Jahody

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Jahody

Příspěvekod Hofis » 25 kvě 2022, 07:23

Těžko říct, já tedy květy u Super Star vůbec nevyštípávám, zaplodí pěkně na jaře resp. začátkem léta, pak si dají chvíli pauzu a začnou vyhazovat šlahouny i tak. Do prvních mrazů pak mám průběžně jahody. Ale četl jsem o tom, že když se vyštípou květy hned z jara, začnou házet šlahouny okamžitě. U mě to ale není příliš žádoucí, takže vlastní zkušenost nemám. Pokud bych ale vyštípával, tak samozřejmě celé květenství i se stonkem a nikoliv jednotlivé květy.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3794
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Jahody

Příspěvekod Hofis » 27 kvě 2022, 13:21

U mě už se také začíná pomalu červenat, první vlaštovka... :)
Obrázek
Foto: Super Star, Praha-Motol, 27.05.22
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3794
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Jahody

Příspěvekod nene » 27 kvě 2022, 13:55

Pěkně S6
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4209
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Jahody

Příspěvekod Aleq » 27 kvě 2022, 15:48

Diky. A gratluji. U nas teprve kvety :-D
Aleq
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 15
Registrován: 11 říj 2021, 11:56
Bydliště: Brněnsko

Re: Jahody

Příspěvekod Bullets » 28 kvě 2022, 14:42

My taky sotva odkvetli u prvním stáleplodících variant :D my máme i zimolezy zelené :D
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 559
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: Jahody

Příspěvekod antarian » 28 kvě 2022, 14:51

U nas jahody uz sbirame ale zatim jen par kousku dozrava, ale v nasledujicim tydnu uz toho bude hodne. Zatim je to fakt jen po kouskach a rozdavam detem za odmenu.

hofis: jinak to mas pekne obalene :-) u nas jak co... nektere takhle obalene a jine nic moc. Ted jsem je trochu prihnojil, poprve sem zkusil kristalon jahoda co jsem pred 3 rokama koupil a do ted nevyzkousel. Vetsinou jsem linej a ke vsemu hodim cererit :-)))
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Jahody

Příspěvekod Hofis » 28 kvě 2022, 22:04

Letos to celkem jde. :) V nádobách jahody pěstuju od těch suchých let, kdy mi to i přes četnou zálivku schlo na záhoně. Od té doby to vychytávám a zkušenosti mluví za vše. Chtějí kvalitní vodní režim a slunce. Takže kvalitní samozavlažovací květináč a alespoň 6 hodin slunce denně. A ještě slušná dávka Plantacote 6m a nějaký hydrogel v substrátu. Tohle by nikdy nešlo na záhoně udělat, tedy alespoň u mě v Praze ani náhodou. Je to pak v létě neuzalívatelné, pokud to má mít i to slunce. Takhle vydá jedna dobrá rostlina za dvě normálně v záhonu. A ještě ušetřím celkem dost na vodě.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3794
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Jahody

Příspěvekod antarian » 29 kvě 2022, 00:26

Hofis: no ja je mam ted teda taky v samozavlazovacim truhliku :-D (asi 6ks) a pak mam ... kolem 80 jahodniku v zahonu respektive mam terasovitou zahradku oddelenou ztracenym bednenim a v tom ztracenem bedneni mam jahody. Defacto je to takovy truhlik, ktery nema dno. A co prave ocenuju na pestovani v zemi, je ze to prakticky nevyschne (vysazovane je to tedy s hydrogelem) a musi byt opravdu extremni sucho, aby tomu dochazela voda a bylo to potreba zalejt.

Dnes jsem daval nejake 6m hnojivo od Floria, doporucili mi to v Adavu dat to na citrusy, tak to asi bude neco podobneho. To plantacote 6m kolik toho tak davas na jeden kus? Jen at si predstavim na kolik by me ta sranda prisla :-D
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Jahody

Příspěvekod Hofis » 29 kvě 2022, 09:48

No, ono je trošku složitější. Letos jsem byl líný to přesazovat, tak jsem vyloženě z lenosti vyzkoušel to, že jsem vyklopil ty jahody s celým kořenovým balem z truhlíků, namíchal čistý písek s Plantacote a hydrogelem a dal to tak ve 2 cm vrstvě dospod těch truhlíků. Na to jsem pak zase zpátky hodil ty jahody, zahrnul kraje a bylo přesazeno rychlostí blesku. :) Takže lenost a vychcanost vyloženě zvítězila nad pílí a pracovitostí... :lol: Jak si ta půda každý rok sedá, tak to tak akorát na ty 2 cm vychází. Ne všechny truhlíky mám totiž samozavlažovací, tak jsem je z nich takto prakticky udělal. I ve vedrech musím zalévat asi jednou za 4 dny, v kombinaci se samozavlažovacím květináčem to při plném naplnění vydrží i ve vedru skoro týden. Ten poměr byl asi na půl kýble písku (cca 7 l zeminy) 3 vrchovaté kristalonové odměrky hydrogelu a 3 vrchovaté kristalonové odměrky Plantacote. Přesadil jsem takto letos všechno, i všechny květináčovky. A zdá se, že se jim to líbí. Tak zdravě vypadající citrusy, jako mám letos, jsem ještě neměl. Uvidíme, jak se to osvědčí u fíkovníků, fejchoií a lokvátu. To ještě ukáže čas.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3794
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Jahody

Příspěvekod antarian » 03 čer 2022, 19:43

Konecne je co sklizet :-)
Obrázek

Sou to vetsinou mrnouskove :-) holt ode me se moc pece nedostanou -)

Ale dobrejch aspon 3/4 kila :-) a do ted to bylo spis sbirani tak po 10 jahodach za den takze fajn.
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Jahody

Příspěvekod MartinS » 03 čer 2022, 22:07

Vcerajsi zber do mrazaka. Prebytky, co sa nestihaju zjest. Pribudlo 2,2 kg. V zime z toho robievam detom smoothie. Odroda Darselect. Vysledok intenzivnej zavlahy, inak by nebolo nic.
Obrázek
MartinS
desátník
desátník
 
Příspěvky: 903
Registrován: 11 dub 2016, 23:02
Bydliště: Šaľa 116 m n. m.

Re: Jahody

Příspěvekod Satan » 04 čer 2022, 15:15

Měsíční žlutý jahodník,
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Jahody.
Obrázek
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Jahody

Příspěvekod Flori » 12 zář 2022, 15:55

Dobrý den, fórum čtu už delší dobu, ale až nyní jsem se přihlásila a hned mám dotaz. Stalo se vám někomu, že by se neujala ani jedna sazenice z frigo sadby odrůdy Albion? U ostatních odrůd bylo 100% ujmutí u Diamant a Annabelle, 80% u Evie 2 u ostatních zhruba 60%. Ještě se velmi špatně ujaly Mara de Bois na záhoně, ale u těch v truhlíkách už mám náhradní vlastní sadbu.
Flori
nováček
nováček
 
Příspěvky: 126
Registrován: 11 zář 2022, 17:39
Bydliště: Žďársko 630m.n.m., Praha 17 360m.n.m.

Re: Jahody

Příspěvekod Stanley_51 » 12 zář 2022, 22:20

Flori píše:Dobrý den, fórum čtu už delší dobu,

Ahoj, vítám tě na kiwifóru. E5
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9208
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Jahody

Příspěvekod Flori » 21 zář 2022, 10:03

Děkuji za přivítání. A musím zpětně uvést, že mi letos, myslím že Hofisův, jarní nápad s hydrogelem a hnojivem zachránil v létě během dovči nejen jahody v květináčích (co jsem nestihla zasázet/odvézt na Vysočinu), ale i bylinky a některé květiny. A to jsem hydrogel aplikovala až v červenci, před vlnou veder. Díky za nápad.
Flori
nováček
nováček
 
Příspěvky: 126
Registrován: 11 zář 2022, 17:39
Bydliště: Žďársko 630m.n.m., Praha 17 360m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků