Asijské slivoně

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod milas » 06 srp 2020, 12:48

Jarné mrazy zdecimovali úrodu....pozerám jeden kúsok ostal,že by ozaj Dapple Dandy?

Obrázek

Au Rubrum medzitým dozrel ,tiež jeden kúsok, ale podľa mňa niečo nevýrazné,neoslovil ma. ..

Obrázek
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2582
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod milas » 06 srp 2020, 13:00

Ešte jedna lahôdka....samozrejme človek dostane označené vrúbľe a verí ....takže ktosi si spravil z nás prdel toto teda nie je Splash :lol:

Obrázek

Je to vlastne nejaká divoká chujovina E5
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2582
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod dědek Čeněk » 07 srp 2020, 07:36

Dezertnaja má už poslední plod, průměr bývá 3-4 cm, dozraje asi za 3, 4 dny, celkem dozrává až 20 dní to je malá nevýhoda, nejde od pecky, velká nevýhoda je, že jí musím nechat plně dozrát na stromě jinak je chuťově podřadná...
Už vím proč má Rehek přídomek zahradní, usídlily se dvě rodiny pod krovem baráku, klovají do dozrávajících plodů jablek i slivoní, umí si vybrat nejzralejší plod, pustili se i do japonek, tak jsem ochutnal Indiánské léto, Shiro i Ozarka...
Indiánské léto průměr kolem 3 cm, dužina žlutá, šťavnatá, středně tuhá, slabě aromatická, částečně jde od pecky, roste bujně, také jí chce nechat plně dozrát na stromě jinak nemá aroma, Rehkům chutná, stojí za to jí zachovat...
Shiro má průměr 3 až 4 cm, dužina žlutá, šťavnatá, nejde od pecky, slabě aromatická, roste bujně, je mutné ho nechat dozrát plně na stromě, Rehkům chutná, odrůdu zachovám...
Ozark premier má průměr až 4 x 6 cm (pouze dva naklované plody, ostatní nezralé), dužina žlutá, šťavnatá, aromatická, částečně jde od pecky, roste bujně, ostatní zůstaly na stromě, Rehkové si umí vybrat...
Přidávám ještě foto plodu Flavor Heart, asi to je něco jiného, plod není do špičky, ale zespodu propadlý, to je už druhá odrůda slivoně od velkého zahradnictví co je něco jiného, uvidíme až dozraje...
Asi všechny japonky je nutné nechat plně vyzrát na stromě, jinak nemají chuť ani aroma. Po "sklizních" poreferuji o konečných výsledcích. Čeněk

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
dědek Čeněk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: 28 čer 2018, 10:41
Bydliště: Hradištko u Sadské

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod dědek Čeněk » 08 srp 2020, 18:47

Poslední Dezertnaja již dozrála, vyfotil jsem jí v řezu, při dokonalém vyzrání na stromku šla od pecky, středně tuhé konzistence, šťavnatá, slabě aromatická, velmi dobrá.
Indiánské léto, šlo celkem dobře rozpůlit, středně tuhé konzistence (chtělo ještě nechat vyzrát, utrženo, nespadlo do ruky, po dokonalém vyzrání má i okrové líčko), šťavnaté, málo aromatické, dobré.
Ozark Premier, postupně dozrává, jde dobře půlit, dužina středně tuhá, středně šťavnatá, částečně jde od pecky, po vyzrání aromatická, voní, velmi dobrá.
Shiro, postupně dozrává, vyzrálé nejde půlit jak je šťavnaté, slupka pevná, dužina velmi šťavnatá (jedině celé do úst), nejde od pecky, slabě aromatické, dobré.
Až dozraje údajný Flavor Heart poreferuji. Čeněk
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
dědek Čeněk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: 28 čer 2018, 10:41
Bydliště: Hradištko u Sadské

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod BXL » 14 srp 2020, 11:43

Pekná práca,mne to fotenie nejde.Aprimira to má definitívne zrátané je hnusná,Kráľovna Viktoria je skvelá,mala len asi 5 prvých sliviek,Najdena výborná,a slivka ktorá je kúpená ako žltá japonská ringlota je naj naj naj.Ale asi to nebude čo som objednala.
Obrázek

Obrázek
BXL
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 01 lis 2011, 10:01
Bydliště: skoro LC,254 m n.m

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod dědek Čeněk » 16 srp 2020, 07:26

BXL, díky, ty Vaše plody vypadají nadějně.
Focení mě možná jde trochu lépe než pěstování ovoce, chce to slušné vybavení. Celý život mě živila technika.
Při obnově ovocné zahrady jsem se nechal zlákat a nakoupil nové odrůdy. Také Aprimiru, ještě nic neměla, ještě jsem zvědavý. Možná ji chce nechat dokonale vyzrát na stromě.
Do japonek mě zlákal výborný myrobalán (podnož ze starého sadu), který pěstuji mnoho let. Některé odrůdy stojí za to pěstovat. Údajný Flavor Heart trochu zesvětlal, do zrání má ještě daleko.
Najdenu nemám. Není ta žlutá japonská ryngle náhodou Afaska (doba zrání, podle fota) chci si jí pořídit. Exoty nepěstuji, místo Kanadských borůvek (nedaří se u mě) mám vícero Kamčatek.
Čeněk
dědek Čeněk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: 28 čer 2018, 10:41
Bydliště: Hradištko u Sadské

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod dědek Čeněk » 06 zář 2020, 13:07

Tak je to jisté, Flavor Heart to není. Dnes spadl poslední zelený plod s mírně nažloutlým líčkem, tvaru nezralé ryngle (plochý), tvrdý, nakousl jsem líčko a k jídlu to není. Úplně něco jiného než mělo být.
Na jaře bujný stromek v korunce přeroubuji nejspíš na Dezertnuju, roste slabě, dobře rodí a je k jídlu. Asi to chce kupovat stromky od školkařů a né od překupníků.
Ještě bych měl zájem o Kometu, ale nechci riskovat zklamání. Kdyby měl někdo rodící "Japonku" Kometa a nemá zvrhlý smysl pro humor, prosím o pořadí na zaslání roubů. Děkuji předem.
Přeji krásné Babské léto. Čeněk
dědek Čeněk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: 28 čer 2018, 10:41
Bydliště: Hradištko u Sadské

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod Radim K » 06 zář 2020, 14:53

Čeňku, tak zrovna myrobalán Kometu máme pravou, napiš si v zimě o roub :) .
Právě dozrává poslední pluot Flavor King a je to opět žlutá japonka (bluma samozřejmě :lol: ). Brzy hodím letošní fotky pluotů. Ty, jež byly právé, se fakt povedly. Díky, Pavle pluotníku :D !
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1900
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod airbusy » 06 zář 2020, 18:38

Radim K píše:Čeňku, tak zrovna myrobalán Kometu máme pravou, napiš si v zimě o roub :) .
Právě dozrává poslední pluot Flavor King a je to opět žlutá japonka (bluma samozřejmě :lol: ). Brzy hodím letošní fotky pluotů. Ty, jež byly právé, se fakt povedly. Díky, Pavle pluotníku :D !


RadimK
Ak by sa dalo, tiez by som sa rad postavil do radu o vruble pluotov :-) A samozrejme sa tesim na porovnanie jednotlivych odrod, z hladiska chuti a tiez nejaku tu fotodokumentaciu :-)

P.S. mozno by som vedel nejaky vrubel poslat na vymenu, ktory este nemas, aj ked to bude asi tazke :-D
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod Radim K » 06 zář 2020, 22:44

Poslal jsem nějaké resumé do téma pluotů.
Airbusy, ozvi se mi během zimy :wink: .
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1900
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod Barbucha » 01 lis 2020, 09:32

Ahoj všem, mám v plánu asijskou slivoň a z toho množství nabízených odrůd jde hlava kolem, navíc prodejci logicky vychválí všechny. Spíš bych poprosila ty, kdo mají praktickou zkušenost. Mám blumu hollywood, slivoň Gabrovská a Stanley, tak bych možná šla do nějaké světlé (shiro, apod.) A jelikož nemám nafukovací zahradu, tak asi jednu, případně s doroubovanou druhou odrůdou, kvůli opylení, spíše než 2 stromy. Otázka je, co vybrat, aby ideálně nevymrzla a dozrála v nějakých 200 m.n.m., byla sladká, aromatická....? Kdyby šla i trochu od pecky a dala se zpracovat, už by byl asi utopický požadavek...Taky jsem tedy v úvahách došla až k Flavour Queen, ale to je už trošku jiná kapitola. Doporučíte mi někdo nějakou, prosím?
Uživatelský avatar
Barbucha
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 15
Registrován: 22 říj 2020, 08:19
Bydliště: Dolní Roveň, okr. Pardubice

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod mates » 07 pro 2020, 17:27

Je nebo mohla by toto byt Santa Rosa?

Obrázek

Obrázek

Obrázek
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 568
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod vaclav sejkora » 07 pro 2020, 18:49

To není Santa Rosa, ta nemá červenou dužninu.
vaclav sejkora
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1847
Registrován: 15 črc 2007, 12:07
Bydliště: moravský písek, 177 m.n.m

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod mates » 07 pro 2020, 20:01

Tusil jsem to. Takze Uhersky Ostroh 100% uspesnost. Misto Santa Rosy kdovico a misto Flavor Supreme nejaka zluta bluma, sice docela velke plody, ale krizenec to nejspis neni.
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 568
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod Jožka » 07 pro 2020, 20:46

V Uh Ostrohu se mě to taky stalo že to bylo něco jiného. Daple Dandy taky nebylo Dandy ale úplně něco jiného, nevím možná to berou z Polska a je to podvod.
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: pavell, vlado69 a 11 návštevníků