Angrešt odolný americkému padlí

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod nene » 03 dub 2024, 19:25

Nesluchowski větší plody než Captivator? Tak to potom máme asi opravdu něco, co jsme nechtěli. Ten náš "Nesluchovski" je strašně přeplozující, takže jsme velikost plodů až tak neřešili, ale Captivator má u nás plody větší. No co, stejně asi půjde, ať je to cokoli. Captivator je aspoň sladký, když už nic jiného. A nemá trny. No a máme větší počet Paxů, bude nám to muset stačit.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4240
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod kasta » 03 dub 2024, 20:01

u me je Niesluchovski za Kameniarem - mensi a ne tak sladky plody, trochu vic pozdni (to neva, aspon se to rozlozi), ale chutove porad mnohem lepsi nez Hinnomaki. Negus me taky bavi, i kdyz plody jeste mensi, ale dobry.

P.S. ted tu mam nove Martlet, jeste jsem ho nechutnal, ale koukam, ze skoro nema trny.
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1315
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod nene » 03 dub 2024, 20:15

Díky, ten Kameniar jak někde uvidíme, tak to s ním asi zkusíme. Moc pěkně o něm mluvíš :wink: .
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4240
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod kasta » 03 dub 2024, 20:19

:)
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1315
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Argout » 04 dub 2024, 11:43

Díky, ten Kameniar jak někde uvidíme, tak to s ním asi zkusíme. Moc pěkně o něm mluvíš :wink: .


Také mě přesvědčil, už po něm koukám, i když má ty trny, no. (U nás mají trny povolené jen růže, citrusy a agave.) :wink: Captivator mě též zaujal, místa pro 2 angrešty by se našla.
Argout
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 258
Registrován: 17 dub 2021, 14:21
Bydliště: 220 m n.m., Berounsko

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Zebín » 04 dub 2024, 19:20

Diana.Jerem píše:Zebín, toto je zrovna No Name z Baumaxu. Ztratil cedulku,


Aha, takže zajíc v pytli. Tipnul bych si na odrůdu Hinnonmaki Red (možná Green), jiné jsem snad v Baumaxu prodávat neviděl. Jednou jsem tak za pár kaček nakoupil 5 těchto stromků H.Red. To byla chyba, neboť se plně ztotožňuji s názorem Kasty.

kasta píše:...Jednoznacne nejhorsi je Hinomaki Red: male, sladkokysele kulicky ...
Zebín
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 11
Registrován: 08 úno 2024, 21:19
Bydliště: Ostravsko, 258 m n.m.

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Zebín » 04 dub 2024, 19:34

U mě má Nesluchowski taky větší plody než Captivator a dá se říci, že je u nás nej. Je na plném slunci a ničemu to nevadí. S6 Captivator je "jen" sladký, jako hrozno, chybí mi u něj špetka angreštové navinulosti (kyselosti). Přeplozenost lze řešit lepší střihem, to je spíše problém zahrádkáře než stromu/keře angreštu.
Osobně doporučuji odrůdy: Nesluchowski, Zebín, Prima, Karát. Každý si holt musí najít ty svoje pravé.
Zebín
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 11
Registrován: 08 úno 2024, 21:19
Bydliště: Ostravsko, 258 m n.m.

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Argout » 04 dub 2024, 19:59

Tak jsem se vydala kvečeru nakupovat Kameniar, měla jsem ho od rána vyhlídnutý - ale ukázalo se, že po příspěvku zdejšího influencera mi ho na několika místech od rána vyprodali. :lol: Nakonec ho mám objednaný, jako bonus jsem si k němu přidala Salut.
Argout
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 258
Registrován: 17 dub 2021, 14:21
Bydliště: 220 m n.m., Berounsko

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod kasta » 04 dub 2024, 20:02

Argout: tak to se moc omlouvam :)
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1315
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod nene » 04 dub 2024, 20:15

My jsme v tom nevinně :lol: - dopadli jsme jako Argout.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4240
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Zebín » 04 dub 2024, 20:37

Argout píše:... jako bonus jsem si k němu přidala Salut.


Na jiném foru uživatel doporučoval odrůdu angreštu z "východu" s názvem Saljut. Myslel jsem si, že se u nás prodává pod názvem Salut, ale u angreštu "Salut" píšou beztrnná odrůda červeného angreštu, kdežto u odrůdy Saljut mi to překladač vyhodil jako středně trnitý. Nemáte někdo s nimi zkušenost?

Beztrný Salut nabízený v ČR
Obrázek

Otrněný Saljut
Obrázek
Zebín
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 11
Registrován: 08 úno 2024, 21:19
Bydliště: Ostravsko, 258 m n.m.

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod mates » 07 dub 2024, 22:28

Já jsem kdysi na jarní prodejní výstavě v Lysé nad Labem dal na doporučení nějakého prodejce z Bílých Karpat a vzal od něj Nesluchowského a spokojenost. Dvakrát jsem měl Karát, ale nikdy mi neplodil tak hezky jako rodičům a oba šly nakonec do ohně, měly na listech šedý povlak a plody opadávaly nezralé na zem. No a teď jsem se nechal některými z vás "ukecat" a v pátek jsem nakonec v jednom zahradnictví objevil hrnkované Kameniary, tak už je jeden doma na zahradě, zatím dělá kamaráda Negušovi. Ten v létě nechávám napospas kosákům, občas si teda zobnu i já, jinak Nesluchowski i Kameniary budou muset na léto pod síťovinu, aby se k nim ta ptačí verbež nedostala.
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 573
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Zebín » 07 dub 2024, 22:48

[quote="mates"][/quote]
No když je řeč o angreštu Karát, tak to sem vložím. Dneska mi to oči nebraly :shock: a musel jsem si to vyfotit.

Obrázek

Obrázek

PS: Dám Ti radu jak na kosáky. Stačí pěstovat kanadské borůvky a angrešty rázem nechají na pokoji. :lol:
Zebín
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 11
Registrován: 08 úno 2024, 21:19
Bydliště: Ostravsko, 258 m n.m.

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod mates » 07 dub 2024, 23:06

Kanadky pěstuju a přes léto jsou všechny tři záhony pod sítí a měnit to nehodlám. Radši ať to shnije než při sbírání přebírat dobré a naklované. Skrývám i jahody, rybízy a kamčatky. Zbývá zasíťovat maliny a ostružiny. Co tam máš dál? ;-)
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 573
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod kasta » 08 dub 2024, 07:24

mates: no to mi ani nerikej, jeden z duvodu proc rozsiruju sbirku angrestu je ten, ze je tady nic nezere. Tak doufam, ze se to tu kosaci nenauci...
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1315
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 132 návštevníků