Cudrania tricuspidata

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Cudrania tricuspidata

Příspěvekod vlado69 » 11 kvě 2010, 12:55

Konales se ptal na jiném fóru na tento stromek. Semínka jsem sehnal na aukru a čekám až vyklíčí. Měla by být odolná mrazu a suchu ale problém bude asi s dozráváním, někde jsem četl , že v Kalifornii dozrává v listopadu. Snad roste v arboretu v Kostelci nad Černýmí Lesy, na podzim bych se tam chtěl podívat, mám to kousek.
vlado69
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 332
Registrován: 17 lis 2008, 23:10
Bydliště: Kutná Hora

Re: Cudrania tricuspidata

Příspěvekod vlado69 » 11 kvě 2010, 14:06

Našel jsem ten článek:

NaCudrania tricuspidata JE strom původem z Východní Asie , Občas pěstuje pro Resetovat Ovoce , Trochu edited tomu souvisejících moruše (Morus spp.). Je také známo, na základě společné názvy, včetně cudrang , mandarin meloun bobule , bource trn , Zhe nebo che , Číňan Che , Silkworm Thorn , A Číňan moruše (Ale nesmí být zaměňována s Morus australis také známý podle toho jména). JE zhotovit známo, Na základě společné názvy, včetně cudrang, mandarin Meloun Bobule, bource TRN, zhe Nebo che, čínské Che, bource Thorn, čínský moruše (ALE NESMI byt zaměňována s Morus australis zhotovit známý podle Toho jména).

Růst zvyk: listnaté stromy může nakonec vyroste na asi 6 metrů (25 stop) ve výšce, ale často zůstává široký, šíření Bush, nebo malý strom, pokud není jinak vyškoleni, když jsou mladí. Rust zvyk: listnaté stromy muze nakonec vyroste Na ASI 6 Metru (25 stop) jsem výšce, ALE často zůstává Široký, Šíření Bush, Nébo Malý STROM, pokud neni jinak vyškoleni, Reali jsou Mladí. Nezralé dřevo je ožehavé, ale ztrácí svou trny, jak zraje. Nezralé dřevo JE ožehavé, pivo ztrácí svou trny, Jak zraje. Žena stromy jsou větší a robustnější než samec stromy. Žena stromy jsou větší robustnější nez Samec stromy.

Zeleň: listy střídavé se podobají těm moruše, ale jsou menší a tenčí a světle žlutý-zelené barvy. Zelen: listy střídavé SE podobají tem moruše, ALE jsou Menší štíhlejší světlé Žlutý-zelené barvy. Typická forma je výrazně trojlaločný, s centrálním laloku někdy i dvakrát tak dlouho, jak boční ty, ale často unlobed listy různé obrysy jsou také k dispozici na stejné rostlině. Typická forma JE výrazně trojlaločný, s centrálním laloku někdy i dvakrát Tak dlouho, Jak boční ty, ALE často unlobed listy Různé obrysy jsou zhotovit k dispozici Na stejné rostlině. Jak rostlina roste, zdá se tendence směrem k větším a celé listy, s nanejvýš nejasný nebo nepravidelný lobing. Jak edited roste, zdá SE Tendence směrem k větším Cele listy, s nanejvýš nejasný Nebo nepravidelný lobing. Obecná forma listy obsahují mnoho variací mezi podlouhlé a kopinaté. Obecná forma listy obsahují mnoho variací Mezi podlouhlé kopinaté. Che listy a květy pozdě na jaře - po jablka. Che listy Květy pozdě Na jaře - po jablka.

Květiny: Che je dvoudomé, se samčí a samičí květy na různých rostlinách. Květiny: Che JE dvoudomé, se samčí samičí Květy Na různých rostlinách. Účinkují v červnu, oba druhy květin, jsou zelené a hrášek-velikosti. Účinkují v červnu, OZP Druhy květin, jsou zelené hrášek-velikosti. Samčí květy žloutnou jako pyl dozrává a je propuštěn, zatímco vítr opylovaný-samičí květy rozvíjet mnoho malých stigmata po povrchu nezralých plodů. Samčí Květy žloutnou edited pyl dozrává JE propuštěn, zatímco vítr-opylovaný samičí Květy rozvíjet mnoho malých stigmata po povrchu plodů nezralých. Samčích rostlin občas mají několik samičí květy, které budou stanoveny ovoce. Samčích rostlin občas Maji několik samičí Květy, které budou stanoveny Ovoce.

Ovoce: Jako související moruše, Che ovoce není bobule, ale kolektivní ovoce, ve vzhledu něco jako kolo moruše křížený s liči, 1 až 2 cm v průměru. Ovoce: edited související moruše, Che Ovoce neni Bobule, ALE kolektivní Ovoce, jsem vzhledu NECO edited kolo moruše křížený s liči, 1 az 2 cm v průměru. Zralé plody jsou atraktivní červené nebo kaštanové-červené barvy s šťavnaté, sytě červené maso uvnitř a 3 až 6 malých hnědých semen na ovoce. Zralé plody jsou atraktivní červené Nebo kaštanové-červené šťavnaté barvy s, sytě červené Maso uvnitř a 3 az 6 malých hnědých spermatu Na Ovoce. Chuť je docela na rozdíl od vinného kvalita lepší moruše. Chuť JE docela Na rozdíl od vinného KVALITA lepší moruše. Zatímco ještě firmy jsou téměř bez chuti, ale když úplně měkké zralosti vyvíjejí meloun-jako příchuť, která může být docela chutné. Zatímco ještě firmy jsou k prodeji pred rekonstrukcí Bez chuti, pivo Reali úplně měkké zralosti vyvíjejí Meloun-edited příchuť, who muze byt docela chutné. Obsah cukru je podobný jako u zralé Obr. Obsah cukru JE edited edited u zralé Obr. V chladnějších oblastech se brzy list drop jasně červené plody jsou atraktivní pohled visící z hladké, holé větve. V chladnějších oblastech SE brzy seznam drop jasně červené plody jsou atraktivní pohled visící z Hladké, díra větve.

[ Upravit ] Pěstování [ editovat ] Pěstování
Úprava: Che vyžaduje minimální péči a toleranci sucha a chudé půdy podobně jako související moruše. Úprava: Che Vyžaduje minimální Pecí toleranci sucha chudé Půdy podobně edited související moruše. To může být pěstováno ve většině částech Kalifornie a dalších částí země, vydržet teploty od -20 ° F. Chcete-li muze byt pěstováno jsem většině částech Kalifornie dalších časti Země, vydržet teploty od -20 ° F.

Poloha: Ches potřebují teplé, slunné místo. Poloha: Ches Potřebuji teplé, slunné misto. Neměly by být vysázeny v blízkosti chodníků od padlých ovoce zbarví. Neměly o byt vysázeny v blízkosti chodníků od padlých Ovoce zbarví. Stejně jako moruše, stromy jsou dost větru-odolný. Stejně žako moruše, stromy jsou Dost větru-odolný. Jednou z metod pěstování je, aby samčí a samičí rostliny v jednom místě, asi 1 ft. od sebe, a sušené švestky na kombinaci objemu přibližně 25% mužů a 75% žen. Jednou z Metod pěstování JE, ABY samčí samičí edited by v jednom místě, asi 1 ft. od sebe, sušené švestky Na kombinaci objemu přibližně 25% mužů 75% zen.

Půda: stromy jsou poměrně nenáročné, ale fungují nejlépe v teplé, dobře-odvodněné půdě, v ideálním případě hluboké hlína. Půda: stromy jsou poměrně nenáročné, ALE fungují nejlépe v teplé, Dobře-odvodněné půdě, v ideálním případě Hluboké Hlína.

Zavlažování: I když poněkud sucha-odolné, Ches musí být napojena v suchých obdobích. Zavlažování: I Reali poněkud Sucha-odolné, Ches musi byt napojena v suchých obdobích. V létě suché Kalifornii hluboký napájení asi každé dva týdny se doporučuje. V létě suché Kalifornii Hluboký napájení asi každé DVA týdny SE doporučuje. Je-li kořeny příliš suché během období sucha, může závod začal zbavit listí a nezralé plody, je pravděpodobné, že pokles. JE-li Kořeny příliš suché Behem období sucha, muze závod začal zbavit listí nezralé plody, JE pravděpodobné, Ze pokles.

Hnojení: roční žádost o vyvážené hnojiva, jako je 10:10:10 NPK pozdě na jaře bude udržovat uspokojivé růst. Hnojení: roční žádost o vyvážené hnojiva, žako JE 10:10:10 NPK pozdě Na jaře přeskočeno: tajný udržovat uspokojivé rez. Dusík je jediný prvek, který může třeba v Kalifornii. Dusík JE jediný prvek, který muze treba v Kalifornii.

Prořezávání: stromy vyžadují pravidelné prořezávání kontrolovat jejich tvar. Prořezávání: stromy vyžadují pravidelné prořezávání kontrolovat jejich Tvář. Větve tvořily minulé sezony by měla být prořezávány na polovinu své délky. Větve tvořily minulé sezony od Mela byt prořezávány Na polovinu Resetovat délky. Branchlets na zbývající část větví by měla být očištěna o 50%. Branchlets Na zbývající edited větví od Mela byt očištěna o 50%. Letní prořezávání z mužského závodu je rovněž nezbytné, pokud byly vysázeny v jednom místě se žena. Letní prořezávání z mužského závodu JE rovněž nezbytné, pokud byly vysázeny v jednom místě SE Žena. Chcete-li růst jako strom, kromě prořezávání boční větve, může vedoucí pobočky musí být rovněž vsadil na bod ve svislém směru. Chcete-li rez edited Strom, kromě prořezávání boční větve, muze vedoucí Pobočky musi byt rovněž vsadil Na bod jsem svislém směru. Stromy naroubován na oranžové Osage (Maclura pomifera) podnož inklinují být více robustní a rostou vzpřímeně módy. Stromy naroubován Na oranžové Osage (Maclura pomifera) podnož inklinují byt Více robustní rostou vzpřímeně módy.

Sklizeň: Ches začínají nést v raném věku a vzrostlými stromy mohou produkovat až 400 liber ovoce. Sklizeň: Ches začínají hnízdo v raném věku vzrostlými stromy mohou produkovat az 400 liber Ovoce. Plody dozrávají v okolí v listopadu v Kalifornii. Plody dozrávají v okolí v listopadu v Kalifornii. Na rozdíl od moruše, zralé plody nejsou snadno oddělit od stromu, a musí být individuálně vybral. Na rozdíl od moruše, zralé plody nejsou snadno oddělit od stromu, musi byt individuálně vybral. Je důležité, aby plody důkladně zralé, aby se na jejich nejlepší. JE důležité, ABY plody důkladně zralé, ABY SE Na jejich nejlepší. Tmavší odstín červené, s některými zčernání kůže je dobrý údaj o plné zralosti. Tmavší odstín červené, s některými zčernání Kůže JE dobrý údaj o plné zralosti. Ovoce vydrží několik dní v chladničce ve které misce. Ovoce vydrží několik dni v chladničce jsem které misce. Plody lze jíst z ruky nebo vařené různými způsoby. Plody lze jíst z ruky Nebo vařené různými způsoby. Vaření s jinými plody, které mohou přispět některé trpkostí zlepšuje chuť. Vaření s jinými plody, které mohou přispět některé trpkostí zlepšuje chuť. Míchání zralé ovoce v mixéru a namáhání se semena výnosy krásné a chutné Che "nektar". Míchání zralé Ovoce v mixéru namáhání SE semena výnosy Krásné chutné Che "Nektar".

[ Upravit ] Propagace [ editovat ] Propagace
Che se snadno pěstuje ze semen, i když rostliny mohou trvat až 10 let nést. Che SE snadno pěstuje Ze semene, i Reali edited by mohou trvat az 10 let hnízdo. Semena by měla být oseta, jakmile získané z ovoce. Semena od oseta Mela byt, jakmile získané z Ovoce. Tyto rostliny jsou často vypěstované z měkkého dřeva řízky přijatá v období letního slunovratu a léčených zakořenění hormonu. Tyto edited by jsou často vypěstované z měkkého dřeva řízky přijatá v období letního Slunovratu léčených zakořenění hormonu. Che je také snadno naroubován na Osage oranžové podnož buď pomocí rozštěp, nebo bič-a-jazyk štěpu. Che JE zhotovit snadno naroubován Na Osage oranžové podnož Buď pomoči rozštěp, Nébo Bič-a-jazyk štěpu.

[ Upravit ] Chorobám a škůdcům [ editovat ] škůdci chorobami
Č. škůdci nebo chorobami, bylo zaznamenáno. Č. Nebo škůdci chorobami, bylo zaznamenáno. Zralé plody jsou atraktivní pro ptáky, jeleny a bude procházet na obou druhů ovoce a listí. Zralé plody jsou atraktivní pro ptáky, jeleny přeskočeno: tajný procházet druhů Na obou Ovoce listí.

[ Upravit ] Odrůdy [ editovat ] odrůd
V Číně různé výběry z che se pěstují, ale v USA nejsou tam žádné známé odrůdy jako takové. V Cine Různé výběry z che SE pěstují, ALE v USA nejsou tam žádné známé odrůdy edited takové.
šel jsem ten článek.
vlado69
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 332
Registrován: 17 lis 2008, 23:10
Bydliště: Kutná Hora

Re: Cudrania tricuspidata

Příspěvekod vlado69 » 11 kvě 2010, 14:28

..a našel jsem i to arboretum

26. 9. 2009 Dendrologická exkurze "Arboretum Lesnické fakulty ČZU v Kostelci nad Černými Lesy"
Za slunečného počasí proběhla Krásného dendrologická exkurze do arboreta Lesnické fakulty ČZU v Kostelci nad Černými Lesy. Vedoucí exkurze Ing. Zdeněk Blahník provedl 23 účasníků jedním z nejbohatších parku v České republice. Zájemci si prohlédli pěkné udržované arboretum SE vzrostlémi stromy. Behem exkurze bylo demonstrováno přibližně 100 dřevin, některé velmi vzácně pěstované edited by. Cudrania tricuspidata, Disanthus cercidifolius, Stewartia pseudocamellia.(Vs

Semena prodávají na koexflor.cz
vlado69
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 332
Registrován: 17 lis 2008, 23:10
Bydliště: Kutná Hora

Re: Cudrania tricuspidata

Příspěvekod ZdenekCernoch » 11 kvě 2010, 16:20

Vlado jsem trochu napřed - loni jsem si dovezl malou rostlinku z Francie :mrgreen: Je ve skleníku a pěkně roste io když je mírně trnitá, ale to vůbec nevadí S14
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Cudrania tricuspidata

Příspěvekod vlado69 » 11 kvě 2010, 18:10

No jak jsem viděl na netu, tak je hodně trnitá a má zajímavý listy. Problém asi bude, že je dvoudomá ale prý existují samosprašné jednodomé kultivary. Uvidím co mě vyroste.
vlado69
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 332
Registrován: 17 lis 2008, 23:10
Bydliště: Kutná Hora

Re: Cudrania tricuspidata

Příspěvekod Fanda » 19 říj 2010, 21:48

Jedna fotka z Průhonic.
Obrázek
Uploaded with postimage.cc
Fanda
ouško
ouško
 
Příspěvky: 50
Registrován: 01 srp 2010, 21:13
Bydliště: klatovsko

Re: Cudrania tricuspidata

Příspěvekod Miroslav » 20 bře 2011, 08:15

a odkud je prosim presne z Pruhonic?? muzu se tam podivat skoro denne..
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Cudrania tricuspidata

Příspěvekod Fanda » 22 bře 2011, 14:04

Posílám GPS na SZ. A taky je trnitá.
Fanda
ouško
ouško
 
Příspěvky: 50
Registrován: 01 srp 2010, 21:13
Bydliště: klatovsko

Re: Cudrania tricuspidata

Příspěvekod Miroslav » 23 bře 2011, 22:32

diky moc, v dubnu to bude jiz vhdonejsi termin, pokusim se dooptat na dalsi rostliny
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Cudrania tricuspidata

Příspěvekod sipánio » 15 bře 2013, 21:12

Na nete som nasiel okrasne zahradnictvo zizka - Dolné Brusnice, v ponuke majú " cudrania tricuspidata roub. 30 - 40 cm", neviem ci sa jedna o partenokarpicku formu, ci treba kupit samca aj samicu. Cena nie je moc vysoká. Planujem tam zameilovat a informovat sa.
sipánio
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 211
Registrován: 11 bře 2013, 17:21
Bydliště: Nová Dedina, 200 m.n.m

Re: Cudrania tricuspidata

Příspěvekod Pítrs » 03 čer 2013, 20:43

sipánio píše:Na nete som nasiel okrasne zahradnictvo zizka - Dolné Brusnice, v ponuke majú " cudrania tricuspidata roub. 30 - 40 cm", neviem ci sa jedna o partenokarpicku formu, ci treba kupit samca aj samicu. Cena nie je moc vysoká. Planujem tam zameilovat a informovat sa.

Jak jsi dopadl ? Jsou samosprašné ?
Pítrs
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 691
Registrován: 21 říj 2010, 11:29

Re: Cudrania tricuspidata

Příspěvekod sipánio » 26 čer 2013, 16:12

No, kym som sa zmobilizoval, tak ju ztiahli z ponuky, ale vzhladom na pomerne nízku cenu, mám isté pochybnosti. Asi pred mesiacom som si vsak zohnal partenokarickú kudraniu, očkovanú na podpniku macrula pomifera. Zahranicna literatura uvadza pomerne velkú odolnost voci mrazom, ale naprieko tomu, ze je na chránenom stanovisku, ju tuto zimu radsej obalím. Zasadil som ju tak, , aby miesto ockovania bolo pod zemou t.j., aby spravokorenila. Patri do celade , kam aj morusa, su to pribuzne, mozno by aj kudrania na morusovom semenáci mohla rást. casom mozno vyskusam.
sipánio
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 211
Registrován: 11 bře 2013, 17:21
Bydliště: Nová Dedina, 200 m.n.m

Re: Cudrania tricuspidata

Příspěvekod Franz » 28 úno 2014, 19:48

letos jsem dostal do ruky rouby cudránie a nějaké zbyly.
mám i nějakou parthenokarpickou odrůdu tak pokud máte zájem tak se ozvěte
Franz
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 423
Registrován: 28 čer 2012, 07:25
Bydliště: Hranice 240 m.n.m

Re: Cudrania tricuspidata

Příspěvekod Miroslav » 28 úno 2014, 20:19

a dá se množit i řízky?
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Cudrania tricuspidata

Příspěvekod Pítrs » 28 úno 2014, 20:23

Paráda.
Tak po této kytce toužím už dlouho. Odlož mi prosím jeden kousek
té parthenokarpické, co nepotřebuje opýlení.
Mohu si dovolit jen jeden kousek, páč místa mám málo.
Asi Tě navštívím za dva týdny. Zavolám a domluvíme se.
Díky
Pítrs
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 691
Registrován: 21 říj 2010, 11:29

Další

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků