Jahody

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Jahody

Příspěvekod Hofis » 20 srp 2021, 16:56

Jahůdky Super Star už chytají druhý dech. Teď už pojedou v podobném gardu až do prvních mrazů... :)
Obrázek
Foto: Praha-Motol, 20.08.21
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3763
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Jahody

Příspěvekod nene » 20 srp 2021, 18:44

Hofis píše:Jahůdky Super Star už chytají druhý dech.

Než se člověk stihne zeptat, jak je pěstuješ, tak už má naprosto vyčerpávající odpověď. S6
Taky jsme pro ně něco podobného vymysleli, tak snad se jim u nás bude taky tak líbit :) .....Moc a moc děkujeme.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Jahody

Příspěvekod Hofis » 21 srp 2021, 14:22

Hlavně na sluníčko a samozavlažovací květináč (to je ten první). V něm to roste naprosto nejlépe. Koupil jsem ho v Baumaxu, pozná se podle takového jakoby teploměru (měřáku) na vodu. Do jednoho 3 kusy jahod. Je sice celkem drahý, ale perfektní. I když praží, tak týden ty jahody v tom bez zálivky vydrží. Budu dokupovat další 3 a ty kratší truhlíky (nejsou samozavlažovací) dám na jiné místo, kde na ně tolik nepraží. Jinak to musím zalévat co 3 dny. Květináče se mi na pěstování tolik neosvědčily, v truhlíkách to roste líp.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3763
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Jahody

Příspěvekod Satan » 26 srp 2021, 08:04

Ostara sklízíme každý den.
Obrázek
Super Star chuť dobrá , ale nedělá odnože.
Obrázek
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Jahody

Příspěvekod mirka » 29 srp 2021, 12:24

Dnes koupila v Uni Hobby stáleplodící jahody/Altess plato/10ks za 119,-

Obrázek
mirka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1518
Registrován: 12 úno 2015, 21:17
Bydliště: Zlín 230 m.n.m.

Re: Jahody

Příspěvekod Satan » 30 srp 2021, 18:48

Sazenice Ostara koupené letos v Kauflandu 14.4.2021. Jahodníky hodně překvapili vitální růst a za sezónu několik kg jahod.
Obrázek

Obrázek
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Jahody

Příspěvekod nene » 06 zář 2021, 15:29

Tak jsme zase jednou neposlechli zdejší moudrou radu S2 a jak jsme byli roky zvyklí, objednali jsme jahodovou sadbu ze Sempry Turnov. To, co nám přišlo, to bychom se opravdu styděli někomu dát, natož prodat. Kořeny aby člověk hledal lupou, sazenice většinově určitě ne první na odnoži. Počet použitelných sazenic naprosto přesně odpočítaný, žádná rezerva nebo aspoň něco pro pocit, že si váží zákazníka - no jo, padesát sazenic, co to je, že? Rostliny upatlané od hlíny...Měli jsme pečlivě nachystané záhony, odpočítaný potřebný počet sazenic, takže jsme nakonec vysadili i to, co skoro ani vysadit nešlo - rostlinky, které teprve měly náznaky kořínků. Takže samozřejmě nám to teď všechno vadne - všechno ze Sempry, jahody z OBI a vlastní sadba jsou krásné. (Utěšujeme se, že jahody jsou plevel a že když tak doplníme z odnoží, ale - ten pocit , že jsme pro prodejce jen zdroj příjmů a že ho jeho práce vůbec nebaví .... :? )
Takže to bylo Sempro naposled, co jsme u vás cokoli koupili, protože budete překvapeni, ale jsou i jiní prodejci (na jaře jsme objednávali jahodníky ze Spomyšle a všechno bylo lepší než skvělé - rostliny zdravé, silné, počet navýšen u každé odrůdy o pět kusů).....
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Jahody

Příspěvekod Satan » 06 zář 2021, 17:28

Stejně jsem dopadl v Jahodárně Vraňany a to jsem byl pro sazenice osobně na první pohled všechno v pořádku.
Koupil jsem 30 sazenic jahodníku , do týdne polovina jahodníku KO . Před týdnem jsem vyhodil poslední odrůdu Malwina kořeny špatné černé vůbec reklamaci neuznali. Tak stou jahodárnou končím.
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Jahody

Příspěvekod Bullets » 06 zář 2021, 20:00

nene píše:Tak jsme zase jednou neposlechli zdejší moudrou radu S2 a jak jsme byli roky zvyklí, objednali jsme jahodovou sadbu ze Sempry Turnov. To, co nám přišlo, to bychom se opravdu styděli někomu dát, natož prodat. Kořeny aby člověk hledal lupou, sazenice většinově určitě ne první na odnoži. Počet použitelných sazenic naprosto přesně odpočítaný, žádná rezerva nebo aspoň něco pro pocit, že si váží zákazníka - no jo, padesát sazenic, co to je, že? Rostliny upatlané od hlíny...Měli jsme pečlivě nachystané záhony, odpočítaný potřebný počet sazenic, takže jsme nakonec vysadili i to, co skoro ani vysadit nešlo - rostlinky, které teprve měly náznaky kořínků. Takže samozřejmě nám to teď všechno vadne - všechno ze Sempry, jahody z OBI a vlastní sadba jsou krásné. (Utěšujeme se, že jahody jsou plevel a že když tak doplníme z odnoží, ale - ten pocit , že jsme pro prodejce jen zdroj příjmů a že ho jeho práce vůbec nebaví .... :? )
Takže to bylo Sempro naposled, co jsme u vás cokoli koupili, protože budete překvapeni, ale jsou i jiní prodejci (na jaře jsme objednávali jahodníky ze Spomyšle a všechno bylo lepší než skvělé - rostliny zdravé, silné, počet navýšen u každé odrůdy o pět kusů).....

To neříkej ani ze srandy... Já si objednal ze Sempry (Velké Losiny) rybízy tak jsem zvědavý. Objednával jsem protože Spomyšl a rybíz byla katastrofa kterou jsem ani nevysazoval... Nejradši všechno kupuju na přímo u nás ve školce (jak stromy tak ovocné keře). Objednal jsem jen na jaře borůvky z farmy Provodov a to musím říct že luxus! Pak jsem objednal nějaké Aronie a ty byť jsou menší tak jsou taky hezké (ale tam jsem s malými kousky počítal protože to bylo napsáno a navíc za tu cenu...).
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 553
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: Jahody

Příspěvekod nene » 06 zář 2021, 20:45

Rybízy nejsou jahody a Velké Losiny nejsou Turnov :wink: ....to bude dobrý. Kupovali jsme loni rybízy pro souseda, byly z Losin, i když přes jiného prodejce, a byly nádherné.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Jahody

Příspěvekod mates » 11 zář 2021, 09:55

Turnov ani Vraňany komentovat už nebudu. Co se týká Losin, tak zkušenost se záměnou. Místo černého r. Lota přišlo něco jiného, asi Ceres. Zjistil jsem to samozřejmě až po dvou letech při první větší úrodě. Šel na oheň. Ještě mám pochybnosti u L. pozdního, ale zatím jsem nenašel čas ho nějak podrobně sledovat. Jinak samozřejmě jako zaslané keře byly pěkné, to jo.
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 562
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Jahody

Příspěvekod nene » 11 zář 2021, 12:53

Nějak to jde všechno do kytek....na zahradě to štve o to víc, že zahrádkaření je pro radost...tedy pro koncového uživatele, pro prodejce očividně ne. Člověk zemědělský ví, jak je těžké něco vypěstovat, chápe problémy, připustí záměnu - jednou, dvakrát....ale tolikrát, kdykoli a kdekoli? Ale zase ta radost, když něco je výjimečně tak, jak by mělo být, že :lol: ?
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Jahody

Příspěvekod Bullets » 12 zář 2021, 15:56

mates píše:Turnov ani Vraňany komentovat už nebudu. Co se týká Losin, tak zkušenost se záměnou. Místo černého r. Lota přišlo něco jiného, asi Ceres. Zjistil jsem to samozřejmě až po dvou letech při první větší úrodě. Šel na oheň. Ještě mám pochybnosti u L. pozdního, ale zatím jsem nenašel čas ho nějak podrobně sledovat. Jinak samozřejmě jako zaslané keře byly pěkné, to jo.

Jak si poznal že černý rybíz co máš doma není černý rybíz co jsi chtěl? :)
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 553
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: Jahody

Příspěvekod kroupi » 13 zář 2021, 14:00

Trochu mě děsíte, z Vraňan jsem chtěla objednávat na větší výsadbu jahod na novou zahradu. S jakým eshopem máte dobré zkušenosti? Chtěla jsem kupovat na jaře frigo (přišlo mi, že to bývá větší výběr odrůd). Nebo mám vzít raději teď na podzim zelené z hobbymarketu a zajímavější odrůdy oželet? :)
Uživatelský avatar
kroupi
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 12
Registrován: 18 črc 2018, 12:16
Bydliště: okr. Olomouc, 248 m.n.m

Re: Jahody

Příspěvekod nene » 13 zář 2021, 14:57

Koupili jsme zakořeněné jahody v OBI a spokojenost. Už kvetou a asi i stihnou do zimy zarodit - ne že by to po nich někdo chtěl, to jen jako obrázek k jejich stavu.
Ty sazenice z Turnova - dneska jsme dosazovali pár mrzáčků (12 z 25ti!!!), které jsme dali do sadbovačů, aby aspoň trochu zakořenily než půjdou ven - a znovu jsme se akorát naštvali..... sice se objevilo několik málo slabounkých kořínků, ale pořád je vidět tu původní ubohost sazenic, které dorazily opravdu jen se zárodky kořenů - člověk úplně vidí jedince, který vytrhává odnožující šlahoun od rostliny a stříhá ho na kousky podle vytvořených rostlinek - první dobrá, další ujde, pátá už nic moc, spíš nic. Ale co, přece se nebude znovu ohýbat, že? (Jo, naštvali nás, tím víc, že jsme je tady dlouhé roky bránili a chválili. Bejvávalo....) To, co nám přišlo jako jahodová sazenice je slušnými slovy nepopsatelné. Máme naštěstí dobře nachystaný záhon, jinak bychom opravdu nebyli schopní ty rostliny vysadit - do země není skoro co dát. Objednávali jsme rostliny podle odolnosti na kořenové choroby, tak snad se to zvetí, být to něco víc cimprlich, tak asi nepřežije nic. Ještě je naděje, že si to tady někdo z Turnova přečte a nasypou si popel na hlavu a začnou posílat trochu zodpovědněji. Ale to my už nikdy nezjistíme.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků