Povídání o něčem i o ničem

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod petrlcr » 17 srp 2017, 20:15

Ale jak tak vzpomínám, myrtifolia mi i dozrávala. Pplody jako sklovitá žebrovaná třešeň, v mých podmínkách kyselé jako šťovík. Také jsem ji měl z kruhu.
petrlcr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 325
Registrován: 06 říj 2011, 21:14
Bydliště: Sokolov

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Satan » 18 srp 2017, 11:51

PavelKt píše:Já jsem tuto eugenii koupil letos z Kruhu. Přišla rozvětvená rostlinka s dvěma kminky, miniaturní sotva 10 cm vysoká. Po přesazení 1 kmínek uhynul a druhý začal pěkně růst. Zvětšily se i lístky a neustále kvete, ale zatím z toho nic není.

Tak se v Kruhu nic nezměnilo pořád je to začarovaný Kruh. :D :( :( :( S2 S2 S2 S2 S13
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod sasman » 18 srp 2017, 22:50

Vyhodil mi to Google, když jsem hledal něco úplně jiného (jak zesílit kmínek nenaroubované podnože): http://www.ekozahrady.com/nerez_ovocnych_stromu.htm

Nečekal jsem, co všechno se dá najít na internetu S8 Nemůžu souhlasit snad s ničím. Kdybych to měl brát vážně, tak bych se musel zítra všem stromům na zahradě omluvit, že je řežeme a navíc jsou ještě naroubované :D11 Samozřejmě všude tam jsou fotky špatně řezaných stromů :D

"Hlavním důvodem k pravidelnému řezu bývá zvětšení úrody. Když někomu budete mířit pistolí na hlavu, taky vám dá víc peněz. " S1 To je teda zajímavé přirovnání S1
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod petrlcr » 18 srp 2017, 23:56

To je normální debil. Bych chtěl vidět, jak ta jeho zahrada asi vypadá a jek by tyto permakultury uživily lidskou populaci.
petrlcr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 325
Registrován: 06 říj 2011, 21:14
Bydliště: Sokolov

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod PavelKt » 19 srp 2017, 08:13

Je to působivý článek. Neznalého určitě přesvědčí. Tento zarputilý pseudoekolog nejspíš bude také blokovat silniční obchvaty měst, kvůli jednomu planě rostoucímu stromu a bude mu jedno, ze tisíce lidí dýchají splodiny aut, co jim jezdí pod okny.
PavelKt
ouško
ouško
 
Příspěvky: 63
Registrován: 30 črc 2017, 22:54
Bydliště: Klatovy 390 m/n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod sapmok » 19 srp 2017, 09:19

Kdyby bylo po jeho, tak by dneska pěstoval jabka velikosti třešní či angreštu. :P
Ale vlastní názor už má. :lol:
Uživatelský avatar
sapmok
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 496
Registrován: 28 dub 2013, 16:17
Bydliště: v okrese Jeseník 230mnm_USDA6b_MT2

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod nene » 19 srp 2017, 10:14

Tak mě napadlo přesunout sem informaci o počasí na jihovýchodní Moravě a Valašsku - pokud se deště dotýká, je to vcelku výstižný nadpis S18 .
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4205
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod petrlcr » 19 srp 2017, 19:03

Ovšem, lidstvo už v raných počátcích postavilo svou kulturu na primitivním zemědělství, to rostlo a zdokonalovalo se spolu s růstem civilizace. Populace lidstva rostla spolu s tím, jak naši předci zdokonalovali techniku pěstování a zušlechťovali plodiny. Já mám moc rád přírodu a mám to štěstí, že jsem v přírodě i když pracuji, ale člověk si musí zachovat zdravý rozum. Na druhou stranu si říkám, že takových bláznů, jako je ten pisálek není moc a i takové zahrady jako je ta jeho, je jedinečným ekosystémem a spousta druhů zde může najít útočiště. Bohužel to budou povětšinou škůdci. Ale ať si každý dělá co se mu líbí. Je však fanatismus tvrdit, že je to směr pro celé lidstvo a tak máme všichni žít.
petrlcr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 325
Registrován: 06 říj 2011, 21:14
Bydliště: Sokolov

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod ZdenekCernoch » 19 srp 2017, 21:43

sasman píše:Vyhodil mi to Google, když jsem hledal něco úplně jiného (jak zesílit kmínek nenaroubované podnože): http://www.ekozahrady.com/nerez_ovocnych_stromu.htm

Nečekal jsem, co všechno se dá najít na internetu S8 Nemůžu souhlasit snad s ničím. Kdybych to měl brát vážně, tak bych se musel zítra všem stromům na zahradě omluvit, že je řežeme a navíc jsou ještě naroubované :D11 Samozřejmě všude tam jsou fotky špatně řezaných stromů :D

"Hlavním důvodem k pravidelnému řezu bývá zvětšení úrody. Když někomu budete mířit pistolí na hlavu, taky vám dá víc peněz. " S1 To je teda zajímavé přirovnání S1



tento zpusob řezu není vhodny pro nic. Vidím to i tady v Německu . V podstatě pahýly na silné kosterní větve ořezané stromy. Pochopil bych zmlazovací řez, ale todle ani omylem.

každý strom má v genech zakodovanou korunu a velikost do jaké doroste. Je jen na nás co mu dovolíme aby vyrostl. Musí se najít optimální cesta řežu a plodnosti s tím že letorosty i když strom hodně plodí musí narust do nejméně 30 cm délky. Pak je strom v dobré kondici a vydrží dlouhé roky rust i plodit.
na toto téma se dá napsat mnoho článků podložených zkušenostmi mnoha lidí. Stejně je to zcela zbytečná snaha někoho něco naučit. Každý si to dělá podle sebe S20
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Dahe » 20 srp 2017, 19:28

Obrázek Tak nevypadal jako nový.
Dahe
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 391
Registrován: 10 kvě 2009, 14:50

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod amy80 » 20 srp 2017, 20:09

ZdenekCernoch píše:tento zpusob řezu není vhodny pro nic.


Dovolím si oponovat. Takovýto řez je velmi vhodný v případě, že velmi přesně víte že strom už je úplně k ničemu (stáří, napadení chorobami), ale nemůžete ho kvůli rodinným vztahům zlikvidovat.
Tak ho takhle ořežete pod záminkou zmlazení, a doufáte že brzy chcípne sám ale vy v tom budete v nevinně :D5 :oops:
amy80
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 626
Registrován: 13 črc 2014, 10:15
Bydliště: Praha - východ cca 400 mnm

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Satan » 25 srp 2017, 07:50

Asi týden k nám na balkon léta čmelák a opiluje Eugenia myrtifolia , tak snad se dočkáme i plodů.ObrázekObrázekObrázek
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Satan » 25 srp 2017, 19:19

Pěstuje někdo keř s názvem Azerulo ?
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Radim K » 25 srp 2017, 21:52

Ano, je to hloh azarol (Crataegus azarolus). Existuje žlutý a červený. Je to skoro subtropický druh hlohu, u nás loni plodil poprvé, dozrál tuším během září a byl vynikající. U nás nenamrzá a to ani při rašení či v květu.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1899
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod nene » 31 srp 2017, 17:58

nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4205
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků