Povídání o něčem i o ničem

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod pavell » 03 lis 2023, 23:55

Takže jediná možnost rozdělit pozemek na dvě parcely, souhlas je asi málo, druhý majitel by si to mohl kdykoliv rozmyslet.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Hofis » 04 lis 2023, 00:03

Jediná možnost je právní vymezení pozemku na 2 poloviny. Tzn. domluvit se s tím druhým majitelem, že např. tato půlka bude tvoje a ta druhá jeho a právně to vymezit. Vymezení pozemku je právní pojem a přesně jak píšeš, jedná se o rozdělení pozemku na dvě parcely. Vlastně se ze situace, kdy na celém pozemku každé stéblo patří vám oběma stane to, že pouze tobě bude patřit přesně vymezená polovina a jemu ta druhá. Problém je ale v tom, že je k tomu potřeba souhlas všech vlastníků. Takže když on s tím nebude souhlasit, tak s tím prostě nic neuděláš a zůstane to tak, jak to je teď... :(
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3809
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod kasta » 04 lis 2023, 08:24

a pokud se s tim druhym clovekem neda moc domluvit po dobrem, jeste se mu da trochu 'vyhrozit', ze pokud se nedomluvite, tak tu svoji polovinu zase prodas a muze se stat, ze to pujde prodat jen pod cenou nejaky pochybny firme na spekulace, ktera mu pekne zneprijemni zivot aby ho nakonec vystipala ap. takhle ten pozemek nema cenu ani pro tebe ale ani pro nej.
dnes uz myslim neplati ta podminka ze pri prodeji sveho podilu to musis nejprve nabidnout ostatnim podilnikum. ale nejsem pravnik, jen jsme podobnou situaci resili u chaty moji expritelkyne, tak si to radeji over.
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1308
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Hofis » 04 lis 2023, 08:32

Ano, toto je taky možnost. A předkupní právo, které kdysi automaticky platilo, už skutečně neplatí...
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3809
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Míra » 04 lis 2023, 18:59

Hmm, taky mám jen půlku pozemku, ale se spolumajitelem jsem mluvil už před koupí a máme to ústně domluveno, že každý obdělává jednu půlku - rozděleno podél. Žel - právně je to tak jak psáno výše - každý má nárok na polovinu všeho vypěstovaného. Oni pěstují zeleninu a já sem zasadil stromy. Ale nedělíme se, každý si svoje nechá. Samozřejmě se tu druhou polovinu pozemku snažím odkoupit. Mají i několik stromů, když si loni nesbírali "svoje" třešně, tak jsem je posbíral já a část jim dal. Mám velké štěstí, že se s nima dá domluvit. Popravdě řečeno, kdybych se s nima nedomluvil před koupí, tak bych do toho asi nešel právě z obav o takovéto spory.
Míra
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 5
Registrován: 10 kvě 2023, 01:01
Bydliště: Hodonínsko

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod mariolka » 14 lis 2023, 23:28

Dobrý den,

zkoušel někdo vysadit prostokořenné stromky do květináče na 2-3 roky a potom je dát do volné půdy? Jde mi o to, aby potom rostlina neměla ve volné půdě problém s pomačkaným kořenovým balem a ve finále jí to spíš neublížilo. Jednalo by se o meruňku, broskvoň, jabloň, hrušeň, švestku. Chtěla bych trošku ušetřit a sadit něco většího než proutek. Je mi jasné, že to dvoumetrové stromy nebudou
mariolka
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 20
Registrován: 03 led 2018, 15:53
Bydliště: Kutná Hora

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod FranTom » 14 lis 2023, 23:33

Mělo by to fungovat.
Například "vejtaha" z kanálu Zahrada na řece takto praktikuje:
https://www.youtube.com/watch?v=yYEwp_Qx27I
FranTom
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 43
Registrován: 21 črc 2023, 14:11

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod moonvil » 14 lis 2023, 23:36

Já s tím nikdy problém neměl a to těch kontejnerovek mívám spousty. Naopak se mi neosvědčilo dávat rostliny ven, když jsou příliš malé, pak to tam roky trčí.
V úrodnějším a vlhčím kraji to ale může být trochu jinak.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4083
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod kasta » 15 lis 2023, 07:22

mariolka: u nas v zahradnictvi to delaji bezne. co neprodaji jako prostokorene, zasadi do kvetinace a pristi sezonu prodavaji v kontejneru. Mam od nich takhle mispuli, hruskojerab, mirabelku a svestku a vsechny rostou hezky, lip nez ty prostokoreny. Vlastne tomu davam prednost vzhledem k nemoznosti pravidelny zalivky u me na zahrade.
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1308
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod mariolka » 15 lis 2023, 16:05

Děkuju za rady, myslela jsem si, že to snad nebude úplná blbost. Neměla bych teď možnost to v létě zalívat a jedná se o pozemek vedle pole a je to tam celý provrtaný, takže nejdřív musím vyhnat hlodavce a potom můžu uvažovat o tom, že tam něco s ochranou kořenů zasadím.
mariolka
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 20
Registrován: 03 led 2018, 15:53
Bydliště: Kutná Hora

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Franz » 26 lis 2023, 14:59

zdravím Vás, někde jsem tady četl, že obalujete rouby do parafínových pásek - kde to kupujete?
Franz
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 420
Registrován: 28 čer 2012, 07:25
Bydliště: Hranice 240 m.n.m

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod MonikaV » 26 lis 2023, 15:05

Já to sehnala na aliexpressu, a jsou různé délky.-je to parafilm páska
https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... 03716385_1
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 993
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Franz » 26 lis 2023, 20:24

díky už je objednáno
Franz
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 420
Registrován: 28 čer 2012, 07:25
Bydliště: Hranice 240 m.n.m

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Josef » 26 lis 2023, 20:43

Tento týden proběhla v Německu, jako každý rok, mezinárodní burza okrasných ptáků. Kdo je milovníkem těchto opeřenců tak ji jistě velmi dobře zná a ví, že Německo je v chovu těchto domácích mazlíčků velmi uznávanou zemí v Evropě a v chovu hlavně papoušků s ČR velmi úzce spolupracuje. Na burzu s plnou peněženkou, z burzy sice s miláčkem v kleci pro oživení krve nebo rozšíření chovu, ale peněženkou opravdu prázdnou. Jen pár obrázků z nabídek této velice vydařené burzy pro oživení zimního pohodového večera:
Obrázek

Obrázek
Josef
oficír
oficír
 
Příspěvky: 626
Registrován: 04 bře 2022, 14:01
Bydliště: Žďársko, 560 m.n.m - Vysočina

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Josef » 26 lis 2023, 20:45

Další:
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Josef
oficír
oficír
 
Příspěvky: 626
Registrován: 04 bře 2022, 14:01
Bydliště: Žďársko, 560 m.n.m - Vysočina

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 82 návštevníků