Jahody

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod nene » 13 led 2017, 22:58

robo: díky, potěšilo :)
Helena: taky se mi líbí přesně tyhle, ten výběh nahoře je šikovný ..... pokud něco náhodou vygooglím, dám odkaz.
Tady je slušně udělaná stránka s květináči podle objemu:
http://www.kaxl.cz/cs/2872-kvetinace

http://www.kaxl.cz/cs/search?orderby=po ... rch=Hledat
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod robo » 14 led 2017, 00:02

Také jsem si říkal, že zrovny tyto květináče jsou na to jako ztvořené. Myslím že by se dali sehnat v nějakém obchoďáku se zaměřením na zahradu, třeba v obi, tam jsem viděl hory květináčů.
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod Helena » 14 led 2017, 15:52

No,půjdu nějaké obi navštívit....jen jestli ještě nebudou v zimním spánku :mrgreen: a bude tam nějaké zboží :roll: Už se vidím,jak tam budu do sebe ty květináče pasovat... E9
Helena
člen
člen
 
Příspěvky: 435
Registrován: 24 bře 2016, 11:10
Bydliště: Zlínsko 238 m.n.m.

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod mirka » 14 led 2017, 16:47

Pěstuji jahody v závěsném v květináči, ale ty květináče vypadají super, je to
skvělý nápad! Na jaře to zrealizuji!
mirka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1518
Registrován: 12 úno 2015, 21:17
Bydliště: Zlín 230 m.n.m.

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod robo » 18 led 2017, 15:32

Helena píše:No,půjdu nějaké obi navštívit....jen jestli ještě nebudou v zimním spánku :mrgreen: a bude tam nějaké zboží :roll: Už se vidím,jak tam budu do sebe ty květináče pasovat... E9


Také už jsem se viděl v tom obi jak budu ty květináče pasovat do sebe. Dnes jsem tam ale byl a bohužel jsou v zimním spánku jak si psala, květináčů tam měli jen pár takže budu muset počkat na jaro až doplní zásoby. :D11
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod Helena » 18 led 2017, 21:25

Tak jsem to nějak tušila správně.Já u nás nikde zatím nebyla,páč mé auto je bez baterky :D11 Nějak se mu ty mrazy a stání venku nelíbilo.Tak jsem tu na baráku taky zazimovaná :mrgreen: Já se tak neskutečně těším na jaro E3
Helena
člen
člen
 
Příspěvky: 435
Registrován: 24 bře 2016, 11:10
Bydliště: Zlínsko 238 m.n.m.

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod Alena » 11 úno 2017, 14:29

Ještě se vrátím tady k té naší debatě o pěstování jahod "na výšku" :D Náhodou jsem narazila na tohle http://www.lebis.cz/kvetinovy-stavebnicovy-valec
Cenu tam nemají, ale jsou to v podstatě maltovníky zasazené ve svařené kovové konstrukci. Pro šikovného chlapa se svářečkou asi žádný velký problém. Třeba se ten nápad někomu bude hodit.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod Alena » 15 bře 2017, 18:19

Narazila jsem na tyhle stránky, je tam přehledné srovnání chuti, výnosu, zdravotního stavu atd. některých odrůd jahod http://www.vissers.com/de/erdbeerpflanzen
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod nene » 15 bře 2017, 20:12

Tak tenhle odkaz mi asi ušetřil zklamání, čeká nás obnova jahodiště a z údajů na českém internetu jsme měli vytypované odrůdy relativně vhodné i do naší mrazové kotliny, ...jak teď koukám, moc vhodné by některé nebyly. Díky moc za odkaz.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod Alena » 15 bře 2017, 20:17

Nene, asi je třeba ty údaje brát s rezervou. Je to holandská firma, tam jsou přece jen jiné klimatické a půdní podmínky než u nás.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod nene » 15 bře 2017, 20:37

Já jdu hlavně po zdravotním stavu, nám je tady na houby sebechutnější jahoda, když je náchylná na plíseň, a některé z vytypovaných odrůd jsou na tvém odkazu velmi podprůměrné na odolnost chorobám, takže je radši škrtám. Ono pak toho ale moc na objednání nezbude :lol: . Ale třeba Polku radši v objednávce zruším, jen dvě hvězdičky jsou mi málo, Symphony má tři a u nás plesniví hodně,i když jiné choroby nevykazuje.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod Alena » 15 bře 2017, 21:01

Jo, kvůli plísni v podstatě netuším, jak vypadá a chutná Korona, Bounty a Honeyoe, které jsem měla na bývalé zahradě - vždycky to komplet shnilo, páč tam vždycky dost pršelo (co neshnilo, sežrali slimáci a kosi). Za těch pět let, co jsem se tam plahočila, nebylo ze záhonu o délce asi 10 m nikdy nic...
Teď jsem si (mj. taky na základě výše uvedeného odkazu :mrgreen: ) objednala odrůdy Vima Zanta a Albion. Něco strčím na pidizáhon, zbytek do květináčů. Hyn sa hukáže... Jenom aby mi tu pro změnu zase neuschly, páč tady pro změnu prší málo :roll:
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod petrlcr » 16 bře 2017, 00:12

To mně se pro změnu usadili pod netkanou textilií ty svině hraboši. Ne jen že prožrali tu plachtu všude možně, díry jak hrom. Podvrtali i ty jahodníky, ty se propadají, schnou, jiné vyžraly úplně. Máte zkušenost jak se tomuto roztomilému hlodavci odvděčit? Nakrmit těmi růžovými lahodnými polštářky od firmy Bros jsem zkoušel, ale jsou tu stále.
petrlcr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 325
Registrován: 06 říj 2011, 21:14
Bydliště: Sokolov

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod nene » 16 bře 2017, 00:35

Jediné co na ně zabralo nám je kočka. Tedy nejen ta naše, ale i pilné sousedovic, jeden čas jich tu bylo v údolí asi deset, teď počet klesl k pěti, ale už pár let jsme tu neviděli hryzce (ťuky ťuk), krtka, ani hraboše. Jen občas donese kočka rejska nebo myšici. Kočka je skvělá i na rybízy a borůvky, jen v části zahrady, kam se bojí chodit kvůli sousedovic psu, musíme dávat sítě.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod Alena » 16 bře 2017, 00:50

Jojo, kočka, ale pořádná. Ne jako ten bráchův nemrcouch, kterému jsem loni přinesla až pod nos celé myší hnízdo nalezené při přehazování kompostu, on na to chvíli blbě čuměl a pak utek.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků