Angrešt odolný americkému padlí

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod bradhal » 22 črc 2013, 08:29

Zdravím.
Tak hlásím, že nepostříkané Chryso, Darek a Karát jsou i letos čisté, zatímco no name před domem zanechaný předhozími majiteli je chudák sežraný celý. Čistý je i Černý Neguš, ale tam zatím trochu zklamání s velikostí plodů, jsou jak černý rybíz. Nicméně mám ho jako doplnění sortimentu, takže mi to až tak nevadí.
Přeji pěkný den.
Uživatelský avatar
bradhal
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 552
Registrován: 08 dub 2012, 16:38
Bydliště: Moravský Kras, 500 m.n.m., MT10

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Diana.Jerem » 22 črc 2013, 09:43

bradhal píše:Zdravím.
Tak hlásím, že nepostříkané Chryso, Darek a Karát jsou i letos čisté, zatímco no name před domem zanechaný předhozími majiteli je chudák sežraný celý. Čistý je i Černý Neguš, ale tam zatím trochu zklamání s velikostí plodů, jsou jak černý rybíz. Nicméně mám ho jako doplnění sortimentu, takže mi to až tak nevadí.



Neguš má mít všeobecně menší plody, ale chuťově mi chutná asi ze všech angreštů nejvíc. :D15 Plody jsou tak kolem 2 cm a mají spíše slzičkovitý tvar. Sice jsou rozhodně menší, než plody ostatních angreštů, ale za tu chuť a přesně, jak píšeš - pro doplnění sortimentu, mi jeho pěstování za to rozhodně stojí! :D15
Obrázek
Michala
Uživatelský avatar
Diana.Jerem
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 804
Registrován: 13 úno 2013, 12:01
Bydliště: Písecko, 500 m n.m.

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod RAV » 13 dub 2014, 11:46

Dobrý den!
Mé jméno je Andrii, mám několik let čtení vašeho fóra a promluvit s některými lidmi, kteří jsou zde registrovány. Mám zájem některých odrůd angreštu českého chovu, může mi někdo může pomoci koupit a poslat do Estonska?
RAV
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 3
Registrován: 10 dub 2014, 18:35
Bydliště: Estonia Pärnu

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Stanley_51 » 13 dub 2014, 15:44

RAV píše:Dobrý den! Mé jméno je Andrii

Andrii, tere meie seas :D
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod RAV » 13 dub 2014, 16:58

Děkuji vám!
Angrešt v České republice kultury amatér nebo se vyrábí?
Jaké odrůdy byly dezert chuť?
RAV
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 3
Registrován: 10 dub 2014, 18:35
Bydliště: Estonia Pärnu

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod bradhal » 20 lis 2014, 22:49

Zdravím.
Je to teda těžce po sezoně, ale zase čas na plánovaní na další rok, že. Můžete mi někdo napsat, jak vám chutná Karmen? První stromek mi uschl, no on u byl špatný asi ze zahradnictví. Druhý rok další byl ok, pro změnu se drahému při sečení smekla noha a stromek opět v pekle. Teď jsem koupila třetí, budu sadit o víkendu.

A další dotaz - máte někdo angrešty nebo i rybízy v jiném tvaru než volný keř nebo stromek? Mám málo místa, velké chutě, tak vymýšlím, jak to udělat, aby se mi to sem všecko vešlo. Teď budu mít nově pruh asi 0,5 m šířky tak 8 metrů dlouhý. Ale je to vedle parkovacího místa, takže nechat keře klasicky rozrůst by asi vadilo. V jedné letité příručce o pěstování rybízu a angreštu mám návod na borminské vedení, rýnský způsob nebo palmety, ale nevím, jestli to má smysl.
Přeji pěkný den.
Uživatelský avatar
bradhal
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 552
Registrován: 08 dub 2012, 16:38
Bydliště: Moravský Kras, 500 m.n.m., MT10

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod BXL » 21 pro 2014, 08:58

No toho roku som kúpila od egrešov aríbezlí všetko čo som u nás v obchodoch našla,tak ak sa mi všetky tie Katky,Zuzky,Rolondy,Kaptivatory Mucurines atd nepomotajú v ceduľkách,budem referovať.Ale zatiaľ mám pocit,že čím viac to všetko čítam,tým horšie sa v tom všetkom vyznám. S15
BXL
oficír
oficír
 
Příspěvky: 519
Registrován: 01 lis 2011, 10:01
Bydliště: skoro LC,254 m n.m

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Miroslav » 12 dub 2015, 16:48

Tak angrešty v plném květu, nádhera
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod sasman » 21 dub 2017, 20:27

Nějaké nové informace ohledně angreštů/dobrých odrůd? V létě budu očkovat 1-2 angrešty jako stromky na jostovou podnož. Co jsem vyčetl, tak mezi nejlepší asi patří Prima, Karmen, Captivator a Pax?
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod sasman » 14 kvě 2017, 20:48

Housenky zvládly za 2 dny zlikvidovat 75 % celkem dobře narosteného stromkového angreštu - Rixanty :D17 Kde jsou ptáci, když by se jednou hodily? Zase čekají, až dozrají rybízy, potom se jich objeví mraky S13 Asi půjde o housenky píďalky angreštové nebo pilatky angreštové - postřik Callypsem snad pomůže S2 moc dobře se mi to nepodařilo vyfotit...

Obrázekimage uploadcertificity.com
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Alena » 14 kvě 2017, 21:48

Ale jo, dílo zkázy je vidět dobře. Takhle mi to ty bestie ožraly loni, pokoušela jsme se je ekologicky rozmačkávat, až sežraly komplet všechny listy. Letos jsem je načapala včas a hned dostaly bez milosti sprchu Fastu M :mrgreen: Zajímavé je, že jim chutná Niesluchowski, na Kaptivatoru ani na jakémsi bezejmenném se zatím neobjevily.
A co se týká ptáků, taky mi přijde, že se na zahradě objeví v zimě, když je plné krmítko, a pak zase v době, kdy je zralé ovoce. Mezi tím na to kašlou. Ale pravda, dneska jsem viděla na zahradě jednu sýkorku předstírající, že prohlíží keře, jestli na nich není hmyz :mrgreen:
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod bradhal » 15 kvě 2017, 08:50

Sasmane, toto znám taky. Mám v řadě delší dobu pět angreštů, každoročně je krajní Darek totálně bez listů. Pokud se snaží udělat plody, tak je hned otrhám a zbytek sezony se ho snažím udržet při životě. Za ty roky jsem ho neochutnala. Loni jsem na tu stranu přisadila šestý stromek (jinde není místo) a letos jsem tam ty žrouty konečně nachytala, ovšem na obou. Podezírala jsem chrousty, ale je to jak píšeš. Malinkaté zelené housenky v obrovském množství a za den a noc není co řešit, zůstanou jen žebra silnějších listů. Rozmačkání se nezdálo efektivní, došla jsem si pro namíchaný Mospilan. Nerada něco zabíjím, ale toto už mě naštvalo.
Přeji pěkný den.
Uživatelský avatar
bradhal
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 552
Registrován: 08 dub 2012, 16:38
Bydliště: Moravský Kras, 500 m.n.m., MT10

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod Pete » 19 kvě 2017, 11:26

sasman píše:Nějaké nové informace ohledně angreštů/dobrých odrůd? V létě budu očkovat 1-2 angrešty jako stromky na jostovou podnož. Co jsem vyčetl, tak mezi nejlepší asi patří Prima, Karmen, Captivator a Pax?

Máš na to nějaký návod? a jak zapěstováváš tu jostu, to je přece taky keř,ne?
Pete
ouško
ouško
 
Příspěvky: 63
Registrován: 28 lis 2016, 12:44
Bydliště: Podhůří Lužických hor 442 m n.m.

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod sasman » 19 kvě 2017, 11:52

Návod nemám - někde jsem četl, že by to mělo jít a stromkům by se mělo dařit líp. Mám na to domluveného instruktora :) takže jsem detaily zatím neřešil, ale budeme postupovat jako u očkování meruzalky - čili trochu pod místem korunky. Určitě na netu někde návod bude.
Loni na jaře jsem zasadil řízky josty, za sezónu celkem pěkně narostly, ale na roubování to ještě nebylo. Letos na jaře jsem podnože seříznul cca 5-10 cm nad povrchem půdy, aby se víc rozrostl kořenový systém a taky aby vyrazily nové rovnější výhony - většinou na každé podnoži vyrazilo tak 5 výhonů, nechal jsem 2 nejlepší a teď někdy ještě jeden odstraním a ke zbylému výhonu asi pro jistotu dám tyčku, i když to možná ani nebude třeba. Josta je keř, ale celkem bez problémů jsem ji loni vedl jen na jeden výhon - akorát jsem občas ustřihnul konkurenční boční větve. Jsem spíš zvědavý, jestli pak nebude jako podnož moc obrůstat, ale pozitiva by měly převážit - lepší růst, plodnost i životnost.
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: Angrešt odolný americkému padlí

Příspěvekod BXL » 05 črc 2017, 06:43

Tak ceduľky sa pomotali,ale nejaká úrodabola.Výstup z tohtoročnej sezony ale je,že už nechcem ani vidieť žiadne stromkové tvary.A prosím o radu kedy strihať egreše a ako ich rozmnožiť,radšej si počkám na krík,ked predajcovia radšej predávajú stromky ako kríky a vedia prečo.vrr
BXL
oficír
oficír
 
Příspěvky: 519
Registrován: 01 lis 2011, 10:01
Bydliště: skoro LC,254 m n.m

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků