Pepino Gold - Solanum muricatum

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod mirka » 12 led 2020, 18:24

Internetový obchod Pepino gold prochází aktualizací příští týden by měly být ok!
mirka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1518
Registrován: 12 úno 2015, 21:17
Bydliště: Zlín 230 m.n.m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod svazenka » 18 úno 2020, 17:09

Tak jsem začala zakořeňovat řízky pepina z přezimované rostliny. Mám radost, zatím jich mám 10 a další rostou.
Obrázek
svazenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: 06 lis 2018, 17:37
Bydliště: Vesnice nedaleķo Veselí nad Moravou 214 m n. m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Lucia » 25 kvě 2020, 11:56

Dobrý deň pozdravujem ako sa darí s pestovaním? ja mam 4 pepina. 2 z nich mi uplne poskrúcalo lístky a prestali rásť, neviem co sa stalo čítala som na nejakom webe zevraj je to virusove ochorenie. máte niekto taku skusennost, bola by som veľmi rad ak by mi niekto poradil. co som si objednala z pepino gold. sk tak tam mi zltnu listky a napadli ho molice a posledne co mam no to mi zakvitlo a vsetky kvety opadali. pestujem hop prvý krát dakujem za akekolvek rady. hlaavne k tomu skrucaniu listov a k opadaniu kvetov, je pravda ze som ich nemala na slnku nakolko bolo zamracene a u nas su este mrazy mam to v izbe dakujem.
Lucia
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 29
Registrován: 24 kvě 2020, 10:39
Bydliště: Orava

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod moonvil » 25 kvě 2020, 15:52

Můžeš sem dát foto těch pokroucených listů? Občas se na pepinech objeví mšice, ale jinak se mi zdá, že to nic moc nežere a nenapadá.
Listy mohou zareagovat na nevhodné hnojení, přílišné horko (to zatím ale nehrozí), substrát používám klasický (rašelina/kompost) a rostou velmi dobře a zdravě.
Část květů opadává, teda řekl bych, že spíše většina, plody se vytvoří jen z menší části - jinak by to taky ta rostlina neutáhla.
Jak přejdou mrazy, tak je dej ven, snad se pak vzpamatujou, zatím mají času dost.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4030
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod mirka » 25 kvě 2020, 17:00

Koupila jsem zahradnickém centru v Želechovicích 5 ks Pepina mám je venku a zatím se drží!
Minulý rok jsem měla z Pepino gold a nedočkala jsem se plodů tak snad letos se zadaří! Je fakt
že jsem je měla v samo zavlažujících truhlících letos je mám ve větších květnících!
mirka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1518
Registrován: 12 úno 2015, 21:17
Bydliště: Zlín 230 m.n.m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod jarek01 » 25 kvě 2020, 21:11

Michale ještě je milují svilušky, hlavně někde v teple za oknem.
jarek01
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 346
Registrován: 02 úno 2014, 14:27
Bydliště: Uherský Ostroh, 178 m/nm

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod jarek01 » 25 kvě 2020, 21:18

Taky se mi podařilo Pepino přezimovat a pár rostlin namnožit. Včera jsem je přesadil, tak uvidíme jak porostou.
Obrázek
jarek01
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 346
Registrován: 02 úno 2014, 14:27
Bydliště: Uherský Ostroh, 178 m/nm

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Hofis » 25 kvě 2020, 23:44

jarek01 píše:Michale ještě je milují svilušky, hlavně někde v teple za oknem.

Souhlas, kvůli tomu jsem na pepino a rajčenku zanevřel a přestal to pěstovat - svilušky a hlavně molice!
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod moonvil » 26 kvě 2020, 09:02

Jako svilušky chápu prvních pár týdnů, když se pepino urychluje někde ve fóliáku, ale pak venku už snad ne.
Já se dřív snažil pepina držet uvnitř co nejdéle, aby hodně rychle narostla, ale teď už to nedělám, protože stihnou zaplodit celkem v pohodě.
Takže jsou hezky venku a kromě pár mšic na nich není nic.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4030
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Hofis » 26 kvě 2020, 09:38

Já na nich měl vždycky molice a to je něco, co na zimu do zimoviště nechceš. Navíc mě ani pepino, ani rajčenka moc chuťově nenadchly. Tak šly pryč a je klid. Mě prostě to pepino přijde chuťově mdlé, nemůžu si pomoct. A jako na typickou lilkovitou rostlinu na to jde všechno.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 26 kvě 2020, 10:01

Tak s pepinem mam taky svoje zkusenosti.Jednak kolem roku 2010 jsem zasadil semena z plodu koupenych v supermarketu, rostily vyrostly cca do 30 cm a pres zimu chciply vsechny.Od te doby uz sazim jen na kupovane.Nicmene scenar je vzdy stejny.V byte se na ne dostanou hlavne pres zimu svilusky a je jedno cim to clovek strika, zda Mospilanem nebo necim jinym.Zacne to usychat a pres zimu jich moc neprezije.Diky koronaviru a me nepritomnosti u rostlin me z cca 40 rostlin co prezily zimu nakone prezila jedina.Asi kvuli tem sviluskam a taky proto, ze to nekdo moc nezaleval a vodu ve ktere to korenilo, nevymenil :-( Obcas to loni i vykvetlo, ale plod nebo naznak plodu zadny.Neco v metrovem truhliku, neco v kyblich s ruznym objemem.Rostliny mely klidne kolem pul metru vysky.Jednu jsem dal pred barak primo do pudy.Tam se ji darilo nejlepe.Byl to takovy 30x30 cm kerik, tmave zelene listy bez svilusek, snad i nejaky kvitek mela, ale plody nula.U pritelkyne ji daly ven do pudy, plodu bylo asi 10, ale nedozral zadny.Ani velikosti, ani barvou, vse bylo zelene a tak to zustalo, nez jsme to po 1-2 mesicich vyhodily. :|
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod svazenka » 26 kvě 2020, 12:23

Tak mně se na nových rostlinách také objevily mšice, které jsem snad zlikvidovala. Některé už nasazují na květy.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
svazenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: 06 lis 2018, 17:37
Bydliště: Vesnice nedaleķo Veselí nad Moravou 214 m n. m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Lucia » 01 čer 2020, 10:41

Posielam foto Pepina ,minule sa mi nepodarilo skúsim dnes.
Obrázek

Obrázek
Lucia
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 29
Registrován: 24 kvě 2020, 10:39
Bydliště: Orava

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Lucia » 01 čer 2020, 10:44

Mušky, molice,slivusky to nemalo.najskor sa začali krútiť listy a teraz vyzerá takto. Nerastie zastavil sa rast. Budem vďačná za všetky rady ďakujem. Tento rok už nič z neho nebude ale do budúcnosti čoho sa vyvarovať ďakujem.
Lucia
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 29
Registrován: 24 kvě 2020, 10:39
Bydliště: Orava

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod moonvil » 01 čer 2020, 14:18

Chudák, co to je za substrát a použité hnojivo? Vypadá trochu jak jedno moje loňské pokusné, kterému jsem ze zvědavosti dal dvojnásobnou dávku hnojiva.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4030
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron