Tykve, dýně a vše kolem

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Tykve, dýně a vše kolem

Příspěvekod Miroslav » 15 dub 2012, 21:57

to u nás je to naopak-slimáci nez se doplazi na vyhraty jizni svah tak to vzdají, za to mysi skacou radosti a nevi kterou vybrat driv, vloni jim suverene chutnala Crown Prince
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Tykve, dýně a vše kolem

Příspěvekod Alena » 15 dub 2012, 22:25

Já mám na myši poštolky :D4
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Tykve, dýně a vše kolem

Příspěvekod aminka » 15 dub 2012, 22:27

A já Mikuláše :wink: Obrázek
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Re: Tykve, dýně a vše kolem

Příspěvekod Alena » 16 dub 2012, 10:13

No, jestli u vás myši mají tolik práce s šolícháním kocoura, tak opravdu nestíhaj škodit :mrgreen:
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Tykve, dýně a vše kolem

Příspěvekod aminka » 16 dub 2012, 22:12

:lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Re: Tykve, dýně a vše kolem

Příspěvekod Lamm » 10 kvě 2012, 12:57

Jak jsou na tom vaše dýně? Venku je krásně a mne svrbí prsty vysadit holky ven. Doma už není k hnutí, sazenice narostly do olbřímých rozměrů.
Jediné starosti mi dělá Crown Prince, většina semínek nevzešla a ostatní jsou takové nedomrlé. Zdá se, že mají problém vyluštit se ze semínka, na několika visí tak nějak na lístku a ty sazeničky pak nerostou. máte někdo podobnou zkušenost?
Lamm
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 27
Registrován: 22 led 2012, 16:24
Bydliště: Brno

Re: Tykve, dýně a vše kolem

Příspěvekod Stanley_51 » 10 kvě 2012, 13:17

Moje dýně jsou na tom nějak divně. Vysel jsem semínka již v únoru, narostlo pár pravých listů a dokonce jedna i rozkvetla, ovšem rostliny jsou taky takové nedomrlé. A to i přes to, že jsou na tkanině a ve vyhnojeném záhonu. Ovšem mám strach, že nadcházející ledoví muži jim učiní přítrž a bude po dýních.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Tykve, dýně a vše kolem

Příspěvekod metalwarrior665 » 10 kvě 2012, 14:29

No já mám naseto tak 60 kousků, už mají většinou jeden pravý list. Jestli to zmrzne, tak je hotovo 8)

Jinak set to v únoru? Slyšel jsem, že přesazování se jim moc nelíbí.
metalwarrior665
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: 24 kvě 2011, 23:50
Bydliště: Pardubice - 220 m.n.m.

Re: Tykve, dýně a vše kolem

Příspěvekod Alena » 10 kvě 2012, 15:11

V únoru je na výsev zbytečně brzo. Stačí bohatě začátkem dubna.

Přesazování jim vůbec nevadí. Vysévám je po několika do 1/2l kelímků (protože semena koupená v našich krámech mívají někdy nevalnou klíčivost :roll: ) a když vyklíčí víc semen, klidně je vytáhnu a zasadím extra. Rostou v pohodě dál.

Taky se mi někdy stává, že jim nejde se vybalit ze semene. Pokud je rostlinka silná, zvládne to sama, některé pomůžu a roste dál; někdy ale jsou děložní lístky zahnědlé a zdeformované a brzy to uhyne. Holt přirozená selekce. Příčinu neznám - snad nedostatečně vyzrálá semena?

Mám je zatím (až na dvě, které jsem vysadila na kompost sem k baráku) ve skleníku a čekám, až bude po zmrzlých, že je vypakuju na zříceninu. Jinak jednu z těch dvou vysazených cuket už mi stihly ožrat slintavé bestie :mrgreen: Když jsem je sázela ven před zmrzlými a přišly mrazy, zpravidla se to uchránilo tunelem z netkané textilie, případně ještě přiklopením každé rostliny velkou sklenicí od okurek, event. ještě obalením novinami. Což ale jde u baráku, ne na zahradě vzdálené 35 km.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Tykve, dýně a vše kolem

Příspěvekod Miroslav » 10 kvě 2012, 18:27

vysel jsem je v posledním týdnu v dubnu, mám je v nevyt.skleníku a mají již pravý list, sklíčivost byla snad u všech alespoň dobrá nebo výborná
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Tykve, dýně a vše kolem

Příspěvekod metalwarrior665 » 17 kvě 2012, 11:17

Obrázek
gif hosting

Moje dýňová loučka, rostou pěkně, tak snad je neoddělá ten poslední mráz.
metalwarrior665
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: 24 kvě 2011, 23:50
Bydliště: Pardubice - 220 m.n.m.

Re: Tykve, dýně a vše kolem

Příspěvekod Miroslav » 17 kvě 2012, 11:24

já budu vysevat primo do zeme dnes
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Tykve, dýně a vše kolem

Příspěvekod Alena » 17 kvě 2012, 11:26

To ti je v té trávě nežerou slimáci? U mě by už byly ožrané až k zemi. Nebo zmrzlé.
O víkendu je musím vysadit na záhon, takže kolem budu muset nasypat modré granulky, aby to přežily. Ani to letos nebudu raději dávat na černou textilii, protože to je jen rejdiště zrzavých slizounů, kteří odtud pak pořádají ničivé výpady na všechno zelené kolem.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Tykve, dýně a vše kolem

Příspěvekod metalwarrior665 » 17 kvě 2012, 11:42

Alena píše:To ti je v té trávě nežerou slimáci? U mě by už byly ožrané až k zemi. Nebo zmrzlé.
O víkendu je musím vysadit na záhon, takže kolem budu muset nasypat modré granulky, aby to přežily. Ani to letos nebudu raději dávat na černou textilii, protože to je jen rejdiště zrzavých slizounů, kteří odtud pak pořádají ničivé výpady na všechno zelené kolem.


Se slimáky žádné vážnější potíže nemáme. Ani nevím čím to je, protože jsem jich tu kdysi viděl dost, možná je fakt vyžraly na totál ty kachny, co jsme tu měly cca před 2 lety (než záhadně zmizely). Jinak trávu kolem sekáme a ta vysoká je spíš taková vyschlá, celkově je tu docela sucho a spíš tu je dost klasickejch šneků. No, ale ještě uvidíme, ve finále mi je sežerou myši a bude stejně po srandě S10
metalwarrior665
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: 24 kvě 2011, 23:50
Bydliště: Pardubice - 220 m.n.m.

Re: Tykve, dýně a vše kolem

Příspěvekod Alena » 17 kvě 2012, 11:47

Jo, myši to umí taky dobře likvidovat, to je fakt. Ale ty u mě na ruině řádily jen první rok, pak je asi vychytaly poštolky, protože už tam díry nenacházím. A ty nakousané tykvičky se pak zahojily a rostly dál, takže škoda nijak velká nebyla. Zato slimáci dokážou ty narostlé, ale ještě měkké tykve vyžrat zevnitř, takže shnijí.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 81 návštevníků