Třešně, višně

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Třešně, višně

Příspěvekod ZdenekCernoch » 07 dub 2012, 21:53

tu tabulku bych asi trochu poopravil u jabloní je odolnost v pupenech mnohem vyšší. U nás byla po -6°C rekordní uroda jablek :mrgreen:
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Třešně, višně

Příspěvekod milas » 08 dub 2012, 09:08

Lenže to máš špeciálne "Větrkovícke" odrody...... S1
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2582
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Třešně, višně

Příspěvekod Alena » 09 dub 2012, 15:44

Dnes jsem zjistila, že aspoň višně jak ten lednový mráz, tak i dnešní noční mrazík ustály bez poškození a mají spoustu zelených poupat. Zatím S2
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Třešně, višně

Příspěvekod Kohant » 17 dub 2012, 07:33

Jenom si to sem zálohuju z povídání o ničem, abych to za rok našel.

ZdenekCernoch píše:pokud mužu poradit s třešněmi tak je k dispozici podnož české provenience P-HL-A je to něco podobného jako Gissela. další rada je s roubováním čím dříve tím lépe. Nečekat až to naroste . třešen se nedá přeroubovat jako jabloň či hrušen v podstatě v kdykoliv během jejich života ( na jaře ) u třešně to jde jen do max 15 let a to už jsou velké problémy s ujímavostí roubu. Nejlépe fungují mladé rostliny. Čím starší stromek budete roubovat tím větší budou problémy s ujmutím roubu. Není to z mojí hlavy ale z knižek - v praxi mnohokrát ověřeno :roll:
Uživatelský avatar
Kohant
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1140
Registrován: 17 črc 2008, 21:23
Bydliště: severně od aminky 387-399 m n. m.

Re: Třešně, višně

Příspěvekod Tchorik » 17 dub 2012, 20:39

Dnes jsem narazila v jednom internetovem obchode na cerne tresne - odrudy Katalin, Margit - http://www.dozahrady.net/dozahrady-net/eshop/4-1-tresne . Neznate je nedko? Vypada to, ze v tomto obchode jeste tresne maji, ale neni tam ani zminka o podnozich, takze si myslim, ze radeji nezkouset. Ale na druhou stranu me ty cerne lakaji. Ale na netu jsem o nich krome odkazu na tohoto a jeste jednoho prodejce nic nenasla S2
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Třešně, višně

Příspěvekod Ivi » 18 dub 2012, 06:08

Neznám,ale pro třešně se nejčastěji používá ptáčka.Pokud by sis je tam náhodou objednávala,tak prostě do poznámky uveď,že chceš zaslat jen pokud jsou na podnoži,kterou požaduješ.
Ivi
oficír
oficír
 
Příspěvky: 637
Registrován: 20 bře 2011, 14:28
Bydliště: 280 m nad mořem ,SM

Re: Třešně, višně

Příspěvekod Ivi » 18 dub 2012, 20:14

Dnes rozkvetla jedna odrůda třešně,Regina na Gizele 5 ještě nekvete.
Ivi
oficír
oficír
 
Příspěvky: 637
Registrován: 20 bře 2011, 14:28
Bydliště: 280 m nad mořem ,SM

Re: Třešně, višně

Příspěvekod Tchorik » 24 dub 2012, 22:13

Tak nevim, jsem pekne nastvana. Dnes jsem si prohlizela nasi tresen, na ktere se rozvily prvni kvety. Vsechny maji bliznu se zarodkem plodu hnedocernou, zakrnelou S13 Nestihla jsem to vyfotit (mozna zitra), ale zajimalo by me, jestli to zmrzlo pri jarnich nebo zimnich mrazech. Predpokladam, ze to zmrzlo, ze to neni nejaky skudce nebo houba. Skudce by snad nevzal vsechny. Zvlastni je, ze to muselo zmrznout bud ve stadiu poupat nebo pupenu. Uvidim, az zacnou rozkvetat ty, co jsou v trsech jeste zavrene. Ja snad letos zase nebudu mit tresne. Loni ten debilni kvetnovy mraz, mela tak krasne nasazeno, zbylo jich par, jeste to sezrali kosaci, predloni nemela skoro nic a to co se urodilo, bylo nejake nedobre. Jo, rok pred tim byl super... Spousta sladouckych tresni S7 Pokud to ovsem nebyl rok jeste pred tim. Uz je to taaaak daaaavnooooo.... S8
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Třešně, višně

Příspěvekod Alena » 24 dub 2012, 23:11

Jo, Tchoříku, je to těžké, ale já už taky pochopila, že jeden rok se nic neurodí, protože moc pršelo, další rok, protože bylo sucho, další to zmrzne, pak to potlučou kroupy, pak je invaze mšic, a tak to jde pořád dál a dál... A zhruba jednou za 40 let je úroda :mrgreen:
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Třešně, višně

Příspěvekod Tchorik » 24 dub 2012, 23:32

Jenze ja myslela, ze takhle to funguje v nasem ceskem zemedelstvi a ne u me na zahradce. Ja si preci nestezuju do novin a televize, abych dostala vetsi dotace S1
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Třešně, višně

Příspěvekod Alena » 25 dub 2012, 19:24

Rozmary počasí působí nejen na zemědělce, ale i na zahrádkáře, jenom zahrádkáři na rozdíl od zemědělců na ty dotace nárok nemají. V tom je jediný rozdíl :mrgreen:
Dneska jsme se zastavili na zřícenině a tam višeň začíná pomalu rozkvétat a je obalená poupaty. V rozkvetlých květech jsou blizničky zdravé, tak snad na to neuhodí mráz S12
Zato broskvoně to fakt odskákaly, celé holé, jen tu a tam lístek. A to v okolních vsích jsou obalené květy. Co já jsem si to zase vybrala za místo :roll:
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Třešně, višně

Příspěvekod Tchorik » 25 dub 2012, 22:09

Dnes jsem koukala na tchanovu visen - vetsina kvetu v pohode - nasla jsem jeden z mnoha... Tak jsem se byla opet podivat na tu moji chudinku a nasla jsem par zdravych kvitku - priblizne v opacnem pomeru nez u tchanovi visne... Takze mozna budu mit jako loni zhruba 10 tresni a to se vyplati! S1
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Třešně, višně

Příspěvekod Alena » 25 dub 2012, 22:19

Tak ale na každou natáhni pytlíček, ať ti je kosi a špačci nesezobou! Jestli ta moje dobře odkvete, budu muset nějak zabalit celý strom, jinak všechno sežerou :D17
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Třešně, višně

Příspěvekod Tchorik » 25 dub 2012, 22:27

To mi udelali ti svinaci loni - taky jich po tom kvetnovem mrazu zustalo par, a kdyz si je chtela mala natrhat, tak jsem ji rikala, at jeste pocka, az vic ztmavnou, no a pak uz bylo v podstate pozde. Meli jsme fakt jen ochutnavku :evil:
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Třešně, višně

Příspěvekod Alena » 25 dub 2012, 23:29

No a máme téma - čím ochránit třešně a višně před špačky? Zabalit celý strom do sítě se zřejmě úplně nepodaří, stát tam jako strašák ve dne v noci nemůžu, nějaká třepotající se cangrlata jsou jim pro smích, půjčit si kočku a přikázat jí, aby tam číhala, taky nepůjde, poštolky tam sice každou chvíli něco roztrhají, ale ty mrchy stejně všechno stihnou sežrat - babo raď?
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: mitas a 134 návštevníků