Povídání o něčem i o ničem

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod mitas » 15 zář 2021, 20:41

SILVERCREST SSJ 300 B3
Uživatelský avatar
mitas
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 215
Registrován: 01 čer 2020, 21:04
Bydliště: Trnava, Slovenská republika 153 m. n. m. USDA 6b

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod mirka » 17 zář 2021, 21:55

Tak jsem myslela že bude ok, špatně žrala, co zežrala tak vyvrhla hodně pospávala, udělala jsem ji i vaječnou směs s vitamíny, no nepomohlo to a dnes dobojovala, umřela v křečích . :(
Obrázek
mirka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1527
Registrován: 12 úno 2015, 21:17
Bydliště: Zlín 230 m.n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod antarian » 27 zář 2021, 08:43

Jen pro zajimavost: mech na zahrade, pripadne mech vytlacujici ze zahrady travu.

Tak nevim jestli jsem divnej nebo ne, ale vsude si ctu jak se mechu zbavit, jak ho zahubit atd .. a ja mam naopak radost z toho jak se pomalinku ale jistě mech na me zahrade rozrusta... (Zatim tedy jen kopce a pozvolna uz i dalsi plochy, ale je to holt beh na dlouhou trat ..)

Jak jste na tom tedy vy? Jsem jedinej kdo si doma mech hycka? Nebo je to nekdo dalsi kdo preferuje mech pred travnikem?
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod nene » 27 zář 2021, 09:29

A co teprve, když člověk sekačkuje a za ním zůstává ten krásně zelený a heboučký kobereček S6 . Nemluvě o tom, že kde je mech, tam tráva moc neroste, tudíž není třeba tak často sekat, ale pěkné to je pořád.
Asi je nás divných víc :lol: (akorát to chce mokro a vlhko a to už tak fajn není :?, na slunku se ta krása rychle spálí do hněda ).
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4207
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Hofis » 27 zář 2021, 10:52

Já tohle vůbec neřeším, nechávám to čistě na přírodě. Když je někde mech, tak akorát vím, že je to vlhké místo vhodné pro vlhkomilné rostliny. Mech je vlastně takový indikátor vlhkosti.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3792
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod kasta » 27 zář 2021, 12:29

mech je hezky zelenej i v zime a kde je ho souvisla vrstva, nemusi se sekat, takze my ho mame radi. mame tu mnoho druhu, i takovy ty vysoky mechy, ale rozhodne nemame nic co by ani vzdalene pripominalo anglickej travnicek.

p.s. roste nam i na mistech, kde je celkem sucho (ale jsme svah odklonenej od slunce) a pod cinskym jalovcem mame plonik - vzdycky v lete suchej jako troud a pak kdyz zaprsi, nasaje vodu a celej se zazelena.
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1285
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod pavell » 08 říj 2021, 13:02

Mate někdo Zkušenosti s přípravky Clonoplus, Gliorex, Rizocore, Symbivit a podobnými?
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod paloo » 09 říj 2021, 07:39

pavell píše:Mate někdo Zkušenosti s přípravky Clonoplus, Gliorex, Rizocore, Symbivit a podobnými?

Clonoplus som používal na cesnak.Efekt som nespozoroval tak som s tým prestal.
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7346
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod pavell » 09 říj 2021, 16:13

Jo Paloo chtěl jsem to taky použít na česnek asi to nebude nějaký velký zázrak, chce to asi vyzkoušet.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod dzani696 » 09 říj 2021, 19:40

U cesnaku som nezpozoroval žiaden rozdiel oproti nenamáčanej sadbe. EKO reklama.
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 876
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod pavell » 09 říj 2021, 22:12

Takže nebrat? Mluvil jsem přímo s výrobcem, bavili jsme se po telefonu asi deset minut no na konec jsem se zeptal jestli se to nějak projeví v růstu odpověděl mi upřímně " jsem výrobce tak musím říct ano" To mě celkem zarazilo.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod J.K. » 09 říj 2021, 22:45

pavell píše:Mate někdo Zkušenosti s přípravky Clonoplus, Gliorex, Rizocore, Symbivit a podobnými?

Aby ti na to niekto dokázal seriózne odpovedať, musel by urobiť aj seriózny pokus. Teda aspoň 2 rovnako vitálne rastliny, pestované v rovnakých podmienkach. Komu by sa to chcelo...
Ja občas použijem Symbivit na vzácnejšie rastliny. Ale skôr pre pocit, že som urobil všetko, čo bolo v mojich možnostiach.
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 525
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod moonvil » 10 říj 2021, 00:16

Konkrétně Symbivit jsem kdysi dávno zkoušel, ale mám dojem, že člověk může rostlině prospět mnoha jinými a většinou levnějšími způsoby. Hlavně tedy pochopit, co která v danou chvíli potřebuje z hlediska substrátu, výživy, teploty, světla, závlahy, atd. Netvrdím, že je to úplně podvod, symbiotické organismy zcela jistě na těchto principech fungují a v mnoha případech jsou nepostradatelné, jen je otázka, zda je potřeba dodávat je rostlinám touto formou a zda je to opravdu účinné.
Zvažuješ to použít pro něco konkrétního, co ti blbě roste, nebo to chceš sypat ke všemu v jakési víře v odstranění veškerých neduhů co na zahradě pozoruješ? Pro ten druhý případ asi stejně poslouží kvalitní modlitba.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4071
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod pavell » 10 říj 2021, 00:58

Chci to vyzkoušet na česnek, třeba zrovna ten Symbivit jsem zkoušel, ale žádný pozitivní vliv jsem nepostřehnul lignohumát funguje líp.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod J.K. » 10 říj 2021, 09:52

To si si vybral zrejme najnevhodnejšiu aplikáciu. Mykorhizne huby predsa potrebujú ku svojmu životu korene iných rastlín. Keď sadîš cesnak, žiadne nie sú k dispozícií. Nechápem, ako ťa to napadlo použiť.
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 525
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: J.K., mates a 18 návštevníků