Pepino Gold - Solanum muricatum

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod moonvil » 14 črc 2020, 15:34

7°C v noci opravdu pro pepina není nic moc, zastavují růst, sem tam shodí nějaký plůdek.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4030
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod svazenka » 14 črc 2020, 21:04

Lucia píše:....Dám vám tu fotku tých čo mi prestali rast pozrite ci nemajú také listy ......


Lucia, obávám se, že je to pepino něčím napadené, to samé mi udělaly papriky, vršky zakrněly, listy téměř všechny opadaly a přestaly růst...použila jsem postřik Vertimec.
svazenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: 06 lis 2018, 17:37
Bydliště: Vesnice nedaleķo Veselí nad Moravou 214 m n. m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 15 črc 2020, 08:51

Lucia píše:Ešte by som sa chcela opýtať ako je to s tou teplotou u nás je 9 stupňov a v noci včera 4 a dnes hlásili mráz, dúfam že nebude, možno 2 stupne. Pepina som dala dnu keby som ich nechala von tak čo by mi prestali rast natrvalo?alebo by sa spamätali, keď píšu ze pri 6stupnoch rastlina nerastie. Ďakujem.


Noční teploty až k +1°C rostlina snese, ale při teplotě +6°C již neroste - jako tomu 1°C nebo 2°C bych fakt neveril, ze to prezije ...
Pokud jsem nemel v noci jako minimum 6°C, spis ale radeji kolem tech 10°C, tak jsem mel pepino radeji v byte a pres deno ho daval ven/ na balkon
Co jsem dale nasel, tak "Rostliny začínají kvést začátkem července. Plody rychle rostou a koncem srpna mění barvu od zelené do žlutooranžové, kdy dozrávají"
Kazdopadne pulka cervence je za nami a ja nemam jediny kvet, nikde, na zadne z X rostlin ruzne velikosti a umisteni :|
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod J.K. » 15 črc 2020, 20:23

Nie že by som s tým mal veľké skúsenosti, ale manželka si ho vlani kúpila. Z pôvodnej rastliny som v januári narezkoval novú a nechal som žiť aj pôvodnú. Nová ma hodne kvetov, aj nasadené plody. Na starej ani ťuk. Ale bol som lenivý ju presadiť, tak možno je to preto.
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Lucia » 15 črc 2020, 20:44

Dobrý deň prosím vás odkiaľ ste zo Slovenska ak sa môžem spýtať. Dozreli manželke aj nejaké plody.
Lucia
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 29
Registrován: 24 kvě 2020, 10:39
Bydliště: Orava

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod J.K. » 15 črc 2020, 21:31

Ak to bola otázka na mňa, pri každom mojom príspevku svieti aj bydlisko.
Vlani plody viacmenej nedozreli, lebo tie prvé vylomil vietor. Skúsim si toho roku na to dať pozor :wink:
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Lucia » 18 črc 2020, 11:07

Áno, teraz vidím. Veľmi sa ospravedlňujem nevšimla som si to. Chcela som vedieť či dozreli, ale my sme vyššie a u vás je teplejšie tak myslím že u nás nedozru. A tento rok je u nás dosť chladné leto a zatiaľ cca 10 dní bolo slnečno v júni a júli. Inak stále prší alebo zamračené.
Lucia
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 29
Registrován: 24 kvě 2020, 10:39
Bydliště: Orava

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Lucia » 25 črc 2020, 07:45

Ešte jedna otázka za posledné cca 2 týždne sa mi na novo vyrastenom liste urobia také tmavohnedé škvrny vid foto a list zozltne a odpadne. A sukvetie tiež pomaly odpadne tak sa zosuveri. Neviem je to pleseň u nás je teraz počasie ako stvorené na pleseň. Mušky ani iný hmyz som nespozorovala ďakujem.
Obrázek
Lucia
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 29
Registrován: 24 kvě 2020, 10:39
Bydliště: Orava

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod MonikaV » 28 črc 2020, 13:28

Lucia- taky tam mám sem tam žluté listy, - nemyslím si že je tam plíseň- (včera byly 3krát za den listy povislé a 3krát zalévané, takže tyto šoky bez vody a pak zase voda udělají svoje a nějaký ten list odejde) přijde mi to vcelku normální, odtrhnu a vyhodím S6 U vás bych to moc nepřelévala, když tam máte nízké teploty, a asi zkusit pěstovat nějakou jinou rostlinku - pepíno vyžaduje hodně tepla.
Obrázek
Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Lucia » 30 črc 2020, 14:10

Chcela som skúsiť ci sa jej bude u nás dariť ale sama vidím že nie. Tento rok je u nás ešte chladnejšie ako býva. Nejako to už dobojujem. :wink: ďakujem za radu.
Lucia
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 29
Registrován: 24 kvě 2020, 10:39
Bydliště: Orava

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod jarek01 » 30 črc 2020, 18:56

Tak bohužel z letošních plodů Pepína asi nic nebude.
Sotva začaly kvést, tak mi je 2x v rozmezí týdne smetla bouřka a rostliny jsou hodně polámané.
jarek01
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 346
Registrován: 02 úno 2014, 14:27
Bydliště: Uherský Ostroh, 178 m/nm

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 03 srp 2020, 09:33

jarek01 píše:Tak bohužel z letošních plodů Pepína asi nic nebude.
Sotva začaly kvést, tak mi je 2x v rozmezí týdne smetla bouřka a rostliny jsou hodně polámané.

No vidím to podobně,u mě ani letos plody nebudou, pomalu to s pepínem začínám vzdávat :(
Kvete mi jediný pepíno venku v kyblíku u plotu, ostatní zatím nekvetou.Naštěstí v Praze nejsou takové průtrže, že by ten malý spíše zakrslý keřík něco smetlo.
A doma co mám 2 rostliny v jednom 40 l květináči na balkóně, tak do nich se už teď pustily ZASE pro změnu svilušky E1 E7
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Milan » 06 srp 2020, 11:54

Obrázek

Obrázek
Pepino mám v tomto stadiu, mám to letos poprvé, mohlo by to být už zrálé ?
Milan
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 271
Registrován: 28 led 2017, 23:09
Bydliště: Chomutovsko, 327 n.m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod moonvil » 06 srp 2020, 16:36

Vypadá, že by mohlo být - vybarvené už je a to je hlavní znak zralosti. Nemělo by se čekat, až je měkké, protože pak už je přezrálé a ne moc chutné.
Jo a když k tomu čuchneš, mělo by lehce vonět.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4030
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Milan » 06 srp 2020, 22:20

Díky za tip, to světlejší jsem načnul, bylo sladký na špičce dost, u stopky to bylo slabší.
Něco jako žlutej meloun a okurka. Další nechám viset raději déle .
Milan
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 271
Registrován: 28 led 2017, 23:09
Bydliště: Chomutovsko, 327 n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron