Asijské slivoně

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod Carduelis » 17 čer 2013, 22:47

Zkusil bych nějaký elektronický plašič, ale po zkušenostech s jedním takovým plašičem, který měl fungovat na kočky a kočka vedle něj ležela bez povšimnutí, jsem na tyto přístroje skeptický a myslím, že nefungují. Naštěstí jsem to šel reklamovat i s tou fotkou kočky vedle a vrátili mi peníze.
Uživatelský avatar
Carduelis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 590
Registrován: 22 úno 2011, 16:58
Bydliště: Moravský Krumlov asi 250 mnm

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod Diana.Jerem » 17 čer 2013, 22:51

S1 Se divím, že neměli podezření, že to nemáš zapnuté... :mrgreen: :D4
Michala
Uživatelský avatar
Diana.Jerem
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 850
Registrován: 13 úno 2013, 12:01
Bydliště: Písecko, 500 m n.m.

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod Carduelis » 18 čer 2013, 23:51

Diana.Jerem píše:S1 Se divím, že neměli podezření, že to nemáš zapnuté... :mrgreen: :D4

Asi věděli co prodávají! Je to ta zelená krabička vpravo od kočky a vlastně to krom zvuku, mělo i stroboskop a možnost permanentního spuštění. Foceno mobilem přes okno.
Obrázek
screenshot utility
Uživatelský avatar
Carduelis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 590
Registrován: 22 úno 2011, 16:58
Bydliště: Moravský Krumlov asi 250 mnm

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod caver » 19 čer 2013, 07:30

Mě se letos na plašení koček osvědčil lékařský benzín. Ty mrchy mi každý rok devastují chinensisky, zkoušel jsem rostliny stříkat kapsacinovým sprejem, balit do pletiva..výsledek nic moc. letos jsem zkusil udělat velké tampony z tlakových obvazů, do kterých jsem stříkačkou natlačil benzín. Takto chráněné rostliny přežily bez poškození, ostatní mi kočky zase ožraly. Předpokládám, že na ostatní zvěř by to mohlo taky fungovat.
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 460
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod onry » 19 čer 2013, 08:57

Dobrý nápad. Jen benzín se poměrně rychle odpařuje . To by se muselo asi denně napouštět. :?: A kuřáci by měli být hodně opatrní S11 .
Elektro plašiče jsem taky zavrhl. Krtek mi je vyloženě podrýval. Na kočky a psy jsem je nezkoušel. Ale zato jsem používal postřiky. Naprosto na nic. Pes k tako ošetřené fasádě čichl s odporem se otočil a okamžitě označkoval. no a další už stáli v řadě. Známý prý vyvedl do takového místa dvojlinku od zvonkového trafa s volnými konci. A ráno v 5:30 kdy hodí občané venčit, už jen poslouchal jak to jiskří..
onry
člen
člen
 
Příspěvky: 431
Registrován: 16 říj 2008, 15:46
Bydliště: 16km jižně od Brna, 192 n.m.

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod Diana.Jerem » 19 čer 2013, 09:52

Carduelis píše:Asi věděli co prodávají! Je to ta zelená krabička vpravo od kočky ...


Tak to je dobrý!! S1
Michala
Uživatelský avatar
Diana.Jerem
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 850
Registrován: 13 úno 2013, 12:01
Bydliště: Písecko, 500 m n.m.

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod caver » 19 čer 2013, 10:25

proto ten tampon z obvazu, udrželo to benzín poměrně dlouho. V době kočičí říje, kdy hrozí poškození rostlinám nejvíce, jsem přidával benzín co třetí den. O zařízení, které by v blízkosti kočky benzín zažehlo jsem taky uvažoval :-), ale jsou to kočky sousedovic dětí....sousedským vztahům by to asi trochu ublížilo..na druhou stranu, kremace všetečné kočky drobnou termobarickou náloží:-) (pochopitelně vtip, ale když mi loni zlikvidovaly nakvetlou rostlinu chinensisky, byl jsem na mrtvici)
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 460
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod Carduelis » 20 čer 2013, 08:44

Já vím, že je to boj s větrnými mlýny. Mě na tom nejvíc štve, když už jsme zabrousili na ty kočky, že by bylo potřeba nějak zasáhnou proti majitelům těch koček. Já nemám nic proti vlastním kočkám ( ledviňák je dobrej :D ), ale na vině je majitel. Proč já má na jaře oseté záhony neustále opravovat nebo se po zimě hrabat v (dámy prominou) v hovnech po kočkách. Soused má udělaný na celé zahradě trávníček, logicky kočku pouští ven a ta chodí dělat ke mně, protože doma nemá kde. A ono když vám na zahradu chodí 5 koček, tak si dokážete představit, jak to vypadá a třeba loni výsevy mrkve a petržele byly z 50% zničené a třeba hrách z 90%. A jak si mnozí z vás odzkoušeli, tak na to nefunguje skoro nic. A to ještě máte takovou poťapanou sousedku, která vám na vaši zeď co je mezi domy, sype granule pro kočky, samozřejmě, že to padá dolů na zem, kvasí to s patřičným odórem. A můžete jí říkat co chcete, chvíli dá pokoj a po pár týdnech to tam sype zase. Jsem konstatoval, , že si pořídím tygra nebo krokodýla a nechám ho taky skákat druhým na zahradu a použiji stejný argument, že je to prostě kočka a že taková je. Uvidíme kdo dýl vydrží. Na druhý straně když by to byl krokodýl, a pár dnů by nedostal nažrat, asi by i těch koček rapidně ubylo. Jsem se nějak rozkecal po ránu. Snad poslední poznámku, proč mi kočky vadí. Nejstarší dcera, když byla tak tuším dvanáctiletá, dostala toxoplasmozu, což s největší pravděpodobností chytla od kočky ( děti si hrají v písku, kočka se tam vy.... a je zaděláno). Nevím jaké máte povědomí o této chorobě, ale dle vyjádření lékaře, by v pozdnějším věku zvláště žena, mohla mít problémy.
Na závěr - chovejte nebo i pěstujte si každý doma co chcete, ale neobtěžujte okolí svou zálibou. S14
Uživatelský avatar
Carduelis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 590
Registrován: 22 úno 2011, 16:58
Bydliště: Moravský Krumlov asi 250 mnm

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod Pepe » 20 čer 2013, 08:57

Kamarat to vyriesil jednoducho, pockal si kym susedova macka prisla sr.t jeho malej dcere na zahrade do jej pieskoviska a ako clen streleckeho klubu pouzil malorazku ktoru ma v legalnej drzbe a bohuzial macka asi nemala posledny deviaty zivot a stihla este preliezt domov...
Samozrejme suseda zavolala policajtov ktori preverili ci ma kamarat papierovo vsetko v poriadku a susede udelili pokutu za to, ze porusila veterinarny zakon ktory jasne hovori, ze chovatel ma mat svoje zviera riadne oznacene a zabezpecene proti uniku.
Pepe
 

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod aminka » 20 čer 2013, 09:57

S kočkami je to problém. Pět od sousedky už je moc. Pokud není vyloženě domácí, tak to ale neuhlídáš, ani to kočce nevysvětlíš. Máme kocoura, je tak napůl - v zimě domácí a v létě venkovní. Nelze zabránit aby lezl k sousedům, to bych musela mít kolem pozemku třímetrovou zeď. :D11 A to by neprošlo na žádné straně.
Když jsme ještě měli pískoviště a děti si v něm zrovna nehrály, bylo vždy zakryté. Oseté záhony buď nakrývám bílou nebo černou textilií, mezi řádky vysetých rostlinek zapichuju větvičky co ostříhám na jaře ze stromů. Když rostlinky povyrostou, dám je pryč, kocour už tam nelehá. Ale já mám jen malé záhony, na velkém políčku by to asi takto nešlo. Taky každý volný kousek půdy mulčuji posekanou trávou, to taky kočky nemusí (zato v tom rádi hrabou kosáci a špačci). Písek co tu mám na různé použití mám zakrytý plachtou. No a ještě jeden tip - kočkám nevoní kakost, takže ho tu taky mám v hojné míře vysazený :)
Jistá výhoda je, že náš kocour si hlídá teritorium a tak k nám jiné kočky nechodí, navíc máme psa a to je taky účinný plašič cizích koček.
Prostě na venkově kočky byly, jsou, a budou, a tak to beru. Jen halt musím ochránit místa kam nechci aby mi chodily kadit...
Hlavně se to týká pískovišť pro děti.
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod Diana.Jerem » 20 čer 2013, 11:20

Tak u nás je to naprosto stejné. Když jsme začali stavbu, chodily k nám sousedovic kočky na štěrk, takže jsme si každou chvíli šlápli do kočičince. Můžeš je plašit, jak chceš, dnes už se nebojí ani tleskání. Neberu to ale jako žádnou katastrofu. Přesně, jak píše Aminka, kočky na vesnici patří. Holt si musí člověk případně zabezpečit to, na co jsou vysazené... Neuznávám žádné likvidační prostředky. Ostatně i my jsme pořídili dceři kocoura a byl klid... Sice se dost často rve s ostatními kocoury, co nám sem chodí užírat ke slepicím do výběhu, ale jinak už je tu klidněji. Na zahrádce mi žádné škody zatím nenapáchal.
Michala
Uživatelský avatar
Diana.Jerem
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 850
Registrován: 13 úno 2013, 12:01
Bydliště: Písecko, 500 m n.m.

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod aminka » 20 čer 2013, 12:24

jj, kocour je zlatíčko, ten neškodí. To naše čubina je likvidační četa :D11 (teda teď už se výrazně zklidnila, už ty kytky nerve, jen občas zahrabává kosti). Teď vůbec jak jsou tropy, tak doma leží placatá na dlažkách. Ale tohle už patří do jiného tématu, tak ať nám Standa nevycinká :lol: :mrgreen:
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod caver » 20 čer 2013, 12:28

Carduelis:
jen poznámka k té toxoplazmóze: kočkovité šelmy jsou sice jediný definitivní hostitel (tzn. druh, v němž se parazit pohlavně rozmnožuje), ale i nakažená kočka vylučuje oocysty (kterými se může člověk nakazit) po dobu max. několika týdnů. Lidé se většinou nakazí při manipulaci se zeminou (kam kočky s.rou), špatně mytou zeleninou a paradoxně kontaktem s králíky (mezihostitel).
Co se týče nebezpečnosti nákazy pro člověka: u žen je problém, když se poprvé nakazí během prvního trimestru těhotenství - tam hrozí poškozené plodu. Nakazila -li se Ti dcera v dětství, riziko pro plod není, žena má již funkční protilátky.
U lidí s fungující imunitou v drtivé většině případů nepřináší nákaza zásadní komplikace, vetšinou jen lehké indiferentní příznaky typu mírně zvýšené teploty, únavnosti, atd. Problémy nastávají u lidí s poruchami imunity (po transplantaci, onkologická onemocnění,atd)
Zajímavá věc je, že toxoplama manipuluje hostitelem (prodloužené reakční doby, pozorovatelné osobnostní změny, atd), u nás se tomu věnuje prof. Flegr. Zájemcům vřele doporučuju.
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 460
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod Stanley_51 » 20 čer 2013, 12:36

aminka píše: Ale tohle už patří do jiného tématu, tak ať nám Standa nevycinká :lol: :mrgreen:

No máte štěstí, že jsem byl celé dopoledne v Plzni, jinak jsem vám ty kočičí příběhy dávno zatrh.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod Marek107 » 14 črc 2013, 07:02

Tak konečně se dočkám prvních plodů odrůda Najdena na zbylých stromcích to vše opadlo.
Obrázek
Marek107
oficír
oficír
 
Příspěvky: 574
Registrován: 28 srp 2008, 12:37
Bydliště: Veseli nad Morovou, 170 m.n.m

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 87 návštevníků