Povídání o něčem i o ničem

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod pavell » 10 říj 2021, 10:01

Na česneku jsem to zatím nezkoušel, zkoušel jsem to na rajčatech a paprikách. No a k tomu česneku tak přece česnek koření po vysazení téměř okamžitě, do týdne pokud je vlhko má už 1cm velké kořeny.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod dzani696 » 01 lis 2021, 15:13

Tak dnes som šiel k svokrovcov že zalejem novo-zakúpené rastliny.
Obrázek
Já tu sviňu dostanem....všetko v pohode okrem višne.
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 878
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod dzani696 » 26 lis 2021, 18:47

Krásný to pohľad na zasneženú rajčenku. :) Som zvedavý či to prežije.
Obrázek
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 878
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Radek » 01 pro 2021, 15:55

Dobrý den, máte někdo zkušenost s antivirem Kasperský? Mám dvě nové licence, jejichž platnost skončí za 21 dnů (22.12.). Zajímalo by mne, kdy mám objednat upgrade (update), abych si zbytečně nezkracoval platnost licence, loni zakoupené.
Vysvětlím, zdánlivě nesmyslný dotaz. Loni jsem 22.12. objednal na internetu 2 nové licence Kaspersky Internet Security. 28.12. mi došly mailem licence. Někdy v polovině ledna jsem nainstaloval do 2 PC "zdarma" verzi, platnou měsíc. Před uplynutí platnosti free verze, jsem zadal do programu Antiviru licenční číslo - zhruba v polovině února. Avšak začátek licence byl brán datum objednání licence, tj. 22.12. Normálně by člověk čekal, že licence začne běžet od doby vložení do PC a ne od data objednání. Děkuji za případnou informaci.
Radek
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 342
Registrován: 23 úno 2017, 19:20
Bydliště: Frýdlant nad ostravicí 455 mnm

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod moonvil » 01 pro 2021, 17:30

Podle mě na takové normální zabezpečení stačí bezplatná verze Avastu. Ta je free po neomezenou dobu, nemusíš řešit nějaké licence apod.
Placené antiviry bych zvažoval jen kdybych chtěl chránit nějakou firemní síť, na domácím PC mi to přijde jako vyhozené peníze.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4087
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Radek » 01 pro 2021, 19:39

Díky Michale,
myslíš, že pro PC, užívaný jen pro vstup do internetového bankovnictví, stačí pouze Avast, free verze? Dokonce zdejší opravář PC a mobilů mi tvrdil, že dokonce i Defender ve Windows je postačující antivirová ochrana. Prý jej testoval a zachytili ty zkušební viry, které ani antiviry nezaznamenaly. Možná, že antiviry slouží jen pro klid naší duše.
Radek
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 342
Registrován: 23 úno 2017, 19:20
Bydliště: Frýdlant nad ostravicí 455 mnm

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod moonvil » 01 pro 2021, 20:01

Já popravdě po reinstalaci Win7 na Win10 už tam nemám ani ten Avast, řekl bych, že samotný systém Windowsů už je schopen ledacos ohlídat sám.
Pro klid duše bych doporučil ten free Avast, ty placené verze obsahují navíc různé vychytávky, které ale nejsou tak zásadní.
Hlavně by měl člověk dodržovat ty základní bezpečnostní zásady práce s internetem, ale to je asi jasné.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4087
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod dzani696 » 01 pro 2021, 20:05

Tak ja si myslím že keď niekto bude mať záujem o tvoje "JA" tak ti nepomôže nič, čo je bežne kúpitelné na trhu.
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 878
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Hofis » 01 pro 2021, 20:28

Je pravda, že antivirus ve Win10 není sám o sobě špatný, když jsem koukal na hodnocení. Ale pro jistotu jsem si ještě stáhl free antivirus Bitdefender a jsem s ním zatím spokojen.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3813
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Radek » 02 pro 2021, 18:39

dzani696: Nešlo mi o ochranu svého "JÁ", ale šlo mi jen o to, mít notebook, používaný jen pro vstup do internetového bankovnictví, u kterého budu vědět, že jsem udělal aspoň něco pro jeho ochranu. Nebude pro hry a pod. Teď, co jsem v důchodu, stačí mi jen mobil pro běžnou informaci o dění ve světě.

Hofis: Podle d-testu Microsoft Defender a free Bitdefender nechrání e-banking (předpokládám, že se tím myslí internetové bankovnictví). Naproti tomu Avast Free Antivirus má má e-banking ochraňovat. Ale mohla se vloudit do hodnocení chybička, protože placená verze Avastu má celkové hodnocení o jedno procento nižší, než verze free, což je velmi podezřelé. Když jsem se na to dotazoval, nebylo mi odpovězeno.
Radek
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 342
Registrován: 23 úno 2017, 19:20
Bydliště: Frýdlant nad ostravicí 455 mnm

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod mifin » 02 pro 2021, 19:12

Avast prohlížeč má speciální bankovní režim, ale nakolik je bezpečnější, nejsem schopen zhodnotit.
mifin
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 318
Registrován: 15 led 2017, 21:11
Bydliště: Praha - sever, 236 m n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Hofis » 02 pro 2021, 20:29

Radku, já si myslím, že pokud máš chráněný svůj počítač, tak máš chráněné automaticky i svoje internetové bankovnictví. Ten antivir toho hodně pochytá. No, pokud tě někdo bude chtít cíleně heknout, tak ti stejně nepomůže nic. Navíc je to hodně o prohlížeči, některé mají speciální bankovní režimy. Důležité je neotevírat žádné soubory z neznámých zdrojů a nespouštět žádné neznámé exáče. Pak se podle mě není čeho bát, stejně je to pojištěné ještě telefonem. Heknout dva zdroje je o dost složitější. :wink: Ale jsem lama, žádný odborník. :D
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3813
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod dzani696 » 02 pro 2021, 20:37

Ja sa do toho tiež moc nevyznám.No viem že účet sa dá vybrať aj z opačnej strany a to cez banku.Aj keď banky sú chránené dômyselne. Existujú medzerky,ktorými,keď sa chce a človek vie,tak ich využije.Hlavne musí existovať dôvod,prečo.
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 878
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Stanley_51 » 02 pro 2021, 23:33

Používám placenou verzi Avast Premium security a myslím, že je hodně dobrý. Chrání samozřejmě i internetové bankovnictví a pokud by došlo na atak vůči bance, nese za prachy odpovědnost banka. Pokud člověk není totální trotl a neotvírá ze zvědavosti neznámé soubory, dá se atakům poměrně úspěšně vzdorovat. Samozřejmě by stačila i neplacená verze, ale někdo to musel vymyslet a spravovat, takže těch pár stovek ročně mi nepřipadá tak moc. Práci je potřeba zaplatit vždy.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod J.K. » 03 pro 2021, 08:05

Radek píše:... ale šlo mi jen o to, mít notebook, používaný jen pro vstup do internetového bankovnictví...

V CZ nemaju banky povinnost dvojurovnoveho potvrdzovania prikazov? Teda pri kazdej "zavaznej" operacii SMS s kodom od banky?
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 528
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 107 návštevníků