Jahody

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod paloo » 26 říj 2012, 06:45

Neviem čo sa vám na Evie 2 nepáči S2
Obrázek
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod AniCiz » 14 lis 2012, 12:34

Přátelům jahod sděluji,že očekávaná kniha p. Holaně je na světě..lze objednat přímo u něj,kontakt na http://www.jahody.unas.cz/ S9
AniCiz
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 480
Registrován: 07 črc 2010, 06:07
Bydliště: Litomyšl

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod Pepe » 28 lis 2012, 17:16

Mam uz dlhsie taky napad zacat pestovat jahody ak preziju zimu v niecom podobnom ked zozeniem take plastove "kochliky"...
Foto je urobene v Hornbachu, ale tie peniaze im za to nedam co za to chcu v tejto zostave. Dreva mam dost a vyrobit hrant nie je problem.
Uvazujem, ze by to bolo zavesene na plote mozno aj dva (tri) take hranty nad sebou. Rozmyslal som zainvestovat aj do samozavlazovacich hrantov, ale v takychto rozmeroch si uz tie jahody za tu cenu radsej kupim niekolko desiatok kil... a tento sposob pre kazdy koren zvlast nadoba mi pride vahovo na preniestnovanie lahsi...
Snad vyhoda by bola, ze by plody jahod neboli na zemi, cize by na ne nesli slimaky a nerozryvali by mi to krtkovia a za dalsie som lenivy sa pre ne zohybat S4 .
Za dalsie uspora miesta... :idea:
Mate s takymto pestovanim skusenosti ??? Vyhody/nevyhody ?


Obrázek
Pepe
 

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod Ivi » 07 bře 2013, 08:53

Nemáte někdo Sweet Eve,nebo je v Limbachu letos poprvé?Měla by být hodně sladká,ale zaráží mě,že se v Anglii pěstuje pro Tesko a jahody z marketu nekupuji,protože jsou bez chuti.Takže mě to dosti mate.
Ivi
oficír
oficír
 
Příspěvky: 637
Registrován: 20 bře 2011, 14:28
Bydliště: 280 m nad mořem ,SM

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod paloo » 07 bře 2013, 08:58

Ivi píše:Nemáte někdo Sweet Eve,nebo je v Limbachu letos poprvé?Měla by být hodně sladká,ale zaráží mě,že se v Anglii pěstuje pro Tesko a jahody z marketu nekupuji,protože jsou bez chuti.Takže mě to dosti mate.

Mal som ju z Limbachu predlani,dala sa jesť no zimu neprežila :(
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod Ivi » 07 bře 2013, 10:39

Paloo,děkuji.Zmrzly ti někdy i nějaké jiné odrůdy nebo jen tahle.A tím dala se jíst znamená nic moc nebo alespoň stejná chuť jako u Evie2,děkuji.

edit:zrovna jsem našla na odkazu níže na straně 30 popis a píšou tam něco o ochraně (chráněná kultura v substrátu
je nezbytná),tak nevím jestli tím míní nízkou mrazuodolnost? http://issuu.com/mk-grafik-design/docs/ ... logue-2013
Ivi
oficír
oficír
 
Příspěvky: 637
Registrován: 20 bře 2011, 14:28
Bydliště: 280 m nad mořem ,SM

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod Pepe » 22 kvě 2013, 09:58

Ako to mate s Evinami ??? mne rastu tak nejako "chabo" a nasi dali susede po dve rastliny E2,E3 ked sa nam uz nemestili a ta ich ma do sirky nebudem klamat cca 50-60cm a do vysky minimalne 40 a obsypane plodmi co moje nedosahuju mozno ani polovicu z jej... Nase su nasadene hned od rana na slnku a ona ich ma chranene pod vinicom a slnko maju najskor az okolo obeda, je mozne ze by neznasali priame alebo celodenne slnko ???
Pepe
 

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod onry » 22 kvě 2013, 11:21

Pepe píše:Mam uz dlhsie taky napad zacat pestovat jahody ak preziju zimu v niecom podobnom ked zozeniem take plastove "kochliky"...
Foto je urobene v Hornbachu, ale tie peniaze im za to nedam co za to chcu v tejto zostave. Dreva mam dost a vyrobit hrant nie je problem.
Uvazujem, ze by to bolo zavesene na plote mozno aj dva (tri) take hranty nad sebou. Rozmyslal som zainvestovat aj do samozavlazovacich hrantov, ale v takychto rozmeroch si uz tie jahody za tu cenu radsej kupim niekolko desiatok kil... a tento sposob pre kazdy koren zvlast nadoba mi pride vahovo na preniestnovanie lahsi...
Snad vyhoda by bola, ze by plody jahod neboli na zemi, cize by na ne nesli slimaky a nerozryvali by mi to krtkovia a za dalsie som lenivy sa pre ne zohybat S4 .
Za dalsie uspora miesta... :idea:
Mate s takymto pestovanim skusenosti ??? Vyhody/nevyhody ?


Obrázek

Problém u tohoto druhu pěstování je nutnost neustálé kontroly vlhkosti. Aspoň v mých podmínkách jahody pijí jak duhy a pokud přeschnou okamžitě redukují plody nebo plodí jen pidi jahody. Asi by nebyla špatná kapková závlaha .Ale na druhou stranu, může to vypadat na stěně pěkně asi jak ty fotky v časáku ("záplava sladkých obřích plodů...a pne se až do nebes...") :-)
onry
člen
člen
 
Příspěvky: 431
Registrován: 16 říj 2008, 15:46
Bydliště: 16km jižně od Brna, 192 n.m.

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod moonvil » 22 kvě 2013, 13:02

Pepe píše:Ako to mate s Evinami ??? mne rastu tak nejako "chabo" a nasi dali susede po dve rastliny E2,E3 ked sa nam uz nemestili a ta ich ma do sirky nebudem klamat cca 50-60cm a do vysky minimalne 40 a obsypane plodmi co moje nedosahuju mozno ani polovicu z jej... Nase su nasadene hned od rana na slnku a ona ich ma chranene pod vinicom a slnko maju najskor az okolo obeda, je mozne ze by neznasali priame alebo celodenne slnko ???


Já letos na jaře po loňském fiasku všechny Evie vykopal, probral (staré kořeny pryč, odrostlé dřevnaté stonky pryč) a přesadil do nově připravených záhonů s velkým podílem koňského hnoje. Pak jsem je ještě přihnojil granulovaným hnojivem na jahody. Takto omlazená výsadba vypadá zatím velmi nadějně, na každé rostlině je mnoho květů a očekávám solidní úrodu. Nepochybně to podpořil i častý déšť. Záhon mám z východní strany zastíněný ořešákem, svítí tam zhruba od 11h až do večera. Druhý záhon zase naopak stíněný po poledni, ale nějaký zásadní rozdíl nepozoruju.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4085
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod milas » 22 kvě 2013, 22:06

Jahody Evie sú chutné,len sa musia nechať celkom dozreť.Mne sa ale nepáčí,že porast celkom rýchlo "starne" a pravdepodobne je treba stále omladzovať tento porast,čo je veľmi pracné a to bude dôvod,že u mňa skončia... S4
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2582
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod Pepe » 22 kvě 2013, 23:42

Co znamena ze rychlo starne ??? Susedine su povodne ako aj moje dovezene z Anglicka E2,E3. Jej robia poplazy a ma ich aj takto namnozene a mne nie, ona pouziva ako hnojivo posekanu travu ktoru hadze okolo rastlin po kazdom koseni a ma ich trojnasobne ako moje.
Mama na jesen dosadzala tie co vynicil krtko roztrhnutim "stareho" korena na viac kusov aby neboli medzery a funguje u nich aj taketo mnozenie...
Zainvestoval som do samozavlazovacich hrantov, tak skusim prejst na pestovanie ako v Limbachu a dam ich zopar na skusku do tiena.
Pepe
 

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod paloo » 03 čer 2013, 09:25

Pestuje niekto odrodu Maryša :?:
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod aminka » 03 čer 2013, 13:07

paloo píše:Pestuje niekto odrodu Maryša :?:


Vávra.
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod paloo » 05 čer 2013, 12:29

Zdeňko môžem bližšie poradiť?
Našiel som len fúru nezmyslov...Je Maryša to čo Марышка :?:
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Stáleplodiaca odroda "EVIE 2"a iné

Příspěvekod aminka » 05 čer 2013, 12:44

:) Paloo, to nevím.
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: kasta, Pampel a 66 návštevníků