Pepino Gold - Solanum muricatum

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod kaossik » 07 říj 2023, 12:36

Tak pro letošek sklizeny poslední plody, v pěstování Pepin jsem dosáhl dokonalosti, úroda sklizena uzrálá na plném slunci od konce srpna do teď. Nicméně to bude asi napoledy a další roky Pepina už pěstovat nebudu. Sice se to sní, ale poptávka po tom není. Ne že by byla nějak špatná, ale chuť prostě není nijak oslňující, takže se to jí spíše z nutnosti. V tom množství co máme letos to je docela problém spotřebovat. Leda že by pan Maršálek prodával po 1 ks jen na zpestření :-)


Obrázek
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1184
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Lenkalor » 11 říj 2023, 21:06

Ano, pepíno buď osloví nebo neosloví. Jednoduše řečeno. Pro mě je to zelenina, která mě chutná, je nenáročná na pěstování a vydrží k jídlu od září do prosince. Bez zaštipování, postřiků a jiných činností v době vegetace. Během skladování nehnije a pokud to nejsou fialové plody, tak je i poznat stupeň zralosti. Ty tmavě fialové ještě musím vychytat. :D
Letos mám i Sladké srdce - sice plodů méně, ale výraznější chuť.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1132
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Ondrej... » 02 lis 2023, 22:26

Obrázek

Už asi 5.-6. týden sklizím kazdý týden mísu pepín. Tahle byla sklizena minulou neděli (asi 5 plo :D dů už bylo snězeno pred pořízením fotky :D ) Asi se budu opakovat, ale je to opravdu úžasné ovoce. S rostlinami není skoro žádná práce a plody dozrávají v perfektní kvalitě od konce září až někdy do prosince.

Edit: Teď koukám, že jsem to popsal podobně, jak příspěvek nademnou. :D Určitě jsem nechtěl přejímat nikoho názor i když jsem to možná podvědomě udělal, protože toto fórum mám komplet pročtené :D Každopádně mám úplně stejné zkušenosti. Pepína si díky své době zrání nemůžu vynachválit.
Ondrej...
ouško
ouško
 
Příspěvky: 60
Registrován: 31 črc 2023, 17:05
Bydliště: Praha. zahrada: Třinec-Tyra, 525mnm

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod svazenka » 03 úno 2024, 20:03

Prosím, bude mít někdo na jaře navíc řízky pepina?
svazenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 177
Registrován: 06 lis 2018, 17:37
Bydliště: Vesnice nedaleķo Veselí nad Moravou 214 m n. m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod minka » 06 úno 2024, 12:18

Loni jsem měla pepino od p.Lebiše, takové plody trochu do špičky, snažím se uchovat původní rostlinu. Sviluškám se podařilo skoro celou zlikvidovat, po postřiku se zachoval jeden výhonek, tak doufám, že přežije. Jestli někomu přežívá zimu líp, tak se ti Svazenko třeba ozve :)
Uživatelský avatar
minka
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 359
Registrován: 04 čer 2013, 09:58
Bydliště: jindřichohradecko 475m/n.m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod svazenka » 09 úno 2024, 14:11

Díky Minko, já vím, že to není s přezimováním pepina jednoduché, sama jsem to asi 3x vyzkoušela. Znovu jsem si objednala rostliny z netu.
svazenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 177
Registrován: 06 lis 2018, 17:37
Bydliště: Vesnice nedaleķo Veselí nad Moravou 214 m n. m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Flori » 23 úno 2024, 20:10

svazenka píše:Díky Minko, já vím, že to není s přezimováním pepina jednoduché, sama jsem to asi 3x vyzkoušela. Znovu jsem si objednala rostliny z netu.

Já už jsem také objednala od pana Maršálka. To byly zatím jediné, které měly.nějaké plody. Jednou jsem zkoušela rostlinu zazimovat, ale sežraly mi ji mšice.
Flori
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: 11 zář 2022, 17:39
Bydliště: Žďársko 630m.n.m., Praha 17 360m.n.m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod kaossik » 23 úno 2024, 20:24

Ano takto je to fakt nejjednodušší a v podstatě i nejlevnější koupit si každý rok nové rostliny.
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1184
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod moonvil » 24 úno 2024, 02:07

Přezimování opravdu není snadné, ale při troše stěstí se to dá zvládnout. Mám už nařízkovánu první várku a zhruba za měsíc z ní nařežu finální řízky pro výsadbu.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4083
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Předchozí

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků