Technické vychytávky

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Technické vychytávky

Příspěvekod Dahe » 22 úno 2020, 22:56

O tady tomhle taky uvažuji že si to koupím, soused to má ještě pod značkou Viking a je taky spokojen.
Dahe
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 391
Registrován: 10 kvě 2009, 14:50

Re: Technické vychytávky

Příspěvekod Terka » 29 dub 2020, 09:19

Chtěla bych se zeptat, čím v zahradě a sklenících zaznamenáváte teploty? Chtěla bych alespoň dvě čidla do skleníku a jedno ven, abych viděla, jestli se liší teplota v levé a pravé části skleníku a jak se mění v závislosti na teplotě venku. Ideálně nějaký komplet, co by mi to rovnou posílal do PC a dělal hezké grafy, ale to bych asi chtěla moc. Tak aspoň kdyby se to dalo jednou za měsíc stáhnout a nějak s tím potom pracovat. Nemůžu najít na trhu nic podobného a po pravdě, technické popisy sestávají se z písmem a číslic jsou pro mně jako čínština. Tak spíš jestli máte něco ověřeného. Díky moc
Terka
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 7
Registrován: 26 dub 2020, 08:39
Bydliště: Liberecko, 300m.n.m.

Re: Technické vychytávky

Příspěvekod Honza123 » 29 dub 2020, 21:29

T-Mobile to má třeba jako službu. Měřič dodá a platí se jen měsíční poplatek. Dají se tam i dohledat staré záznamy a je tam klasicky teplota, vlhkost.... Jsou tam jak záznamy jako čísla, tak i jako graf
Honza123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 157
Registrován: 18 zář 2017, 23:02
Bydliště: Praha/Roudnice nad Labem (cca 200 m n. m)

Re: Technické vychytávky

Příspěvekod HonzaFM » 29 dub 2020, 21:57

Terka píše:Chtěla bych se zeptat, čím v zahradě a sklenících zaznamenáváte teploty? Chtěla bych alespoň dvě čidla do skleníku a jedno ven, abych viděla, jestli se liší teplota v levé a pravé části skleníku a jak se mění v závislosti na teplotě venku. Ideálně nějaký komplet, co by mi to rovnou posílal do PC a dělal hezké grafy, ale to bych asi chtěla moc. Tak aspoň kdyby se to dalo jednou za měsíc stáhnout a nějak s tím potom pracovat. Nemůžu najít na trhu nic podobného a po pravdě, technické popisy sestávají se z písmem a číslic jsou pro mně jako čínština. Tak spíš jestli máte něco ověřeného. Díky moc


Používám tohle: https://www.meteoshop.cz/katalog/pro-mo ... ablet/137/

Dá se to různě nakombinovat, tuším až 50 různých čidel. Má to sice své mouchy, ale dá se s tím žít. Pro moje potřeby to úplně stačí a mám přehled co se doma děje kdykoliv a kdekoliv je internet. Dají se tam nastavit i alarmy. Má to i grafické výstupy a díky tomu jsem zjistil, jak se co v čase mění, jaké jsou teplotní setrvačnosti oproti venkovním podmínkám a díky tomu jsem schopen efektivněji větrat, přitápět, přehledy ze všech čidel mám na jednom místě v mobilu, nemusím v noci vstávat a vše obíhat jako dřív a kontrolovat teploty. Když se někde začne dít něco, co nemá, tak mi to zahlásí.
Uživatelský avatar
HonzaFM
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 9
Registrován: 27 dub 2020, 13:59
Bydliště: Frýdek-Místek (okolí), 300 m n.m.

Re: Technické vychytávky

Příspěvekod Terka » 30 dub 2020, 07:26

Moc děkuji, to jsem přesně hledala.
Terka
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 7
Registrován: 26 dub 2020, 08:39
Bydliště: Liberecko, 300m.n.m.

Re: Technické vychytávky

Příspěvekod daggy007 » 30 dub 2020, 09:33

Terka píše:Chtěla bych se zeptat, čím v zahradě a sklenících zaznamenáváte teploty? Chtěla bych alespoň dvě čidla do skleníku a jedno ven, abych viděla, jestli se liší teplota v levé a pravé části skleníku a jak se mění v závislosti na teplotě venku.

Take nieco dokaze aj WIFI meteostanica Garni 975 + dokupit externe cidla. Vyhodou je ze cez wifi posiela udaje na dva servery a su hocikedy pristupne.
210 mnm, severovychod Slovenska, okres Snina
daggy007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 163
Registrován: 13 zář 2017, 20:25

Re: Technické vychytávky

Příspěvekod mates » 27 led 2021, 14:04

@ Nene a Stanley: jsou ty vaše drtiče (viz příspěvky na předchozí stránce) schopné "sežrat" i nevyužitelné zbytky krajin z pily? Po zužitkování větších kusů krajin na prkna a kolíky mi zbyde docela dost zbytků, které by nadrcené byly super k borůvkám... A co takhle ořezaný zelený materiál z tůjí, to by sežraly aniž by se nějak zacpaly?
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 573
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Technické vychytávky

Příspěvekod nene » 27 led 2021, 15:39

Hmmm, dost těžká otázka. Ty krajiny, to je suché dřevo, že? Záleželo by na tloušťce. Máme zkušenost jen se suchými klacky - tak do průměru 3cm to zvládne, ale je to docela dřina - ani ne tak pro ten drtič jako spíš pro toho, kdo to tam strká, má to tendenci se šprajcnout. Pokud jde o ty thuje - s novým ostrým nožem to asi půjde, ale zase - nic moc výkon. Není to na to dělané a bude to asi dost zoufalá práce. Drtili jsme korunu velké vzrostlé borovice - jehličí - a zvládlo se to, ale .....Musí se to prokládat na střídačku, střídat zelené a suché nebo tvrdé.....Nicméně nás letos likvidace thujových větví čeká, tak za měsíc až dva budeme chytřejší. Ale o moc horší než větvičky - provázky - z kroucené vrby to asi nebude.
Asi takhle - jde to, ale možná jsou na tohle i lepší drtiče.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4230
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Technické vychytávky

Příspěvekod Stanley_51 » 27 led 2021, 17:57

Lépe bych to asi nenapsal. Z thůjí drtím jen klacky, to zelené opravdu ucpává nože. Ale na prkna ( krajiny ) bych si netroufl.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9219
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Technické vychytávky

Příspěvekod mates » 28 led 2021, 08:48

Ty krajiny nemyslím celá prkna, ty si z toho vyřežu i když budou mít z jedné strany kůru, jde mi opravdu jen o zbytky, vyloženě jen ty "trojúhelníkové" kraje, max síla je cca 2,7 cm a šířka podle toho jak to uříznu, většina bude do 3 cm, když to bude krajina jako vyloženě šlupička dřeva s kůrou, tak to klidně nejdřív maflem rozřežu na nudličky (cirkulárku bohužel nemám), takových tam ale už moc nebude. Většinu širokých zbytků jsem už z hromady vytahal a ořezal), něco jsem použil na hnojiště, něco mám připravené na borůvky (ohrádka pro vyvýšený záhon) a zbytek je zatím odložený. Na hromadě zbývají vlastně dubové tvrdolíny (ale jen "boule" jak byl křivý strom, celá dlouhá krajina ani náhodou, takže si to nechám na nějaké topení) a ze smrku buď už přímo samotný trojúhelníkový kraj nebo je vedle toho ještě kus použitelného dřeva, takže z toho uříznu různě široké kolíky a zbydou mi jen trojúhelníkové kraje, tak to by snad drtič vzít mohl bez problémů. A s těma tůjema uvidím no, kdyžtak bych ty větvičky nechal zaschnout, aby to zelené nebyla mokrá hmota a střídal bych to se zbytky krajin.
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 573
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Technické vychytávky

Příspěvekod moonvil » 28 led 2021, 10:58

Normální drtičky v této cenové kategorii nebudou mít problém s průměrem do 5cm, tam jde hlavně o to, aby to bylo víceméně rovné a dalo se to dobře strkat dovnitř, pak je to v pohodě.
Širší placatou desku tam prostě nestrčíš, nejde o to, že by to nemělo sílu ji požvýkat.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4083
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Technické vychytávky

Příspěvekod mates » 28 led 2021, 12:20

To je mi jasný, když vidím vstupy do drtičů a popis, že drtí do průměru 4,5 cm, proto jsem psal, že ty širší krajiny, ze kterých se nedá nic vyřezat na použití rozřežu před drcením na tenko maflem, třeba na 3cm nudle, prostě suma sumárum nic co by mělo větší průměr jak 4,5 by v těch zpracovaných zbytcích z krajin být nemělo, většinou by úhlopříčky těch zbytkových trojúhelníkových průřezů měly mít do cca 4 cm, spíš méně, 2-3 cm. Jen pro vysvětlení. Já sice říkám hromada/balík krajin z pily, ale aspoň ta místní pila z toho dřeva fakt vyřeže všechno co se dá, klidně nejdřív tu využitelnou krajinu zkrátí z 5m na 3m, pak z ní vyříznou nějaké tenčí trámy/prkna a zbyde pak už jen opravdu šlupička a malé trojhránky. Já jsem ty krajiny z dětství znal tak, že se ty balíky daly normálně pořezat domů na topení v kotli, byly to opravdu masivnější zbytky, ale technika pokročila a dnes toho v té hromadě je do kotle minimum, ze smrku většinou jen na roztopení a z dubu jen těch pár boulovitých kousků. Já jsem to vzal vyloženě kvůli tomu, abych si z toho ještě něco vyřezal na použití na zahradě a nevěděl jsem, co udělám s tím zbylým odpadem, původně jsem chtěl pálit, teď už mám možná jiné řešení.
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 573
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Technické vychytávky

Příspěvekod J.K. » 28 led 2021, 15:00

Podla mna drvice su stavane na cerstve drevo. Myslim ze pomer medzi uzitkom a otrebovanim stroja nebude stat za to, aby si drvic tymi okrajkami trapil.
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 527
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: Technické vychytávky

Příspěvekod moonvil » 28 led 2021, 15:20

Predpokladam, ze rec je o mekkem dreve (smrk?), pak je uplne fuk jestli je suche nebo mokre, drticka zvlada treba i suche jablonove a to je celkem tvrde.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4083
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Technické vychytávky

Příspěvekod nene » 28 led 2021, 15:27

Nevím, asi bychom suché dřevo spálili. Zahrada bude za dřevěný popel hodně vděčná a nespotřebuje to tolik dusíku jako rozklad štěpky.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4230
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Pampel a 25 návštevníků