Fóliovník z U profilů na sadrokartón?

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Fóliovník z U profilů na sadrokartón?

Příspěvekod Miroslav » 20 úno 2011, 19:55

Dobrý den, má někdo praktickou zkušenost se stavbou fóliovníku z U profilů, které jsou pozinkované a používají se při práci se sádrokartónem? V předminulém receptáři se o tom letmo zmiňovali, tak mě tp zaujalo, coby levný způsob jak zhotovit odolný fóliák. Děkuji!
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Fóliovník z U profilů na sadrokartón?

Příspěvekod ZdenekCernoch » 20 úno 2011, 21:10

z těchto profilu bych nic nestavěl. Jejich pevnost na konstrukci foliovníku není dostatečná. Kroutí se samy od sebe. Na sádrokarton budiž tam o nic nejde. Jsou vzájemně provázané a navíc sadrokarton funguje taky částečně jako nosný prvek ( i když o tomto bych pochyboval). Taky nemusí odolávat žádným náporům povětrnostních vlivů.
loni jsem stavěl foliovník který jsem koupili na rajčata od http://www.foliovnik.cz/?clanek=134 a stačilo mi to navěky. Už nikdy více bych tento výrobek nekoupil. Profily se kroutí uplně neskutečně naštěstí sníh se na tom neudrží a sjede dolů. Montoval jsem to 3 dny od rána do večera S13
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Fóliovník z U profilů na sadrokartón?

Příspěvekod Kohant » 20 úno 2011, 21:16

Léta jsem míval konstrukci foliáku z černých polyetylénových trubek na vodu.
Uživatelský avatar
Kohant
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1140
Registrován: 17 črc 2008, 21:23
Bydliště: severně od aminky 387-399 m n. m.

Re: Fóliovník z U profilů na sadrokartón?

Příspěvekod Stanley_51 » 20 úno 2011, 22:06

Mám již několik let tento foliák a velice se mi osvědčil. http://www.foliovnik.eu/foliovniky/
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Fóliovník z U profilů na sadrokartón?

Příspěvekod ZdenekCernoch » 20 úno 2011, 22:28

Stanley_51 píše:Mám již několik let tento foliák a velice se mi osvědčil. http://www.foliovnik.eu/foliovniky/


mnohem lepší systém než to co mám doma. E5
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Fóliovník z U profilů na sadrokartón?

Příspěvekod triodyn » 21 úno 2011, 18:17

ZdenekCernoch píše:
Stanley_51 píše:Mám již několik let tento foliák a velice se mi osvědčil. http://www.foliovnik.eu/foliovniky/


mnohem lepší systém než to co mám doma. E5

No tak s tímhle foliáčem mám nedobré zkušenosti a už je zrušený,to si myslím,že ten tvůj Zdenku je stabilnější.-je to sešroubované,u fortica - suchý zip po pár sezónách :roll: a je to jenom zasunuté a,příjde vítr s deštěm,nebo jenom vítr a to jsou pak věci...,Jak ty říkáš-tak tenhle bych už nikdy víc nekoupil a každému rozmluvil.
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Re: Fóliovník z U profilů na sadrokartón?

Příspěvekod loni » 30 bře 2016, 20:13

Minulého roku som pre svoj foliak urobil takýto základ. Stojí rovno a ani sa nehne.

Obrázek

Z U profilov na sadrokartón som si urobil takýto malý fóliovníčok. Zasunul som profil do profilu a je to dosť pevné a nehrdzavie to.

Obrázek
Uživatelský avatar
loni
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1665
Registrován: 27 bře 2012, 22:24
Bydliště: Okr. Svidník - údolie rieky Ondava v nadmorskej výške 283 mnm

Re: Fóliovník z U profilů na sadrokartón?

Příspěvekod sasman » 05 dub 2017, 04:46

Ahojte,
kdo máte foliovník z ocelových trubek nebo kulatiny, máte zkušenosti s tím, jak moc se zahřívají tyto ocelové trubky bez nátěru bílou barvou (pokud jsou rezavé)? Jde mi o to, jak moc se sníží životnost fólie kontaktem s "horkými" trubkami.

P.S.: hodil jsem to do tohoto tématu, abych nezakládal nové.
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: Fóliovník z U profilů na sadrokartón?

Příspěvekod milos 51 » 05 dub 2017, 06:53

Základ foliovníku 3x5 m mám svařený z lešenářských trubek . Oblouky 2 m vysoké jsou z 12 mm kulatiny. Vše natřeno základní šedou. Na oblouky je namotaný nějaký hadr . Fólie trpěla spíš oděrem než teplem. Používal jsem fólii s UV úpravou ,která vydržela dva roky .Letos poprvé dávám fólii kašírovanou.
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Fóliovník z U profilů na sadrokartón?

Příspěvekod sasman » 05 dub 2017, 20:07

Miloši díky, prodejci fólií pořád omílají tu bílou barvu a moc se mi nezdálo, že by se ta konstrukce mohla až tak zahřívat, pokud nebude bílá - i když věřím tomu, že o trošku to životnost folie může snížit. Zkusím ten hadr minimálně na nejnamáhanější místa. Já budu dávat hned Ginegar fólii - i jeden soused si ji chválí, prý to "v modré roste líp" :) i když teda bude to subjektivní pocit.
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: Fóliovník z U profilů na sadrokartón?

Příspěvekod mates » 06 dub 2017, 11:42

Mamka driv musela menit folii kazdy rok nebo ob rok, ted ma asi tu Ginegar (kdyztak to jeste overim) patym rokem a nikde ani trhlinka.
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 562
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Fóliovník z U profilů na sadrokartón?

Příspěvekod Libor56 » 01 bře 2018, 11:21

Nemáte někdo vyzkoušené, jestli je lepší u foliovníku klasická střecha do A, nebo střecha do oblouku? Chtěl bych vzít ten tmavě zelený fóliovník se střechou do oblouku odsud: http://i-market.cz/99-foliovniky-a-skleniky , ale pořád váhám. Píše se, že by měl být tento tvar snad odolnější, ale mám strach z problémů s případnými opravami- na rovné části můžu pužít prakticky jakoukoliv trubku, ale ty zahnuté by byly asi větší oříšek.
Libor56
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 1
Registrován: 22 úno 2018, 11:06

Re: Fóliovník z U profilů na sadrokartón?

Příspěvekod moonvil » 01 bře 2018, 11:53

Mám skleník i fóliák typu oblouk a zatím žádný zásadní problém. Kvalitní výrobce by měl být schopen dodat v případě potřeby jakýkoli náhradní díl.
U fóliáku do oblouku mi navíc vyhovuje, že nemá žádné ostré hrany, protože přes něj mám na zimu přehozenou velkou stříbrnou plachtu cca 10x12m - líp se s tím na tom oblouku manipuluje a nehrozí tolik, že se to někde ve větru prodře.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4030
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Fóliovník z U profilů na sadrokartón?

Příspěvekod sasman » 24 úno 2019, 10:32

Má někdo osobně vyzkoušené, jestli vytopí přímotop s termostatem a ventilací foliovník nad 0°C, když je venku např. -5°C nebo -3°C? Jde mi o to, jak ochránit rostliny ve foliovníku proti jarním mrazům. Přece jen fólie má malou izolační schopnost... Můj foliovník má rozměry cca 4x2x2 m.
Přemýšlel jsem nad nějakým takovým přímotopem:
https://www.specialnizahradnictvi.cz/to ... eni-2000w/
https://www.zahradnitechnikavolejnik.cz ... rmostatem/
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: Fóliovník z U profilů na sadrokartón?

Příspěvekod moonvil » 24 úno 2019, 11:26

Mám ověřeno, že když je venku -6°C, tak uvnitř fóliáku (obyčejná jednoduchá fólie) s nonstop běžícím přímotopem bylo -5,9°C.
Takže jsem přidal zevnitř vrstvu bublinkové fólie a zvenku mám pohotovostní velkou silnější plachtu cca 12x10m, srolovanou na jedné straně, kterou v případě nouze přetáhnu přes vrch. Tohle ten přímotop v pohodě vytopí.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4030
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Další

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: miro22, svazenka a 15 návštevníků