Angrešt odolný americkému padlí

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Ivi » 28 čer 2011, 15:37

Nemáte někdo angrešt Reflamba a Pax?Zajímala by mě jejich chuť.
Ivi
oficír
oficír
 
Příspěvky: 636
Registrován: 20 bře 2011, 14:28
Bydliště: 280 m nad mořem ,SM

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Miroslav » 28 čer 2011, 20:02

Pax mam, ale bude zraly az za nekolik dni, nicmene plody ma obri, asi vetsi jsem nevidel, mam jej v polostinu takze proto par dni jeste chybi
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Stanley_51 » 28 čer 2011, 21:28

Miroslave, jaké s ním máš zkušenosti ? Já jsem si ho pořídil teprve letos, takže první plody budou až příští rok, ale měl jsem Zlatý fík a musel jsem ho vyhodit. I když jsem proti padlí stříkal každoročně několikrát, stejně přišla veškerá úroda vniveč. Tak doufám, že tolik vychvalovaný Pax bude odolnější.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Miroslav » 28 čer 2011, 21:50

ja ho mam druhym rokem, trny prakticky nema, sem tam se jeden zakrnely objevi, ale je to v pohode
jinak ma velmi bujny rust-alespon letos, prirustku mnoho a jsou asi 40cm dlouhe coz na angrest je az az
na to, ze je tak husty a ja nestrikal nicim a plod ani jeden neni zasažen padlim tak jsem velmi spokojen, uvidime jak na tom bude chutove
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod vlado69 » 30 čer 2011, 14:37

Mám Č. něguš, Captivator a Invictu. Všechny bez napadení padlím ( Zlatý fík jsem taky vyhodil), Captivator dobrá chuť a bez trnů, něgus chutnej, aromatickej ale prťavý plody, Invictu letos ochutnám ale prý nic moc. Jěště mám Hinonmäki nebo jak se to píše - ještě nekvetl.
vlado69
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 329
Registrován: 17 lis 2008, 23:10
Bydliště: Kutná Hora

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Stanley_51 » 30 čer 2011, 16:02

Včera jsem se stavěl v GardenCentru Dehner ve Weidenu a mimo jiné jsem tam viděl i angrešty Invicta, Hinomaki a Rixanta, ovšem všechny stromky dost hrubě napadené americkým padlím. Nechápu, jak tohle mohou prodávat, ale proto mě zajímá, jak je to s tou odolností.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod paloo » 30 čer 2011, 18:21

vlado69 píše:Mám Č. něguš, Captivator a Invictu. Všechny bez napadení padlím ( Zlatý fík jsem taky vyhodil), Captivator dobrá chuť a bez trnů, něgus chutnej, aromatickej ale prťavý plody, Invictu letos ochutnám ale prý nic moc. Jěště mám Hinonmäki nebo jak se to píše - ještě nekvetl.

Mám tiež túto silnú trojku a úplná spokojnosť S6 Pôvod Radim Pešek :D4
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod klimaxp » 30 čer 2011, 18:25

Mám sloupovou Remarku druhým rokem, no sloupovou S1 S1 , ale dobrá roste to, plodí to, ale plody jsou nějaký prťavý třeba až bude starší budou větší, zatím nepozoruju žadné choroby, ten bílý povlak nebo fleky jsou od tvrdé vody.
Obrázek
klimaxp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: 28 kvě 2011, 18:15

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Miroslav » 30 čer 2011, 18:37

ja ji mam take-ne teda tzv.sloupovou (viz zpravodaj zahradkare) ale plody jsou mensi, rekl bych o neco nebo na stejno se Zlatym fikem, vice teda protahle...
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Tchorik » 30 čer 2011, 19:11

Ja mam Pax a zatim spokojenost... Zdravej a dobrej... S1
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Miroslav » 30 čer 2011, 19:13

i Pax mam, velikostne je to teda macek, ale zatim chutove jsem pro Remarku, jeste chvili pockam
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod jujto » 30 čer 2011, 22:24

Ja mam prvym rokom Captivator a Invictu. Captivator mal cca 40 cm prirastky, ale uz ma o jeden menej. Istemu clenovi domacnosti sa nepacilo, ze vetvicka moc trcala, tak mi ukazala ako ho mam ohnut a priviazat. Ako to s konarikom dopadlo po ohnuti o 90° nemusim vysvetlovat. Hold mam uz asi pomalsie reakcie. A tak sa mi pacil, ze ma konariky rozlozene tak symetricky... Nic to. Narastu. Ale az za rok.
Par plodov je na Invicte a jeden na Captivatore. Invicta uz miestami makne a captivator, este nechyta ani farbu. Stale je zeleny.
Povodne som chcel Karmen a Primu, od ceskeho zanietenca p. Martina Vrany (nie p. Kolu s nickom vrana), ale nezohnal som ich. Ludia co ich maju ich velmi chvalia co do chuti velkosti bobuli, urody aj odolnosti. Uvidime ako tieto preziju prvu sezonu a hlavne zimu. Ak nie, budem uz zhanat konkretne len tieto dve.
jujto
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 bře 2010, 18:40
Bydliště: Turcianska zahradka, 420 mnm

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Ivi » 01 črc 2011, 04:43

Také mám od podzimu Invictu,nechala jsem na vyzkoušení dva plody,byly velké,ale chuť mě úplně nepřesvědčila.Možná jsem je utrhla moc brzo.Rovněž jsem slyšela chválit odrůdu Dárek,ale nesehnala jsem ji.
Ivi
oficír
oficír
 
Příspěvky: 636
Registrován: 20 bře 2011, 14:28
Bydliště: 280 m nad mořem ,SM

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Alena » 01 črc 2011, 19:23

Invictu mám, je hnusná, nejdřív kyselá, pak naprosto bez chuti. Nejspíš ji vyhodím. Mně osobně z těch nových odrůd, které mám (Skvost, Invicta, Rixanta, Captivator), chutná jedině Captivator. Ostatní nestojí za nic. Zlaté staré odrůdy, to bylo úplně o něčem jiném.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod jujto » 26 led 2012, 15:15

Ja som to nevydrzal a koncom jesene som bol pozriet na vystavu Vezky u Kromerize. Samozrejme som si odtial priviezol podla niektorych vraj asi najvydarenejsie odolne odrody sucasnosti Primu a Karmen. Budu rodit prvym rokom.
Na internete som videl zapestovane aj jedno/dvoj-kmienikove kordony z angrestu. Vraj vyrastu do vysky 1.5 az 1.8 m. Celkom by sa mi to pacilo. Hlavne u tych trnitych odrod sa znacne zjednodusi zber. Pestuje niekto angrest v takychto ballerinu pripominajucich kordonoch? Ak ano ake su s tym skusenosti? Minimalne o Klimaxovi viem tuto z diskusie. Uvitam kazdy postreh.

Dakujem

Tu je moja inspiracia.
jujto
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 bře 2010, 18:40
Bydliště: Turcianska zahradka, 420 mnm

Další

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků