Povídání o něčem i o ničem

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod EvaOstrava » 03 říj 2023, 15:54

Já všechno likviduji tak, že to seřežu k zemi a zakryju tmavou folií. Bez světla to za dva roky odumře. Ale to je dost velkà plocha.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 897
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Hanka Ř. » 03 říj 2023, 16:17

Moc děkuji za rady. Roundup zní zajímavě. Jen ještě musím ošetřit, abych tím nenastříkala ty rostliny, co už jdou za plot k sousedům, kde se pasou koně.

Že by fungovala černá fólie, to si nedokážu tady představit. Ty ostružiny umí růst velmi rychle a jsou fakt silné, takže s podobnou myšlenkou jsem skončila na tom, že nevím, čím bych to musela přikrýt, aby to neprotrhly/prorostly/obrostly.
Hanka Ř.
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 42
Registrován: 02 lis 2020, 11:47

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod FranTom » 03 říj 2023, 19:30

Dal bych pod tu černou tkanou textílii ještě obalové kartóny - rozložené krabice. Kartón zadrží ostré konce a časem se rozloží.
FranTom
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 43
Registrován: 21 črc 2023, 14:11

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod BXL » 06 říj 2023, 12:30

idnes píše že máte v Čechách prvý výskyt azijskeho sršňa.Takže my za chvíľu. S13
BXL
oficír
oficír
 
Příspěvky: 523
Registrován: 01 lis 2011, 10:01
Bydliště: skoro LC,254 m n.m

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod nene » 06 říj 2023, 20:24

„Letos v létě se objevila v Maďarsku u hranic se Slovenskem." (Novinky.cz)
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4235
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Stanley_51 » 06 říj 2023, 21:38

Nejnovější zpráva o výskytu sršně asijské.
https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/srsen ... -zpravy_vb
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Josef » 09 říj 2023, 09:22

Chování některých lidí v této době je opravdu neskutečné. V sobotu jsme museli odjet z chalupy na jeden den a po příjezdu přišel soused, že nám opět někdo sklízel kiwi u plotu zahrady a něco tam asi řezal. Pán s paní kolem 40-45 let na kolech, cizí, asi z nedalekého hotelu, pán trhal a něco tam dělal a paní držela nějakou tašku a hlídala. Tak jsem se šel podívat, no, čert vem kiwi, ale uříznutá větev s růžicí roubu Green Light od Miloše. Zbyla jen cedulka. Nechápu, nač tohle v tuto dobu někomu je. Kdyby si hráli děti, tak to člověk pochopí, ale dospělí lidé? Potřebovali si odnést něco z výletu na Vysočině? Kam jsme se to za těch posledních let dostali. A to nás čeká zima s partou nájezdných dementů na sněžných skútrech, kteří pravidelně ničí lesy. Momentální boj s větrnými mlýny.
Josef
oficír
oficír
 
Příspěvky: 626
Registrován: 04 bře 2022, 14:01
Bydliště: Žďársko, 560 m.n.m - Vysočina

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod milos 51 » 09 říj 2023, 09:37

Josef : Jožko ,nic si z toho nedělej :D naroubuješ znovu a jiné ,lepší odrůdy . A víš co je ještě horší ? Když si tu naroubovanou větvičku ustřihneš na podzim sám ! A najdeš ji na zemi při úklidu i s cedulkou . Vím o čem píšu , už se mně to stalo .
A přesně z tohoto důvodu tam těch roubů musí být víc . Aby bylo na nehody i na zloděje a ještě zbylo pro nás :D
Naposledy upravil milos 51 dne 09 říj 2023, 11:10, celkově upraveno 1
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1865
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Hofis » 09 říj 2023, 10:13

milos 51 píše: A víš co je ještě horší ? Když si tu naroubovanou větvičku ustřihneš na podzim sám ! A najdeš ji na zemi při úklidu i s cedulkou . Vím o čem píšu , už se mně to stalo .

Jj, mě taky... :D Od té doby razím při roubování kiwi metodu, že ustřihnu v zimě nějaký silný výhon dole co nejvíc u země. On do léta pak udělá pěkné silné nové výhony, do kterých pak dole roubuju. Pak se to dá ustřihnout stěží, jenom opravdu velkým omylem. Nebo když se vyskytne nečekaná cizí síla, jako u Josefa. Ale to už je holt o lidech, s tím nic nenaděláš. Je mi to líto, Josefe, lidi jsou hovada... S13
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3809
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod MonikaV » 09 říj 2023, 15:56

Přesně vystižené--- HOVADA-- E1
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 993
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Lenkalor » 09 říj 2023, 16:43

Propána :shock: - všichni neee :D
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1132
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod veverka » 19 říj 2023, 17:42

Obrázek

Obrázek

moje jablunky s mini jablickama, znam je ted presne rok, natrhala jsem si na místě nálezu :-) ve městě do pytlíků a výborný i nakvašený i přemrzlý. Natahala jsem si domu uz asi sedum stromku, dva jsou nejaky mini velikosti, zasadila jsem na jaře do pytliku od 1kg kavy a zarostlo to houstinou...jak trochu uklízim, hele dyt já mám tady ty mini jablunky a ono to má jablíčka. Ochutnala jsem jedno a ostatní zaseju. Mě chutnají, mam i červený, vydrzí to na stromě dlouho.
veverka
ouško
ouško
 
Příspěvky: 94
Registrován: 22 črc 2023, 12:18

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod pavell » 03 lis 2023, 20:11

Přátelé potřeboval bych poradit. Koupil jsem pozemek teda jen jednu polovinu a s majitelem druhé poloviny se už asi tři měsíce nemůžu domluvit kterou polovinu mi nechá,nejdřív říkal že je mu to jedno, potom chtěl pravou polovinu, pak zase levou a jak jsem chtěl aby mi to dal písemně tak nemá čas a že prý ještě neví a pořád dokola se jen vymlouvá a mele nesmysly, já chci svoji polovinu nechat vyměřit, a nasadit tam stromky,ale nevím co dělat když se se sousedem nejde domluvit. Poradí mi někdo?
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod EvaOstrava » 03 lis 2023, 21:38

EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 897
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Hofis » 03 lis 2023, 21:57

Koupil jsi zajíce v pytli. Předpokládám, že pozemek je nyní ve společném vlastnictví dvou lidí, tedy tebe a toho druhého majitele. Tzn. každý z vás má nárok na půlku každého na pozemku získaného prospěchu, a to i včetně třeba ovoce. Takže kdybys například jakoby na svojí polovině založil sad, bude mít druhý majitel automaticky nárok na polovinu úrody, a nikoho nebude z právního hlediska zajímat, že jsi to celé oddřel sám. Žel, teď už se s tím moc dělat nedá, chyba byla, že jsi to takto koupil. Bez souhlasu toho druhého majitele takto k žádnému vymezení pozemku nedojde. Mělo nejprve dojít k vymezení, a teprve poté koupit již vymezenou část pozemku. Teď už žádné jiné řešení kromě benevolence toho druhého majitele neexistuje, je mi líto... :(
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3809
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ragnar a 56 návštevníků