Pistácie

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Pistácie

Příspěvekod radek.god » 26 kvě 2020, 10:10

Mam taky pistacii, udajne dle napisu samosprasnou.Ma cca 2.5m, v 40L kvetinaci.Kolem konce brezna a dubna zacala mit nove listy, ale nejak kolem kvetna postupne vsechny listy uschly a nove se neobjevuji :shock:
Ale kdyz uriznu konec vetvicky, tak je zelena.Nevim, zda to muze byt premokrenim nebo vysokymi teplotami na zakrytovane lodzii na JZ strane.Zkousel jsme vetvicky jen tak pro pokus zakorenit, ale nikdy zadna nezakorenila.Je to to ted spise hole koste nalevo od fejchoa.Na balkone mi prezila min 2 zimy.Nikdy jsem ale zadny kvitek nebo naznak plodu nevidel a vubec to posledni rok tak nejak moc neroste.
Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pistácie

Příspěvekod pavell » 05 čer 2020, 11:15

Radku jedná se o pistácii UCB1 koupenou v zahradnictví kruh? Tak to se máš teda načekat než ti zaplodí.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Pistácie

Příspěvekod radek.god » 11 čer 2020, 16:40

pavell píše:Radku jedná se o pistácii UCB1 koupenou v zahradnictví kruh? Tak to se máš teda načekat než ti zaplodí.


Mno z Kruhu je urcite, mam ji asi od 10/2014 , kod zbozi byl tehdy 2906, zkusim juknout, zda tam nebude napsano vic, ale podle me nebude.
kazdopadne za 5.5 roku co ji mam nekvetla ani jednou, tak pokud vubec prezije, tak je otazka zda nekdy vykvete S21
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pistácie

Příspěvekod Hofis » 11 čer 2020, 17:24

UCB1 je kříženec mezi P. atlantica a P. integerrima a využívá se hlavně jako podnož pro klasické pravé pistácie (P. vera). Pokud je to tedy on, plody asi nebudou nic moc, jedlé ano, ale zřejmě asi nakyslé a nepříliš chutné po obou svých předcích.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3806
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Pistácie

Příspěvekod radek.god » 12 čer 2020, 09:44

Tak takhle nejak vypada moje pistacie, tu co mam cca 5.5 roku z Kruhu :-(

Zbyly na ni jedine dva listky nebo stvol listu a jakoby je nebo cely strom neco napadlo, sesychaly nebo co, jeden mensi byl proti svetlu a neslo to zaostrit
Uriznul jsem konce vetvicek a dal je na pokus do zeme zasadit, viz fotky
Nove pupeny a listy se netvori, nejake tam byly pred 2 mesici, ale uschly a dalsi uz se neobjevili.
Nemam pocit, ze by ta bily vrstva sla sundat nebo umyt z tech listu a na kmeni nikde nic neni

Zkousel jsem tam dat univerzalni hnojivo rozpustene ve vode a take nic :|

nenapada me co by to mohlo byt a jak to vyresit, abych treba i dalsi rok nemel jen hole mrtve koste S13

Obrázek

Obrázek

Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pistácie

Příspěvekod pavell » 12 čer 2020, 11:19

Ta to má za sebou.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Pistácie

Příspěvekod radek.god » 12 čer 2020, 13:52

pavell píše:Ta to má za sebou.


tak to jsme nechtel slyset, no premyslim, kdyz to vytahnu ze zeme a hodim do nove zeminy nebo perlitu , nebo enjaky pripravek na to ?
cetl jsem ze ty pistacie napadaji nejake houby , neco jako Uromyces terebinthi
:? :| E1
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pistácie

Příspěvekod pavell » 12 čer 2020, 14:01

Tak rýpni od shora do větve a uvidíš jestli je živá, pokud bude hnědá tak postupuj dál směrem ke kořenu. Pokud bude v některé části zelená tak je ještě šance, pokud ne tak jev veškerá snaha zbytečná. Hezké pistácie prodávají Pražákovi z Droždína.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Pistácie

Příspěvekod radek.god » 15 čer 2020, 11:02

pavell píše:Tak rýpni od shora do větve a uvidíš jestli je živá, pokud bude hnědá tak postupuj dál směrem ke kořenu. Pokud bude v některé části zelená tak je ještě šance, pokud ne tak jev veškerá snaha zbytečná. Hezké pistácie prodávají Pražákovi z Droždína.

No lehce nazelenaly je to i na vrchu rezu (sikmy rez na fotce) a trochu dole , nevybavuji si, ze by to nekdy bylo nejak vyrazne zelenejsi.Spis takove zelenosede. Kdyz to porovnam s Fejchoa, tak ta je na rezu vylozene jasne zelena.
JJ, na Drozdim jsem koukal, ale to je "raketa" za ty stromky, jeden je skoro 3x drazssi nez byl ta pistacie zv Kruhu a jeste k tomu mit extra samci a samici S8 , to za to s nejasnym vysledkem nedam a na lodzii by se mi pak uz nic neveslo :lol: ale ten jejich clanek o pistaciich je super S6

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pistácie

Příspěvekod moonvil » 15 čer 2020, 12:31

Krásný dřevo na podpal, tomuhle už nepomůže ani svěcená voda...
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4081
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Pistácie

Příspěvekod radek.god » 18 čer 2020, 08:56

moonvil píše:Krásný dřevo na podpal, tomuhle už nepomůže ani svěcená voda...


no tos me nepotesil :|

Nevite nekdo nahodou, kde by se dali sehnat idealne v Praze v kamennym obchode pistaciove orechy ?
Ale logicky nesolene, neprazene a asi by mely byt i nevyloupane (?), proste takove, ktere zasadim a treba nejake i pri trose stesti naklici S21
Objednavat je z Ciny nebo davat zase bez dopravy 500-1500 za nejakej strom nebo dokonce za dva kvuli rozdilnemu pohlavi se mi fakt nechce :-o
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pistácie

Příspěvekod Marek1970 » 18 čer 2020, 09:53

V slovenskom Kauflande bežne predávajú na váhu pistáciové orechy v škrupine, ktoré neprešli žiadnou úpravou (predpokladám že rovnako ich majú v Kauflande aj u vás). Ale podľa mňa to do našich podmienok nemá žiaden zmysel sadiť. Sú vozené z Brazílie, takže skúšať ich pestovať vonku u nás, je podľa mňa strata času.
Marek1970
oficír
oficír
 
Příspěvky: 519
Registrován: 05 lis 2018, 18:14
Bydliště: "kúsok" od Piešťan, cca 160 m.n.m.

Re: Pistácie

Příspěvekod Hofis » 18 čer 2020, 11:54

radek.god píše:[...davat zase bez dopravy 500-1500 za nejakej strom nebo dokonce za dva kvuli rozdilnemu pohlavi se mi fakt nechce :-o

Všechny pistácie všude jsou takto drahé, pokud to chceš pěstovat, tak se prostě jedná o drahý špás. Také jsem chvíli přemýšlel, a pak, po těch 2 extrémně suchých letech jsem nakonec 3 semenáče z Droždína objednal. Přišly pěkné rostliny. Od jara jsou v zemi a jako na potvoru je ve VDF nejdeštivělší a nejmokřejší začátek jara za X let. :( Tak to snad nějak dají a aspoň hned po vysazení neuschnou a pěkně zakoření, teda pokud se do té doby neutopí... S13
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3806
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Pistácie

Příspěvekod daggy007 » 18 čer 2020, 14:54

Ja som kupil oriesky z Turecka cez eBay a aj mi pekne vyklicili. Mam ich dokopy asi 12 rozneho veku (3rocne az 1rocne). Prve kusky planujem vysadit vonku na buduci rok.
210 mnm, severovychod Slovenska, okres Snina
daggy007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 163
Registrován: 13 zář 2017, 20:25

Re: Pistácie

Příspěvekod airbusy » 18 čer 2020, 16:17

Da sa kupit natural pistacie z obchodov, co predavaju semena orieskov pre papagaje. Vyklici aspon par kuskov urcite, len su mlade semenace trocha nachylne na plesne a mozu uhynut. Pri tychto dazdoch to chce mat dobru drenaz a zvladnu to.
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: moonvil a 11 návštevníků