Pepino Gold - Solanum muricatum

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 20 srp 2020, 10:10

Tak jeste pred cca 2 dny jsem nic nevidel, jen par kvitku :shock:
A vcera jdu kolem a rikam si co to tam dole je S8

POPRVE vidim na pepinu krome kvetu i plody S6 S9 S14
Aktualne jen dva a o neco vetsi, nez svestka.

Prumer kybliku kolem 30 cm.Venkovni umisteni u plotu na jizni strane pred barakem na sidlisti

Pepina v mensich 15-18 cm kvetinacich mi letos diky pozdnimu mnozeni a zakoreneni doma ani nekvetla.
Posledni lonske pepino co prezilo zimu, svilusky/msice a nedostatek vody behem nouzoveho stavu, tak mam venku v zahone u plotu na zapadni strane.z 5 cm povyrostlo za x mesicu na 5.5 E7

Co za me nefunguje - pestovani pepina v Praze a v byte ve vyssim patre.Tohle uz vzdavam.I pres opakovanou aplikaci mospilanu mi svilusky/msice sezraly vsechny listy z dvou cca 35-40 cm vysokych pepin, co jsme mel v 40l kvetinaci.Co nesezraly na jedne rostline za tyden, to zvladly i pres aplikaci mospilanu sezrat za dalsi tyden na obou.
To uz me fakt na***lo. E7 S13 Vcera jsem je obe vykopl a prepravil nekam ven na zahon.A 24.8 jsem prestehoval zbylych 5, zustalo tam jedine, ktere se nikam do igelitek neveslo :|

Proste to chce venku, kde ten smejd (svilusky/msice) neco jineho sezere, takze pak ma pepino krasne tmave zelene listy a roste :-) To je presne to, co v byte nemam a zvlaste do pateho patra sotva zavita vcelka ci moucha, natoz jiny hmyz ... S21

Jestli nekdo vite jak se toho zbavit v byte na delsi dobu, sem s tim :-) na BIO uz kaslu E1 .

Takze pristi rok kupuji 3 velke kvetinace a jakmile nebudou jarni mraziky, tak veskere pepino jde ven.V byte bude jen mnozirna s cilem zachovat pres zimu aspon par rostlin na dalsi sezonu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 31 srp 2020, 09:40

Tak jsem se byl podivat na ty dva plody, viz muj predchozi prispevek a koukam na vrchol rostliny a klube se nahore treti S14
Jen premyslim zda je nejak nevypodlozit, vali se vlastne oba na zemi, takze silne vetry co tu byly dva dny po sobe je sice neshodily, ale otazka je co premokreni, aby to nezplesnivelo :shock:
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod moonvil » 31 srp 2020, 14:18

Určitě je dobré kontejnery s pepiny podložit, aby se to neválelo po zemi, kde plody poškozují slimáci, mravenci, apod.
Letos jsem vyhradil pro pepina jeden IBC kontejner a celej ho zaskládal - nahoru 8ks a pak nějaké ještě zavěšené z boků na té kleci, líbí se jim to.

Obrázek
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4083
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 01 zář 2020, 11:25

moonvil píše:Určitě je dobré kontejnery s pepiny podložit, aby se to neválelo po zemi, kde plody poškozují slimáci, mravenci, apod.
Letos jsem vyhradil pro pepina jeden IBC kontejner a celej ho zaskládal - nahoru 8ks a pak nějaké ještě zavěšené z boků na té kleci, líbí se jim to.

Obrázek


No nevim zatim jak a cim to realne vypodlozit spise v domacich podminkach bez dreva nebo cihel jako podstavec :?
Ale mam venku daleko od pepin i rajcata a jak byly ty vichry, tak mi je to nalomilo a koukam , ten ORANZOVEJ SLIZKEJ SMEJD E7 nahlodal pulku trech rajcat :|
Par jsem jich hodil pres plot S14 , ale na zemi jich bylo dalsich deset E1
Tak to bych nerad, aby se pustili i do pepina :|
Kazdopadne Tvoje pepina jsou luxusni, S9 u me je zatim stale vse zelene a tak polovicni ci tretinove.Roste to snecim tempem.Uvidim, zda zvladnu nejak prenest kvetinac do bytu, aby plody nespadly a dozraly.Jenze to bude zas nekonecny boj se sviluskami a miliony kamiony za Mospilan E7
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod moonvil » 01 zář 2020, 13:38

Jestli bojuješ se sviluškami v pokojových podmínkách, tak zvaž pořízení dravých roztočů - např. https://www.biocont.cz/skudci/phytoseiulus-persimilis
Zkoušel jsem to a ve skleníku to fungovalo
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4083
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 01 zář 2020, 16:30

moonvil píše:Jestli bojuješ se sviluškami v pokojových podmínkách, tak zvaž pořízení dravých roztočů - např. https://www.biocont.cz/skudci/phytoseiulus-persimilis
Zkoušel jsem to a ve skleníku to fungovalo

JJ, je to nekonecny nervy drasajici boj, ktery leze i diky chemii do penez a diky tomu jsem pak na jare bez predpestovanych rostlin. :|
Uz jsem o necem podobnem slysel, takze diky za konkretni tip S6
Jen si rikam jak dlouho to realne vydrzi, resp ve skleniku nemaji ti roztoci kam utect, ale co treba v obyvaku u topeni, kde se cas od casu musi jit na balkon nebo otevrit ventilacka ?
Chtelo by to neco na 5-7 mesicu, proste nez bude mozne pepina dat trvale ven ...
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Stanley_51 » 01 zář 2020, 16:50

radek.god píše:ve skleniku nemaji ti roztoci kam utect, ale co treba v obyvaku u topeni, kde se cas od casu musi jit na balkon nebo otevrit ventilacka ?

Nemusíš mít strach, roztoči ti neutečou. Dokud mají co lovit, drží se na místě. Já jsem je měl ve skleníku a skleník byl celé léto otevřený.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9219
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod moonvil » 01 zář 2020, 16:51

Tihle vydrží dokud mají co žrát (=svilušky), takže to chce trochu načasovat, aby se do skleníku nedali moc brzo kdy by umřeli hlady nebo naopak moc pozdě, kdy už jsou svilušky přemnožené.
Že se ti rozutečou po bytě a sežerou třeba psa bych se nebál.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4083
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 01 zář 2020, 16:59

moonvil píše:Že se ti rozutečou po bytě a sežerou třeba psa bych se nebál.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Spis zda to neni skodlive pro jine rostliny / jejich koreny nebo ja nevim :shock: ...
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod moonvil » 01 zář 2020, 18:44

ne
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4083
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 02 zář 2020, 08:35

Stanley_51 píše:
Nemusíš mít strach, roztoči ti neutečou. Dokud mají co lovit, drží se na místě. Já jsem je měl ve skleníku a skleník byl celé léto otevřený.

No to je prave to, aby nesezrali svilusky za tyden a ja pak za dalsi tyden po reinkarnaci svilusek neletel nekam shanet dalsi baleni roztocu :?
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod kaossik » 05 zář 2020, 22:12

Pepino je fakt mizerná plodina, kromě toho, že ho decimují molice, mšice a svilušky jsem letos řešil zajímavý problém. Listy chytaly tmavé fleky za den dva zežloutly a upadly. Nějaký měsíc jsem to přisuzoval poškození od mšic, které se dlouhou dobu držely, ale pak byly rostliny čisté. Vyholené stonky s listy jen na špičce negenerovaly žádné plody. Přišla mi tam jakási podobnost s plísní bramborovou, která řádila na nedaleký ch rajčatech a tak jsem zahledal na internetu. Pepino skutečně plíseň bramborová napadá. Postříkal jsem Ortivou a problém přestal, rostlina se zazelenala a budu mít letos asi 1-2 plody :-(
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Lucia » 06 zář 2020, 12:36

Dobrý deň ja som mala ten istý problém, a teraz mi začínajú nové lístky rast na tých opadanych pepinach. Najmenej mi pleseň zemiaková postihla banánové pepino, to som mala objednane z inej firmy. U nás sú 2 stupne v noci ja som musela niektoré dat do skleníka.
Lucia
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 29
Registrován: 24 kvě 2020, 10:39
Bydliště: Orava

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 06 zář 2020, 13:59

Lucia píše:U nás sú 2 stupne v noci ja som musela niektoré dat do skleníka.

Tak to nezavidim, takovej HOLOMRAZ - FUJ ! S13
Tady v Praze nastesti zatim pohoda, krome Salacca Zalacca mam nebo muzu mit vse na balkone / venku i v noci , vcetne Opuncii S6
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Lucia » 24 zář 2020, 07:31

Dobrý deň zatiaľ sme vyskúšali 3pepina. Mne to pripomína chuť žltého melóna, deťom to nechuti iba mne. A ešte sa mi na niektorých spravili také fľaky vid foto. Myslím že to bolo tým chladným počasím akoby sa zastavil rast neviem...
Obrázek

Obrázek
Lucia
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 29
Registrován: 24 kvě 2020, 10:39
Bydliště: Orava

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků