Asijské slivoně

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod BXL » 07 srp 2019, 13:09

Toto niečo mám zo Sieberzu ako žltá japonská ringlota.Výborná.
Obrázek

Obrázek
BXL
oficír
oficír
 
Příspěvky: 519
Registrován: 01 lis 2011, 10:01
Bydliště: skoro LC,254 m n.m

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod dědek Čeněk » 01 úno 2020, 16:58

Dobrý den a úspěšný rok 2020,
klimatické podmínky se asi opravdu mění a přesouváme se do středomoří...
zahrada se mi probouzí, meruňky jsou ještě v klidu, ale co se děje s květními pupeny na japonkách a pluotech je vidět na fotkách.
snad to přežijí ve zdraví, rád bych je ochutnal.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
dědek Čeněk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: 28 čer 2018, 10:41
Bydliště: Hradištko u Sadské

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod antarian » 19 bře 2020, 16:18

Hmmm tak to nevypada uplne dobre :-(

Uz hlasi dokonce minus 4 dva dny. A dva dny -3 :-(

A moje sorriso di primavera vypada aktualne takto.
Tak premyslim jestli zitra zabalim do netkane textilie... Zadny zazrak to asi neudel, ale vic s tim asi nevymyslim.

Obrázek
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 797
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod antarian » 27 bře 2020, 23:13

Tak uz bohuzel neco zacalo rozkvetat.

Nakonec to ale vypada ze by nemuselo rozkvest vse a tim padem alespon neco vykvete az po tech mrazech... A pak snad uz dalsi neprijdou.

Obrázek

Tak ci tak nevidim stale zadne vcelky :-( tak jsem zvedavej jak to nakonec dopadne.
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 797
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod antarian » 15 dub 2020, 18:50

Dokaze nekdo poradit co to muze bytza chorobu?

Je tam tedy jeste tuna mravencu na tom ale msice tam nejsou.

Pro srovnani davam obrazek nektarinky (to bude kaderavost? Ted s tim asi nic neudelam... Max to spatne mohu ustrihnout)
Obrázek

A tady ta asijska slivon (black amber) a nevypada to vubec pekne.
Obrázek

Jinak druha je uplne v pohode a vypada perfektne.

Stejne jako s nektarinkou budu rad za kazdou radu, jestli s tim muzu neco delat jeste ted, nebo cim postrikat, treba i za rok az se nalejou pupeny (snad to prezije)
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 797
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod Kykouš » 15 dub 2020, 19:15

antarian píše:Dokaze nekdo poradit co to muze bytza chorobu?



na tý nektarince je kadeřavost, teď je už na postřiky pozdě, zkus ty napadené listy otrhat . Jinak na podzim, až opadnou listy, tak třeba Kuprikolem polejt celej stromek :-D větve, kmen a po dvou týdnech zopakovat. Na jaře ( v době kdy raší angrešty a kvetou lísky) použít zase jinou chemii, třeba Champion 50WP a nejdýl do dvou týdnů zopakovat a po 1. jarním dnu znovu a přípravky znovu prostřídat, klidně i s nějakým jiným výrobcem ...neni to jednoduchý, ale tenhle postup se mi osvědčil. Ještě pak jsem někde četla zasadit pod broskve křen....no, já ho tam mám a jedna broskev kadeřavost má a druhá ne...tak nevim jestli to může být tim :-) Poslední roky nestříkám vůbec, sem tam otrhám nějaký listy, ale jinak na to peču, je fakt, že nemám žádné masivní napadení a mám jen ty palcaté broskve a jednu červenodužninou :-)

Na tý slivoni mi to ale opravdu přijde jako mšice...
Kykouš
ouško
ouško
 
Příspěvky: 75
Registrován: 12 črc 2019, 12:51
Bydliště: Kolín, 260m.n.m.

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod antarian » 15 dub 2020, 19:41

Nasel jsem toto:

https://ask.extension.org/questions/461244

Vypada to v podstate podobne. To vypada ze je to tedy taky nejaka kaderavost. Tak to vezmu asi stejne jako ty nektarinky a broskve a snad to tenhle rok prezije a pristi to bude ok.

I kdyz ta asijska vypada fakt mizerne.

Blbe je ze z toho co tam je jsem stejne neprisel na to jakej pripravek pouzit (tak budu zatim hledat dal)

Edit: aha alhid je msice... To bych si myslel taky, navic jsou tam ty mravenci co to tam zanasej ale zadnejch jsem si nevsimnul. Tak to asi striknu preventivne a uvidim jestli to nepomuze.
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 797
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod Kykouš » 15 dub 2020, 21:34

antarian píše:Blbe je ze z toho co tam je jsem stejne neprisel na to jakej pripravek pouzit (tak budu zatim hledat dal)

Edit: aha alhid je msice... To bych si myslel taky, navic jsou tam ty mravenci co to tam zanasej ale zadnejch jsem si nevsimnul. Tak to asi striknu preventivne a uvidim jestli to nepomuze.



Myslim, že na té slivoni to opravdu budou mšice, já je mám teď úplně všude a to jsem si říkala, že aspoň ty mrazy k něčemu byly, že vyhubily všechnu tuhle havěť a ono prdlajs :? Chce to hodně slunéček :-D
Kykouš
ouško
ouško
 
Příspěvky: 75
Registrován: 12 črc 2019, 12:51
Bydliště: Kolín, 260m.n.m.

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod antarian » 16 dub 2020, 15:19

Tak tam prece jen ty msice jsou.

Jsem je predtim hledal a nevidel :-) tak je problem vyresen :-) uvidime jestli bude mit nejake plody nebo ne. Kazdopadne sorriso di primavera plody zrejme mit bude (je to tak male, ze to nechci zakriknout)

Tak nevim, sice jsem tu nevidek zadnou vcelu, ale nejakym zpusobem se to nakonec zrejme opylovalo.
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 797
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod antarian » 06 črc 2020, 12:34

Tak dozraly prvni tri kousky sorriso di primavera a chutove dobre (dozraly drive, protoze byly lehce dobnute. Ten zbytek je uz zluty ale jeste nema cervene licko)

Chutove to neni vubec spatne ... Proste takova zluta bluma no :-) asi bych toho musel mit na porovnani vice, abych to dokazal ohodnotit nejak vic.
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 797
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod antarian » 13 črc 2020, 10:00

Tak dnes uz dozravaji prvni necervive :-))) velikostne je tato takovy prumer... Jsou tam i o neco mensi i vetsi...

Rekl bych tak 35 az 55g ze se to bude pohybovat

Obrázek

Takze rannost odrudy se myslim potvrdila :-) i kdyz tento rok byl cely takovy zvlastni, tak uvidime jak bude dozravat v nasledujicich ketech a jak bude zvladat jarni ranni mraziky. Tento rok si s nimi poradila nakonec bez nejmensich problemu i kdyz napriklad kiwi to nezvladnuli :-)

Chut popsat nedokazu :-) nejsem odbornik :-) sladka duzina a kyselejsi slupka a to asi plati pro kazdou asijskou slivon.
Tento rok bohuzel jeste neporovnam s black amber (tam mam jeden plod) protoze jsem si neohlidal msice :-( a ruska kolonividnaja zatim nemela kvety (pristi rok by neco na ochutnani byt mohlo, aapon tipuju)
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 797
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod dědek Čeněk » 15 črc 2020, 06:48

Japonky se mi začínají vybarvovat, nejrychlejší je Dezertnaja. Ozark Premier ukázal na asi třetině plodů nafialověné mapy, typické pro šarku které spadly ač na listech není ani známky, ostatní spokojeně rostou. Oishi Wase všechny plůdky v červnu schodila. Shiro shodila asi polovinu plůdků, zbylé pomalu žloutnou. Indiánské léto taky začíná pomalu žloutnout. Přidávám Flavor Heart, protože se ve všem podobá ostatním japonkám, uvidím po dozrání jaký je v nich rozdíl, po loňské zkušenosti s fialovými plody Oulinské ryngle si nedělám iluze s pravostí odrůd. Přidávám fotky meruňky Kompakta koupené v blízké školce, možná již dnes jí ochutnám, po jarních mrazících je to zázrak. Čeněk

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
dědek Čeněk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: 28 čer 2018, 10:41
Bydliště: Hradištko u Sadské

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod Diana.Jerem » 20 črc 2020, 12:38

Čendo, náádhera!
Já jsem letos pořídila takový něco jako keř Holywood už kvetoucí. Udržely se dva plůdky, ale zatím tvrdé.... Ještě ji trápím v květináči...
Obrázek
Michala
Uživatelský avatar
Diana.Jerem
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 804
Registrován: 13 úno 2013, 12:01
Bydliště: Písecko, 500 m n.m.

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod dědek Čeněk » 21 črc 2020, 10:27

Díky Diano, meruňky jsou snědeny vnoučaty a pravnoučaty, byly výborný...
první Dezertnou jsem už snědl, ostatní pomalu dozrávají, loni jsem jednu ochutnal a letos se mi zdá ještě lepší, odrůdu určitě zachovám...
dozrály švestky Herman a Katinka, o dalších japonkách poreferuji po ochutnávce...
Čeněk
dědek Čeněk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: 28 čer 2018, 10:41
Bydliště: Hradištko u Sadské

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod dědek Čeněk » 26 črc 2020, 08:52

Dezertnaja po třech létech roste u mě slabě, na to že má být na myrobalánu opravdu velmi slabě (budu muset udělat radikální řez a průklest aby nezababčila). Zraje postupně asi týden až 10 dní. Po ochutnání letošních plodů konstatuji, že je nutné jí nechat vyzrát na stromku do velmi tmavé barvy plodu. Nesmí se trhat, ale nechat spadnout do ruky (po velmi jemném tahu), jinak je to obyčejná supermarketová bluma. Po úplném vyzrání na stromku je ale lahodná!
Ozark Premier shodil další dva plody, připojuji fota dvou plodů na stromku. O ostatních zase příště... Čeněk
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
dědek Čeněk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: 28 čer 2018, 10:41
Bydliště: Hradištko u Sadské

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků