Povídání o něčem i o ničem

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Satan » 06 říj 2017, 15:57

Hub roste opravdu hodně, za půl hodiny nasbíráno .ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod bradhal » 07 říj 2017, 10:51

Tak to je krása, coby vášnivý houbař opravdu závidím.
Já bohužel letos jenom málo úlovků, v dosahu je to vysbírané nájezdy brňáků a dál do lesů mi pěšky ještě nedojdou děti, hlídání nemám.
Přeji pěkný den.
Uživatelský avatar
bradhal
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 552
Registrován: 08 dub 2012, 16:38
Bydliště: Moravský Kras, 500 m.n.m., MT10

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod bradhal » 22 říj 2017, 09:28

Tak mi manžel včera zlomil násadu u rýče Fiskars. Bez ohledu na značku jsem ten rýč používala ráda, opravdu mi seděl a dělalo se mi s ním dobře. Násada byla plastová. Nemáte někdo tip, co s tím dělat? Stalo se vám to? Uvažuju, že asi půjde nějak odvrtat zbylý plast a pak zkusit nasadit dřevěnou násadu, s nějakou úpravou. Nebo mám požádat souseda, aby tu kovovou část uřízl níž? Nejsem zrovna kutil a manžel udělá kde co, ale podle návodu.
Ještě mi i dosloužila sázecí lopatka, hm, vypadala, že vydrží dlouho a houbelec. Oboje v jeden den. Levné nebo drahé, značkové či no name, všecko stejný krám.
Přeji pěkný den.
Uživatelský avatar
bradhal
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 552
Registrován: 08 dub 2012, 16:38
Bydliště: Moravský Kras, 500 m.n.m., MT10

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Stanley_51 » 22 říj 2017, 09:54

Zbylý kus plastu vypal v ohni a v OBI nebo podobném marketu se dá koupit nová násada ( mají různé druhy ), takže si vybereš, která ti bude vyhovovat. Já jsem to měl úplně stejně, jen původní násada nebyla plastová, ale dřevěná. Bohužel, ve dřevě byl kaz a v tom se to zlomilo. Sázecí lopatku jsem si koupil v Německu v Aldi za 2€, je nerezová a prakticky nezničitelná. Mám ji už třetí rok a je jak nová.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Pokuston » 27 říj 2017, 16:52

Pokuston
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 343
Registrován: 01 bře 2009, 15:29
Bydliště: okr. UH

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Stanley_51 » 27 pro 2017, 22:22

triodyn píše:No já myslím,že Standa měl původně bicykel,ale stratil řetěz,aby dojel dom,tak se začal odrážet a už mu to zůstalo :D8 Staňo já mám operovaný obratel na bedrech,kolena zatím drží.Chtělo by to někde pujčit a vyzkoušet,nemám představu co to obnáší oproti kolu.

Michale, nevím, jak to máš daleko do Olomouce, ale tady máš jednu adresu, kde kolobky půjčují na vyzkoušení. Taky jsem ji měl nejdřív 14 dní na zkoušku a pak jsem se teprve rozhoupal.
http://www.rideon.cz/14-kolob%C4%9B%C5%BEky
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod nene » 27 pro 2017, 22:49

Chce to vyzkoušet různé značky, dát si pozor na Achilovku - některé značky a typy mají nemoudrý sklon stupátka (Mibo) a Achilovka se hodně namáhá, vyzkoušet si vyhovující výšku stupátka - čím je výš, tím lépe se projede přes nerovnosti, ale tím jsou "dřepy" při odrážení namáhavější. Rozhodnout se v jakém terénu se bude jezdit - asfalt nebo polňačky a les ....no a v neposlední řadě kolik chcete zaplatit....cena se u renomovaných značek odvíjí od kvality velmi progresivně.
No a rozhodnout se jaký poměr průměru předního kola k zadnímu vyhovuje nejvíc plánům na jezdění....Velké přední je fajn :) .
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4175
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod sasman » 27 pro 2017, 23:41

Už jsem to zimní nicnedělání nemohl vydržet, tak jsem dnes aspoň vysel rajčata pro zimní řízkování - odrůdy odolné vůči plísni bramborové (Philovita a Mountain Magic) S5
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Stanley_51 » 28 pro 2017, 09:15

nene píše:Chce to vyzkoušet různé značky, některé značky a typy mají nemoudrý sklon stupátka (Mibo) a Achilovka se hodně namáhá, Velké přední je fajn :) .

Vyzkoušel jsem několik značek ( Kostka, Kickbiker, Yedoo ) a nakonec mi nejvíce vyhovovalo právě MIBO GT. Stupátko je v dobré výšce, nemusíš jít tolik do dřepu a nohy se tolik nenamáhají. Stejně 90% najezdím po silnici nebo cyklostezkách se zpevněným povrchem. Vyšší stupačku nedoporučuji, jezdit v terénu je vysoce namáhavé a na páteř by to nemuselo mít pozitivní dopad. Velké přední kolo je samozřejmě perfektní kvůli ovládání a také to lépe jede. Já mám oproti klasickému GT ( 28'' ) přední kolo pouze 26'' a zadní 20''. No a cena se odvíjí od kvality materiálu. Za slušnou kolobku dáš okolo 10 litrů, ovšem můžeš dát i 35, ale to je pro amatéra zbytečné. Takže nezbývá než ti popřát " trhni si nohou ".
Obrázek
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Stanley_51 » 25 led 2018, 17:15

Dnešní odpoledne, teplota vystoupala až na 11,4°C, na silnici zbytky sněhu. Na koloběžce docela řehole, bláto jsem měl až na helmě. Už aby bylo jaro......
Obrázek
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod amy80 » 27 led 2018, 17:46

Koupila jsem v bazaru krásný stoleček s mramorovou deskou. Podle prodejce by ten mramor měl být pravý, je takový hodně nepravidelný...

Není tu mezi vámi někdo kdo tomu rozumí a mohlby mi to potvrdit nebo vyvrátit... případně tip kam se s tím obrátit?
Stolku se nezbavím tak jako tak, líbí se mi, ale jsem dost zvědavá, a ráda bych věděla co mám doma :-)
amy80
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 626
Registrován: 13 črc 2014, 10:15
Bydliště: Praha - východ cca 400 mnm

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod robo » 27 led 2018, 21:58

amy nejsem si úplně jistej, ale mramor je v podstatě jakýkoli velký kus kamene který je krásně vyleštěný. Pak už se to dělí podle hodnoty určitého druhu kamene. Pořad o mramoru jsem viděl už dávno a tuším že tam něco říkaly, že snad nejhodnotnější je nějakej bílej Italskej vápenec nebo co.
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod caver » 27 led 2018, 22:04

Amy: mramory jsou rekrystalizované vápence nebo dolomity (Robo nemá pravdu). Podomácku jej snadno identifikuješ kápnutím kyseliny chlorovodíkové - šumí. Teoreticky by to mohlo jít i s octem (kyselinou octovou)
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 459
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod petrlcr » 27 led 2018, 22:48

Caver má pravdu. Mramor je krystalický vápenec. Nemyslím ovšem, že vyloženě dolomit. Ty se nazývá spíš jako krystalické dolomity. Ač hranice mezi vápencem a dolomitem je tenká. Jde o obsah hořčíku. Každopádně je to opravdu krystalický uhličitan. Příspěvek o tom, že každý vyleštěný kámen je mramor je vyloženě nesmysl. Pokud vyleštím žulu, nebo čedič, určitě nevytvořím mramor.
petrlcr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 325
Registrován: 06 říj 2011, 21:14
Bydliště: Sokolov

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod amy80 » 28 led 2018, 12:28

Díky za odpovědi. Polila jsem desku octem a nic. Zdá se mi ale, že je nejen vyleštěná, ale i něčím nalakovaná, impegnovaná či co...?
Foto je špatné kvality, ale dávám pro představu jak ta deska vypadá. Kresba je na mramor netypická, proto mě napadlo jestli je opravdu pravý, nebo ten umělý, litý :-)

Obrázek

Obrázek
amy80
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 626
Registrován: 13 črc 2014, 10:15
Bydliště: Praha - východ cca 400 mnm

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků