Angrešt odolný americkému padlí

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Tchorik » 25 úno 2012, 00:40

Neboj, od Starkla taky objednavam, i kdyz spis balkonovky nez ovoce. To jsem brala asi 3x - 2x boruvky, jednou maliny. No slo to, boruvky zadny zazrak, maliny jsou v pohode, i kdyz jsem si je fotila pro pripad reklamace, jak vypadaly chciple :D17

U angrestu taky asi budu muset prejit na kere, ten pes jen tak neznici, jako stromek E6
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Alena » 25 úno 2012, 00:49

Hm, já od Starkla taky objednávala angrešty. Ty dva žluté, Rixantu a Invictu. Přišly, i zasadila jsem je, pak vykvetly, dozrály - a ejhle, plody zázračně zčervenaly :mrgreen: Jeden už chcíp, druhý je strašně pozdní a má mrňavé plody. Rixantu a Invictu jsme si pak koupila později v zahradnictví a kdybych tak byla neučinila, o nic bych nepřišla :mrgreen:
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Miroslav » 25 úno 2012, 08:48

uz je mam orezane, az na jeden, ktery si narizkuju primo na zahon-nema trny a tak mi keř.verze nevadí
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Ivi » 25 úno 2012, 12:07

Zkusila jsem si objednat Českou Korunu pro přímý konzum.Je sice jen dosti odolná proti a.padlí,ale chci ji zkusit,možná když odešly všechny chytlavé odrůdy,nebude tlak tak vysoký a půjde pěstovat.
Ivi
oficír
oficír
 
Příspěvky: 636
Registrován: 20 bře 2011, 14:28
Bydliště: 280 m nad mořem ,SM

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Miroslav » 25 úno 2012, 13:06

no treba u Tebe pujde, ale vim, ze deda ji zrusil prakticky okamzite kvuli nizke odolnosti na padli :D1
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod jujto » 26 úno 2012, 10:39

Miroslav píše:uz je mam orezane, az na jeden, ktery si narizkuju primo na zahon-nema trny a tak mi keř.verze nevadí

Ja som si ich uz tiez orezal. Mohol som ale pockat aspon do stredy, ked ma v pondelok a utorok znovu mrznut. Orezane casti som sa pokusil nastimulovat starym stimulaxom a pokusam sa ich zakorenit. Aj ked som sa neskor docital, ze sa drevitymi odrezkami zakorenovat nedaju, predsa skusam. Obcas niekto nevie, ze sa nieco neda a podari sa mu to. Tak dufam.
jujto
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 bře 2010, 18:40
Bydliště: Turcianska zahradka, 420 mnm

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Miroslav » 26 úno 2012, 11:14

ja to taky zkusim drev.rizky-vloni se, na zahon jen tak napichal jostu a 100.% úspesnost, tak snad i angrest se povede, byť z poloviny
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Alena » 26 úno 2012, 11:35

Jó josta - já tvrdím, že Přemysl Oráč tenkrát, když pro něj Libuše konečně oficiálně poslala ty posly, nezarazil do země lískový prut, ale jostu. Ta mrcha totiž zakoření i suchá po půl roce. Když k hráchu v létě napíchám pruty josty ořezané v předjaří, pravidelně mi zakoření. Zato angrešt mi nechytil nikdy.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Miroslav » 26 úno 2012, 12:07

tenhle nema trny tak by mohl v zemi lepe prilnout, za to nic nedám
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod jujto » 26 úno 2012, 13:07

Alena píše:... Jeden už chcíp, druhý je strašně pozdní a má mrňavé plody. ...


Ja mam tiez jeden strasne pozdni. Je drobnejsi, cerveny a nema trne. Vola sa Captivator. Je to jedna z rodicovskych odrod v sucasnosti dost predavanej odrody Pax. Minuly rok nam velmi chutil. Uvidime ako sa mu povedie v tohtorocnej o cosi silnejsej konkurencii. Nam vlastne vyhovuje jeho neskorsia doba zrenia. Ked uz je po vsetkych egresoch a zaziada sa cloveku, staci ist a odtrhnut si. Predlzuje ich zberove obdobie.
jujto
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 bře 2010, 18:40
Bydliště: Turcianska zahradka, 420 mnm

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Alena » 26 úno 2012, 13:16

Captivator mám taky, ale tenhle Starklův omyl je něco jiného, je ještě pozdnější než C., má menší plody a ne tak dobré. Captivator je mezi těmi novějšími odrůdami, které mám, můj favorit.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Miroslav » 26 úno 2012, 13:19

ja mam jeste Remarku odolna, ale ma trny, jinak spokojenost, tusim, ze mam v prodejne i bily beztrnny, ale nejsou s nim nikde zadne zkusenosti, ma byt ale rezis.na padlí
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Stanley_51 » 26 úno 2012, 15:52

Já mám zatím jen PAX, ale sázel jsem ho loni, takže nevím ani jak je odolný ani jakou má chuť. Máte s ním někdo delší zkušenost ? Pokud by byl odolný a dal se jíst, přerouboval bych si ho na meruzalku ( když už máme ty kleště ).
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9208
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Miroslav » 26 úno 2012, 17:11

mně rodil ted 2.sezonu a vzdy bez postriku, rozhodně jsem spokojen, navic ta beztrnnost je super, chutově je taky fajn
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Tchorik » 26 úno 2012, 22:42

Uz jsem ho tu chvalila nejmin dvakrat, mam ho uz asi ted 4. rokem, plodil minimalne 2x a vzdy mi chutnal. Tech trnu ma opravdu malo a strikat jsem zatim nemusela ani jednou. Dnes jsem ho strihala a par rizku jsem pokusne napichala do perlitu - bohuzel bez stimulatoru, nemuzu ho najit :D11 Klidne ho budu mit i kerovy, na chalupe se nekde urco uplatni. Kdybych mela meruzalku, tak bych taky mohla ty kleste prubnout, ale nemam S2 A nechce se mi kupovat novy stromek, kdyz mi hafan ten na podzim vysazeny jeste ten den nebo druhy den rano vytahnul a prekousal :twisted:
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků