říkali mi, že nezámrzná hloubka je 120cm. Mám to ale jen tak 70-80cm a voda mi v trubce nikdy nezamrzla. Uvidíš, jakou optimální hloubku záhonu Ti poradí ostatní.
Radek
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 342
Registrován: 23 úno 2017, 19:20
Bydliště: Frýdlant nad ostravicí 455 mnm

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Pokuston » 07 pro 2021, 17:42

Pokuston
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 344
Registrován: 01 bře 2009, 15:29
Bydliště: okr. UH

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Pokuston » 14 pro 2021, 14:56

Pokuston
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 344
Registrován: 01 bře 2009, 15:29
Bydliště: okr. UH

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod kasta » 17 pro 2021, 10:00

jak tu obcas resite, kam se prestehovat, kde by se dobre pestovala exotika - nasi sousedi se ted odstehovali na Madeiru. ne tedy primarne kvuli pestovani, spis, ze nemaji radi zimu . tak jsem trochu koukal na nemovitosti a vykoukla na me tahle oslunena zahrada na prodej - a je to teda opravdu lakavy :)
https://www.green-acres.pt/pt/propertie ... 181272.htm
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1311
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod nene » 17 pro 2021, 11:17

To musí být děsná nuda tam něco pěstovat :wink: ...nasadíš a sklízíš....otrava :D
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4237
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Marek1970 » 17 pro 2021, 14:00

nene píše:To musí být děsná nuda tam něco pěstovat :wink: ...nasadíš a sklízíš....otrava :D

Tak, tak, a ono im tam ani nemrzne S13 , no fujtajbl.
To nie je nič ani pre mňa, mrazom ošľahaného pestovateľa (alebo asi skôr šlahnutého), zvyknutého do mája dva krát za týždeň vstávať o druhej v noci a ísť zapaľovať proti mrazové sviece.
To je potom iné potešenie keď vidím, že som pri nákladoch 150 EUR zachránil na stromoch 5 kg marhúľ S15 .
Marek1970
oficír
oficír
 
Příspěvky: 519
Registrován: 05 lis 2018, 18:14
Bydliště: "kúsok" od Piešťan, cca 160 m.n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod moonvil » 17 pro 2021, 14:25

Tam by nešly pěstovat zimolezy, do toho nejdu.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4085
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod jardos » 17 pro 2021, 14:45

Madeira je pre mna fakt zaujimave miesto. Paci sa mi, ze sa tam pestuju jablka, hrozno, orechy, jahody...proste veci ako tu. Dalej sa tam pestuju pomarance, mandarinky, teda cistusy ako v subtropoch. No a potom tam pestuju aj manga, ananasy, avokada, banany ako v tropoch. to je fakt bomba. Akurat ze tie teploty tam teda nie su nic moc. V zime okolo 14st a cez potom dlho pocas roka len 21, 22st. Co ked pofukne od mora, na kratke to asi velmi nie je. V letnych mesiacoch je tam nad 25st, ale ziadna slava. Toto leto tam mali len 2 tropicke dni!!! A more je tam studene kvoli prudom. Ale ako miesto na chutnenie veeela druhov ovocia naraz, je to super.
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 502
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod kasta » 17 pro 2021, 16:59

no, on mi kamos taky rikal, ze kdybych ty teplomilny rostliny nemusel tak piplat a rostly by mi samy jako plevel, ze by me to nebavilo. uplne nevim, ruzny tropicky a subtropicky plody ja teda muzu jist porad, ale uz jsem si overil ze zivot na ostrove tyhle velikosti bych dlouhodobe nedal, je tam po case desna nuda...
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1311
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 88 návštevníků