Asijské slivoně

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod dědek Čeněk » 08 pro 2020, 18:38

O Santa Rose jsem zjistil několik rozporů, na první fotce je od amerického producenta, na druhé od dalšího a na poslední záznam co vše se o ní píše,
červeně je odkaz na stránky...
Možná, že jí na zahradě mám, podle doby zralosti a barvy slupky, dužina je žlutá a až v plné zralosti (upadne do ruky) narůžovělá.
Paní Barbucho, prosím napište jak jste se rozhodla s Japonkou a případně jak to vypadalo na podzim ve Spomyšli, dostal jsem od nich několik lákavých mejlů s nabídkami, ale nebyl jsem tam, děkuji.
Přeji krásný Advent, Čeněk
Obrázek

Obrázek

Obrázek
dědek Čeněk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: 28 čer 2018, 10:41
Bydliště: Hradištko u Sadské

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod Barbucha » 20 led 2021, 14:36

[quote="dědek Čeněk"]O Santa Rose jsem zjistil několik rozporů, na první fotce je od amerického producenta, na druhé od dalšího a na poslední záznam co vše se o ní píše,
červeně je odkaz na stránky...
Možná, že jí na zahradě mám, podle doby zralosti a barvy slupky, dužina je žlutá a až v plné zralosti (upadne do ruky) narůžovělá.
Paní Barbucho, prosím napište jak jste se rozhodla s Japonkou a případně jak to vypadalo na podzim ve Spomyšli, dostal jsem od nich několik lákavých mejlů s nabídkami, ale nebyl jsem tam, děkuji.
Přeji krásný Advent, Čeněk

Dobrý den, píšu dost pozdě, ale měla jsem problémy jak zdravotní, tak i s přidáváním příspěvků (asi zádrhel v mém zařízení) . Dopadlo to úplně jinak, než bylo v plánu, jelikož jsem nesehnala vyprané stromky a Spomyšl jsem po mnoha konzultacích zavrhla kvůli nespolehlivosti. Zkoušela jsem brečet u Dave Wilson nursery, ale dostalo se mi neutrální odpovědi nebo doporučení, ať si koupím jabloň, že ta mi u nás ve východní Evropě půjde jistě skvěle. To mě poněkud rozladilo. Takže mám na zahradě novou jen oulinskou a budu shánět rouby.
Uživatelský avatar
Barbucha
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 15
Registrován: 22 říj 2020, 08:19
Bydliště: Dolní Roveň, okr. Pardubice

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod jardos » 20 led 2021, 15:20

Ahoj Barbucha. Prosim ta, co si pisala do toho U.S. e-shopu a o co konkretne si mala zaujem? Chcela si zaslat len konkretny odrezok, alebo celu rastlinu? Mohol by som to skusit tiez.
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 501
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod Barbucha » 20 led 2021, 15:58

Zdravím, poptávala jsem stromky. S tím, že bych případně odebrala i více kusů, aby se jim to vyplatilo. Ale bezvýsledně. Věřím, že by se nás našlo dost. Tak držím pěsti :wink:
jardos píše:Ahoj Barbucha. Prosim ta, co si pisala do toho U.S. e-shopu a o co konkretne si mala zaujem? Chcela si zaslat len konkretny odrezok, alebo celu rastlinu? Mohol by som to skusit tiez.
Uživatelský avatar
Barbucha
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 15
Registrován: 22 říj 2020, 08:19
Bydliště: Dolní Roveň, okr. Pardubice

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod jardos » 20 led 2021, 16:49

Barbucha, a o ktore slivone konkretne si mala zaujem prosim ta?
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 501
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod Tomas75 » 20 led 2021, 20:07

jen upozornim ze v priipade celych stromku, se vsema fytocertifikatama a dalsima celnima skopicinama by dopravny vyslo v radu mnoha tisic......
to je lepsi sehnat si rouby od nekoho u nas kdo pozadovane odrudy ma a pestuje. je az neuveritelny jak rychle jsme tady u nas schopni sehnat novinky z US. Neni nad nadseneho ceskeho pestitele - to myslim jen v dobrym.
Tomas
Tomas75
ouško
ouško
 
Příspěvky: 61
Registrován: 19 led 2013, 17:50
Bydliště: Kraluv Dvur, Beroun

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod milas » 20 led 2021, 22:37

Áno sme schopní zohnať vrúble dokonca aj také,čo nechceme :lol:
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2582
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod jardos » 20 led 2021, 23:34

Tomas, to mi je jasne ako facka. Bol som v U.S a viem, ako to chodi. Naj by bolo zohnat z nejakeho fora od niekoho rouby, ale k tomu som sa nedostal. Ako pise Milas, v zhanani kvalitnej veci zatial sama voda, polske fejky alebo mdle semenace :D. Ale verim ze raz sa k tomu dostaneme.
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 501
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod Barbucha » 21 led 2021, 13:26

jardos píše:Barbucha, a o ktore slivone konkretne si mala zaujem prosim ta?

Konkrétně Flavour Grenade. Snažila jsem se zjistit, zda mi spíš neporadí nějaký spolehlivý dostupný zdroj, kde by bylo možné sehnat v rámci Evropy. Zase nemám sad nebo obrovskou zahradu, abych si zasadila x stromů a čekala, co z toho vyleze :( . Mám prostě u nás pocit, že je to spíš taková ruleta...možná se pletu. Nicméně jako s nějakým obyč človíčkem a žádnou školkou nebo obchodem se mi, v podstatě vysmáli. Což na jednu stranu chápu, ale stejně mě to naprdlo. :lol:
Uživatelský avatar
Barbucha
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 15
Registrován: 22 říj 2020, 08:19
Bydliště: Dolní Roveň, okr. Pardubice

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod airbusy » 21 led 2021, 15:43

Barbucha
Paci sa mi tvoja buldočia odhodlanosť pri ziskavani krizencov sliviek a hned zostra rovno s Americanmi si zacala S6
Nasiel som, ze teraz nejake pluoty zacina predavat aj kohaplant, zrovna ta Flavour grenade tam ale neni v ponuke. Otazne je, ci to bude ozaj to, co maju na cedulke napisane...Cim ti ta Flavour Grenade učarovala? :D
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod Barbucha » 21 led 2021, 16:00

Křupavý, šťavnatý a chutný plod, není to obrovský strom, měl by relativně držet na stromě. Tak třeba risknu Kohoplant....ještě to ale úplně nevzdávám, zkusím jít jinou cestou ;) Jinak krátke video zde https://www.youtube.com/watch?v=EQHnf29sDjo
Uživatelský avatar
Barbucha
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 15
Registrován: 22 říj 2020, 08:19
Bydliště: Dolní Roveň, okr. Pardubice

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod airbusy » 21 led 2021, 16:34

Ked som videl to video, bol to vynikajuci herecky vykon, v tom su Amici dobri, ako to prezivaju :D Jo, netreba to vzdavat s hladanim...Velkost stromu bude asi zavisiet od pouziteho podpnika....Ja som tu cital chvaly na Flavour Supreme a ta by mala byt uz bezne dostupna, tak keby nenajdes tu Grenadu...A nezabudaj, ze budes potrebovat aj opelovaca ...
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod Barbucha » 21 led 2021, 17:16

Tak herecký výkon určitě, ale v jiných videích ze sadů i vlastní odrůdy v pohodě kritizuje a uvádí jejich nevýhody, kromě předností. Beru samozřejmě s rezervou. Co jsem pochytila, tak to roubují spíš na nepříliš bujně rostoucí. Vysokokmeny moc neprosazují. V záloze mám třeba i Flavour King nebo ten Supreme, no. Opylovat vy je, předpokládám, mohl Hollywood, Shiro nebo podobně z toho, co už na zahradě je....v nejhorším se doroubuje ;) Zase nemám nafukovací zahradu a manžel držkuje, že je tam jako nějak moc stromů a vůbec a málo trávníku :? :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Barbucha
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 15
Registrován: 22 říj 2020, 08:19
Bydliště: Dolní Roveň, okr. Pardubice

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod airbusy » 21 led 2021, 18:53

Takze to nebude prva azijska slivka na tvojej zahrade, opelovat Grenade by mali zvladnut aj tie uz zasadene ... Inak, na co sa okrem jedenia daju tie azijske slivky pouzit, robite z toho marmeladu? Ja by som to chcel skusit len ako kostovku, najlepsie viac odrod na jeden strom, to by mi stacilo :D
Uz chapem tvojho manzela, vsade stromy a tien, a on sa chce v lete opalovat na travniku :D
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

Re: Asijské slivoně

Příspěvekod milos 51 » 21 led 2021, 19:25

Obrázek
Barbucha : Pokud hledáš nějakou horkou novinku ,jako třeba tu Flavour grenade , tak nehledej v Americe a nebo v Kohaplantu ,ale u nás na kiwifóru . :D Flavour grenade jsem očkoval vloni v srpnu i s doporučeným opylovačem a doufám ,že do srpna nějaké očka budou . A taky jsem měl už vloni možnost plod ochutnat . U nás ! Bohužel plod byl podtržený ,protože začínal hnít .
Obrázek

Obrázek
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: majoxx87 a 23 návštevníků