Květy pro oko

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Květy pro oko

Příspěvekod Fanda » 30 říj 2023, 18:49

Podzimní překvapení:

Obrázek

Obrázek
Fanda
ouško
ouško
 
Příspěvky: 50
Registrován: 01 srp 2010, 21:13
Bydliště: klatovsko

Re: Květy pro oko

Příspěvekod EvaOstrava » 31 říj 2023, 20:03

Poslední chryzantémy a konec sezóny )-:
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 917
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: Květy pro oko

Příspěvekod veverka » 01 lis 2023, 18:59

[quote="Fanda"]Podzimní překvapení:

Fando, to je ten "zimní zlatej dest" vid? mám to, dle listů na tvych fotkach, od léta, v nádobě, má to zatim ten muj poupatka. A koupený s tím, že má kvést prosinec leden unor,v prípade teplého počasí drív. Máš ho dýl? snese sucho a plný slunce ? rozdelam ho na jare na dva kusy a kazdej dam do jinejch podmínek stejny zahrady.
EvaOstrava ruzovy kyticky jsou opet moc krásný :D
veverka
ouško
ouško
 
Příspěvky: 94
Registrován: 22 črc 2023, 12:18

Re: Květy pro oko

Příspěvekod veverka » 03 lis 2023, 17:22

kytičky jako má evaOstrava, maji ted v kvetinarstvich v kvetnikach. Můžu tyto dát do země a ony mi příští podzim taky tak pokvetou? Mívají je i na jaře kvetoucí v kauflači,ale ty jsou asi rychlený a budou zblblý.
veverka
ouško
ouško
 
Příspěvky: 94
Registrován: 22 črc 2023, 12:18

Re: Květy pro oko

Příspěvekod EvaOstrava » 03 lis 2023, 17:46

Většina mých chryzantém jsou klasické trvalky, které většinou nevymrzají. Ty dušičkové z obchodu jsou trochu jiné, ale jedna zahradnice mi radila, že mohou zimu přežít někde vedle domu, ale hlavně moc nezalívat, že pak mohou vyhnít. Já jsem jednu takovou přezimovala asi na parapetu, ale zima byla mírná. Je to ta vlevo dole. Někdy mi přežije kupovaná chryzantéma i v květináči na hrobě. Někdy ne. Ale proč to nezkusit?
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 917
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: Květy pro oko

Příspěvekod kasta » 23 lis 2023, 20:21

ja mam rad i tohle
Obrázek
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1344
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Květy pro oko

Příspěvekod Marie J. » 25 lis 2023, 15:25

veverka píše:kytičky jako má evaOstrava, maji ted v kvetinarstvich v kvetnikach. Můžu tyto dát do země a ony mi příští podzim taky tak pokvetou? Mívají je i na jaře kvetoucí v kauflači,ale ty jsou asi rychlený a budou zblblý.


Právě že jsou opravdu hodně přirychlené. Já je normálně uchovávám, ale chce to je ihned po koupi ostříhat (hlavně květy, ale celkově i zmenšit nadzemní část - kořínky jsou malé). A na první zimu raději ukrýt. Některé rostou jen z jednoho stonku, byť je to třeba i velká koule. Takové nebrat, jsou krátkověké.
Marie J.
ouško
ouško
 
Příspěvky: 80
Registrován: 13 úno 2023, 16:55
Bydliště: ČR, Dyjsko-svratecký úval, 185 m.n.m .

Re: Květy pro oko

Příspěvekod lipoti » 26 lis 2023, 13:12

Poslední kvetoucí mohykáni (tedy než nasněžilo):

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
lipoti
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 led 2021, 19:27
Bydliště: Běleč u Litně, 280 mnm

Re: Květy pro oko

Příspěvekod kasta » 26 lis 2023, 13:25

taky mam mesicky misto listopadek. dnes v Praze.
Obrázek
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1344
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Květy pro oko

Příspěvekod lipoti » 17 pro 2023, 21:59

Tak měsíček vydržel i týden pod cca 30 cm duchnou sněhu v plném květu a míní v něm pokračovat. Odrůda Cablouna ani netrpí na padlí, které jiné měsíčky na podzim z většiny poničí.

Obrázek
lipoti
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 led 2021, 19:27
Bydliště: Běleč u Litně, 280 mnm

Re: Květy pro oko

Příspěvekod Flori » 20 pro 2023, 22:01

kasta píše:ja mam rad i tohle
Obrázek

Rudbekie vydrží snad všechno- a dobře se vysemeňují.. V Praze vydrží jako dvouletka nebo tříletka, na Vysočině podle zimy.
Flori
nováček
nováček
 
Příspěvky: 134
Registrován: 11 zář 2022, 17:39
Bydliště: Žďársko 630m.n.m., Praha 17 360m.n.m.

Re: Květy pro oko

Příspěvekod Flori » 20 pro 2023, 22:05

Díky za tip, první jarní výsev mi většinou zničí v polovině léta padlí jak v Praze, tak na Vysočině, druhý letní výsev bývá ok a padlí nechytne, vykvétá na podzim.
Také jeden kvetl až do sněhu..
Flori
nováček
nováček
 
Příspěvky: 134
Registrován: 11 zář 2022, 17:39
Bydliště: Žďársko 630m.n.m., Praha 17 360m.n.m.

Re: Květy pro oko

Příspěvekod kasta » 29 pro 2023, 10:44

Flori: to je echinacea (pribuzna) mam ji jako lecivku a je to opravdu bezproblemova trvalka.

Mesicky taky porad jeste jedou, s padlim bojuju tak, ze je ostriham a ony obrazi.

Mahonie Winter Sun (pripadny jmeno), trochu splihla po mrazech zacatkem prosince, ale kvete dal
Obrázek
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1344
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Květy pro oko

Příspěvekod Flori » 15 led 2024, 20:45

Rudbekie a echinacea jsou si v téhle podobě podobné :D ,trochu mě zmátla hustota bývalých květů, echinaceu tu léčivku jsme měli většinou nižší a postupně vymrzla, ale nakládala jsem si ji do alkoholu na kloktání na bolení v krku. S6 Ty barevné kultivary mi zatím nekvetly tak hustě..

A mám dotaz - zatím je na obrázku jsem nadšená z tzv. perských růží Babylon eyes. Máte s nimi někdo zkušenosti? A ty květy jsou miniaturní, že? Zatím jsem je letos našla jenom u Starkla a jen jednu z nich bych chtěla, Poláci mají větší nabídku, ale zatím jsem je zachytila už jen v jednom obchodě, jinak je všechno vyprodané. Nebo ještě nenaskladnili na eshopech :D.
Nehce se mi kupovat jednou tady a dvě támhle s velmi nejistým výsledkem, proto bych případně byla ráda i za doporučení kde je koupit za rozumnou cenu. Děkuji.
Flori
nováček
nováček
 
Příspěvky: 134
Registrován: 11 zář 2022, 17:39
Bydliště: Žďársko 630m.n.m., Praha 17 360m.n.m.

Re: Květy pro oko

Příspěvekod Diana.Jerem » 16 led 2024, 09:58

Flori, já mám nejlepší zkušenosti s Floribundou.pl, ale je mnohem levnější počkat si na jaro, až budou zase nabízet prostokořenné sazenice. Kvalita sadby i rychlost přepravy jsou úžasné. Myslím, že mají v nabídce i ty perské růže.

Jinak na horní fotce je vzpomínka na léto před mnoha lety - bahenní ibišek..
Na druhé fotce je klasický pokojový ibišek plnokvětý. Škoda, že kvete tak krátce.


Obrázek
Obrázek
Michala
Uživatelský avatar
Diana.Jerem
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 856
Registrován: 13 úno 2013, 12:01
Bydliště: Písecko, 500 m n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: speedy a 9 návštevníků