ARTYČOKY

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

ARTYČOKY

Příspěvekod Miroslav » 13 říj 2011, 21:08

Zakládám téma této raritní zelenině, neboť mě mrzí, že opět my Češi jsme trošku pozadu a tak menší osvěta jistě přijde vhod:)
Dnes jsem si dal k večeři tři poupata, dnes utržená - z letošních semenáčů, sázel jsem rostliny až v červenci, takže jsem mile překvapen, že se jim chtělo :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: ARTYČOKY

Příspěvekod Alena » 13 říj 2011, 21:34

Mně letos ve skleníku tady v ČB vůbec nedělaly, jediná dvě nebo tři poupata jsem sklidila někdy v květnu a šlus, další dvě rostliny nevyhodily ani jedno. Jestli přezimují, budu je muset dát příští rok zase na zříceninu, tam se jim dařilo líp. No uvidíme... Loni mi tam nasadily poupata až na podzim, taky jsem je trhala už za mrazu.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: ARTYČOKY

Příspěvekod Miroslav » 13 říj 2011, 21:39

todle jsou prave letosni semenacci, tak se ukazi az pristi rok, jinak jsou ve vole pude - ve skleniku mi neprezimuji, venku ano, ale musim si dat bacha na mysi - tenkrat mi je prave venku zlikvidovaly...
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: ARTYČOKY

Příspěvekod Tchorik » 14 říj 2011, 13:36

Tak mne letos vyhnal ve skleniku jedno poupe, ktere jsem nechala odkvest - tak nejak jsem mela pocit, ze jedno nema cenu. Pak vypadal, ze chcipnul, ale v zari nebo v srpnu zase zacal vyrustat od korenu. Byvala bych zkusila i ty semenace, ale nikde jsem neobjevila seminka - tedy zas jsem se po nich uplne poctive neshanela - musely by me prastit do oci...

Miroslave, jak jsi je povecerel, podel se o upravu, prosim S7
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: ARTYČOKY

Příspěvekod Miroslav » 14 říj 2011, 19:18

jednoduse jsem je varil 40min ve slane vode, dl sem tam i trosku citron.stavu no a potom jen namacel v rozpustenem masle a bylo to super, hlavne je to tak jednoduche, ze i ja se do toho pustim S1 ale je samozrejme hodne jinych jidel
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: ARTYČOKY

Příspěvekod romkrom » 14 říj 2011, 20:42

Venku mi to přez zimu shnilo, tak jsem s tím skončil. Jinak jestli se nepletu, tak jsme artyčoky rozebírali v netradiční zelenině.
Uživatelský avatar
romkrom
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 342
Registrován: 01 kvě 2010, 10:39
Bydliště: Kroměřížsko

Re: ARTYČOKY

Příspěvekod Miroslav » 14 říj 2011, 20:47

ano, patri do tzv.netradicni zeleniny, nekdy take do lahudkove..
artycoky vyzaduji mirne zimy a navic behem zimy i sussi prostredi, takze nejen tepla ale i sucha oblast je potrebna..
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: ARTYČOKY

Příspěvekod Tchorik » 14 říj 2011, 21:36

Jj, ale myslim, ze artycoky si svoje tema zaslouzi. Jen by bylo fajn, kdyby se ty prispevky z netradicni presouply sem, aby to bylo pohromade...

Miro, to zni dobre, jednoduche a dobre... Dnes jsem koukala na artycoky v Tescu, meli tam celkem 3 kusy - jeden asi 29,-- Kc, jestli se nepletu... Ale pripadaly mi takove moc velke - mozna stare, nepoznam spravnou skliznovou zralost... Jednou jsem mela na pizze artycoky a byly desne tuhe, nechutnaly mi. Jinak je na pizze mam normalne rada...

U me ve skleniku maji sucho v zime v lete, tak mozna to byla pricina uspesneho prezimovani a mizerneho rustu S1
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: ARTYČOKY

Příspěvekod Stanley_51 » 14 říj 2011, 22:10

Tchorik píše:Jj, ale myslim, ze artycoky si svoje tema zaslouzi. Jen by bylo fajn, kdyby se ty prispevky z netradicni presouply sem, aby to bylo pohromade...


Jo a nechceš mi poradit, jak dostat jednotlivé příspěvky, rozházené po celé sekci, do jednoho celku ?
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9208
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: ARTYČOKY

Příspěvekod Miroslav » 14 říj 2011, 22:32

Tchorik píše:Jj, ale myslim, ze artycoky si svoje tema zaslouzi. Jen by bylo fajn, kdyby se ty prispevky z netradicni presouply sem, aby to bylo pohromade...

Miro, to zni dobre, jednoduche a dobre... Dnes jsem koukala na artycoky v Tescu, meli tam celkem 3 kusy - jeden asi 29,-- Kc, jestli se nepletu... Ale pripadaly mi takove moc velke - mozna stare, nepoznam spravnou skliznovou zralost... Jednou jsem mela na pizze artycoky a byly desne tuhe, nechutnaly mi. Jinak je na pizze mam normalne rada...

U me ve skleniku maji sucho v zime v lete, tak mozna to byla pricina uspesneho prezimovani a mizerneho rustu S1


Musi se sklidit driv nez se zacnou ovirat šupiny..., samozrejme, ze v Tescu kvalitni nikdy nebudou, vsak se uchovavaji pekelne dlouho, no kdyz si hned vzpomenu na lilkovou lázeň tak snad to nedelaji artycokum, to by Ti pak nechutnalo vubec nic!
Jdu spat, v 6hodin musim jit sklidit salat na pole, to bude sranda za mesicku:) Dobrou
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: ARTYČOKY

Příspěvekod Tchorik » 17 říj 2011, 21:21

Stanley_51 píše:Jo a nechceš mi poradit, jak dostat jednotlivé příspěvky, rozházené po celé sekci, do jednoho celku ?


Tos uhodl, nechci S1 :mrgreen: S1
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: ARTYČOKY

Příspěvekod Miroslav » 22 črc 2013, 22:50

tak za pár dnů už budou vykvetené
Obrázek
how to use print screen
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: ARTYČOKY

Příspěvekod BXL » 08 bře 2014, 06:55

Sadili ste to von,alebo do črepnikov najprv?vyzera to riadne veľke.
BXL
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 01 lis 2011, 10:01
Bydliště: skoro LC,254 m n.m

Re: ARTYČOKY

Příspěvekod Miroslav » 08 bře 2014, 08:34

predpestoval jsem to v K9 a pak rovnou ven...letos ani nezatáhly...
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: ARTYČOKY

Příspěvekod milas » 08 bře 2014, 10:30

Som to kedysi skúšal....veľmi náročné....bez kvalitného sklenníka ,kvalitného hnojenia,či pôdy,alebo na list...nula bodov....ale netvrdím,že to nejde...ako okrasný bodliak v záhrade poteší...jednoducho to vonku neprezimuje...-8??? možno -10?,no a to tu bežne bývá...
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2582
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Další

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků