Asijské slivoně

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Asijské slivoně

Příspěvekod Fanda » 11 dub 2012, 19:44

Na netu jsem narazil na jeden starší dokument o asijských slivoních.
http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=p ... 8w&cad=rja
Postupně jsou zařazovány i do školkařských nabídek u nás.
Zkoušíte je někdo pěstovat ?
Fanda
ouško
ouško
 
Příspěvky: 50
Registrován: 01 srp 2010, 21:13
Bydliště: klatovsko

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod vaclav sejkora » 11 dub 2012, 20:08

Letos jsem si pořídil Santa Rosu,uvidíme co z toho bude.
vaclav sejkora
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1847
Registrován: 15 črc 2007, 12:07
Bydliště: moravský písek, 177 m.n.m

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod Kolmen » 11 dub 2012, 20:36

Letos druhou sezonu Shiro a v plánu je ještě jedna - Vainer nebo S-R
Kolmen
ouško
ouško
 
Příspěvky: 72
Registrován: 12 dub 2011, 13:19
Bydliště: 400 m.n.m. - Jarda

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod Marek107 » 11 dub 2012, 21:04

Ja jsem tento rok zasadil je to asi 14 dni Vanier,Angeleno,Shiro,Bleck Amber,Kometa,Santa Rosa,Najdena tak uvidime.Co jsem cetl o nich tak snad to bude dobre.
Marek107
oficír
oficír
 
Příspěvky: 574
Registrován: 28 srp 2008, 12:37
Bydliště: Veseli nad Morovou, 170 m.n.m

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod onry » 15 dub 2012, 16:16

Mám cca 4 roky Kometu a Santa Rosu. Kometa plodí od 2. roku . Loni toho byl už plný košík. Santa rosa kvete letos prvně .Rostla hodně bujně tak jsem ji musel prostříhávat. Chuť Komety dobrá aromatická, šťavnatá. Není vhodná na skladování (měkne)
onry
člen
člen
 
Příspěvky: 431
Registrován: 16 říj 2008, 15:46
Bydliště: 16km jižně od Brna, 192 n.m.

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod Alena » 15 dub 2012, 20:23

Onry, prosím, liší se nějak ty asijské slivoně od našich? Mohl bys je srovnat? Co do chuti, nároků, odolnosti... NA internetu jsem našla, že jsou náročnější na teplo a mají delší vegetační dobu, tudíž do našich podmínek ne zrovna moc vhodné.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod onry » 17 dub 2012, 14:00

Ahoj
Nároky na teplo nemohu moc posoudit jelikož je mám na Břeclavsku na slunečném svahu ( docela dost sucho a písčitá zem).Zde rostou jako mirabelky ( jako podnož je taky mirab.) docela bujně. Vegetační doba je zde dostatečná -dozrávají koncem července a v srpnu. Kvetou aspoň letos o cca 1-2 týdny před ostatníma švestkama a docela dlouho. Mráz v květu (-3C) nevadil. Mají tendenci přeplozovat( nutná probírka) Chuť dobrá, hodně šťavnata (Kometa) aromatická. Přirovnal bych to k špendlíku. Není to švestka ani ringle. Jsem spokojený( např takové rezistentní Jojo asi přeroubuji- chuť řepy) Zatím bych tedy řekl, že dobré zpestření zahrádky- dobře doplňuje můj záměr mít na zahradě od jara do podzimu co ochutnávat a sklízet.
Loni jsem musel 2x stříkat ( mšice a nějaké housenky co žraly mladé pučící listy).
onry
člen
člen
 
Příspěvky: 431
Registrován: 16 říj 2008, 15:46
Bydliště: 16km jižně od Brna, 192 n.m.

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod BXL » 01 kvě 2012, 05:47

Potrebujem k blume dvojičku?Ci stačia naše slivky na opelenie?
BXL
oficír
oficír
 
Příspěvky: 519
Registrován: 01 lis 2011, 10:01
Bydliště: skoro LC,254 m n.m

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod onry » 01 kvě 2012, 20:54

BXL píše:Potrebujem k blume dvojičku?Ci stačia naše slivky na opelenie?

U asijských slívoní je dobré koukat na odrůdu. Některé jsou samosprašné, jiné jen částečně a některé potřebují dvojici . Já mám Kometu (částečně samosprašná) a Santa Rosu (samosprašná) A udělal jsem dobře, protože už před 2roky začala kvest jen samotná Kometa a nějaký plod se i tak vždy uchytil a letos zakvetla i Santa Rosa a Kometa vedle je tak obsypaná plůdky ,že budu muset asi hodně protrhávat. S6 A jeliokož mám kolem i Durancie tak bych spíš sázel na tu druhou asijku. A taky asijky kvetou o cca 1 týden dříve než naše slívy.
P.S použit se prý dá u některých myrobilán :D10
onry
člen
člen
 
Příspěvky: 431
Registrován: 16 říj 2008, 15:46
Bydliště: 16km jižně od Brna, 192 n.m.

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod BXL » 09 čer 2012, 06:23

Dakujem za odpoved,mám Angelleno.Ak prežije túto tohoročnú púšť,niečo prisadím.Odkiaľ máš Kometu?
BXL
oficír
oficír
 
Příspěvky: 519
Registrován: 01 lis 2011, 10:01
Bydliště: skoro LC,254 m n.m

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod Carduelis » 16 srp 2012, 11:41

Zdravím forum.
Měl bych zájem, pokud by se našel někdo kdo by se mnou vyměnil asijské slívy nebo křížence slív a meruněk (Pluot, Plumcot, Aprium) nebo i křížence broskví nebo nektarinek se slívami (Peacotun, Nectaplum PODÍVEJ SE NA http://www.davewilson.com/br40/br40_trees/pluot.html ). Budu mít na jaře očkované stromky, nebo vyměnit rouby nebo očka. Očka by sedaly ještě teď. Mám tyto odrůdy - asijské slívy - Afaska, Angeleno, Kometa, Black Amber, dále Pluot - Flavor Queen a Flavor Supreme, a Plumcot - Melitopolský a Sussincocco Pisa. Jestli bude mít někdo zájem, tak mi pošlete zprávu na stehlik.colorado@seznam.cz
Uživatelský avatar
Carduelis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 590
Registrován: 22 úno 2011, 16:58
Bydliště: Moravský Krumlov asi 250 mnm

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod Carduelis » 30 říj 2012, 22:07

Ještě jsem zapomněl že mám odrůdu Ozark Premier. Když to půjde dobře, tak bych mohl rozšířit sortiment přímo od Zaigrů.
Tak jsem letošní jaro rozšířil sortiment různých slív a kříženců, takže momentálně mám vysázeno (uvidíme co přežije):
Sussincocco Pisa (Plumcot-letos plodí 3 rok), Melitopolsky (Plumcot), Flavor Queen (Pluot), Flavor Supreme (Pluot) , Afaska, Angeleno, Kometa, Black Amber, Ozark Premier, Black Star, Black Diamond, Black Gigant, Gauota, Friar, Kometa, Santa Rosa, Tipala, Dapple Dandy (Pluot), Rekord, Najdena, Althanova, Golden Japan, Obilnaja, President, Jojo, Domácí,Grosa di Felisio (to je synonimum k Amers - bez záruky), Toptaste, Zelená renkloda, Hanita, Topking, Vanier, Tophit, Topstar Plus, Gabrovská, Valor,Ruth Gersteter, Čačanská lepotica a ještě jedna Čačanská ? a
něco se ještě na podzim očkovalo, takže ten seznam není konečný. Měla by být ještě černá meruňka a na příští rok mám vyhlédnuté Aprium. Uvidíme.
Naposledy upravil Carduelis dne 20 kvě 2013, 16:11, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Carduelis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 590
Registrován: 22 úno 2011, 16:58
Bydliště: Moravský Krumlov asi 250 mnm

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod Franz » 01 lis 2012, 19:52

no mám 2 odrůdy černých meruněk jedna tzv německá a druhá ukrajinská obojí z lednice ukrajinská velmi pěkně plodila
Franz
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 410
Registrován: 28 čer 2012, 07:25
Bydliště: Hranice 240 m.n.m

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod Miroslav » 01 lis 2012, 20:13

muzu poprosit o foto? díky
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod vaclav sejkora » 01 lis 2012, 21:02

Černou meruňku jsem jsem viděl před lety u pana Urbana v Korýtkách, bohužel když jsem si přijel na jaře pro rouby, zrovna mu umrzla.
vaclav sejkora
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1847
Registrován: 15 črc 2007, 12:07
Bydliště: moravský písek, 177 m.n.m

Další

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků