Pepino Gold - Solanum muricatum

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Lucia » 01 čer 2020, 20:58

Univerzálny substrát a hnojivo granulovany kravsky hnoj.
Lucia
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 29
Registrován: 24 kvě 2020, 10:39
Bydliště: Orava

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod moonvil » 01 čer 2020, 21:44

Ty kupované substráty jsou často už předhnojené, asi toho bylo příliš. Možná pomůže přesadit to do normálního domácího kompostu bez hnojiv.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4071
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod MonikaV » 02 čer 2020, 09:51

Loni jsem to taky přehnala s hnojením, dala jsem na dno květináče slepičince a úplně jsem kořeny spálila, listy vypadaly jako by z nich byl salát, po přesazení do nového substrátu to už nerozdýchaly a listy zežloutly, pepíno má sice rádo vodu, ale přemokření je taky problém -jednou jsem zalévala a zalévala až kořeny uhnily S13 , takže to chce tak akorát- no jo chybami se člověk učí. Letos si jich moc nevšímám, jen koukám, aby neměli mšicu a docela je jim daří.
Obrázek

Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 990
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 03 čer 2020, 10:31

No je to zajimave, ze to nema rado premokreni a pritom ty rizky ve vode krasne koreni 8)
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1732
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod MonikaV » 03 čer 2020, 12:15

Jo jo i řízky fíkovníku krásně koření ve vodě, ale po zasazení do substrátu se už se zaléváním musí opatrněji, takže ani tam to raději nepřemokřuji - to je má zkušenost.
(jakmile fíkovník pořádně zakoření, tak mu už pořádné zalévání nevadí, ale pepíno má jemnější kořeny, tak tam jsem opatrnější)
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 990
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Lucia » 10 čer 2020, 08:37

Ahojte moje dojmy z pestovania Pepina sú rozcarovane. Nakoľko mi ich najskôr napádali molice, potom mi 2uplbe prestali rast po mojej chybe prehnojeji a to som dala granulovany kravsky hnoj. A teraz prosím poraďte mi zdá sa že ich napadá pleseň zemiaková.
Obrázek

Obrázek
Lucia
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 29
Registrován: 24 kvě 2020, 10:39
Bydliště: Orava

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod moonvil » 10 čer 2020, 10:50

Podle fotek to vypadá, že jsou ty rostliny umístěné někde uvnitř?
V dubnu bych to ještě chápal, možná v květnu kvůli posledním mrazíkům, ale touto dobou už mají být dávno venku na čerstvém vzduchu.
Jestli jsou nějaké starší listy flekaté nebo začínají žloutnout, tak je odstřihnu, nové jsou už ok.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4071
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Lucia » 10 čer 2020, 12:36

Zdravím nie sú vo vnútri sú vonku, len je u nás dosť zamračené tak to vypadá ako vnútri.tento rok u nás ešte 1 júna bol mrázik -1 a cez deň 5 stupňov, teraz je to už lepšie vonku 10 stupňov len prší cca 2 týždne vkuse. Ďakujem za radu.
Lucia
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 29
Registrován: 24 kvě 2020, 10:39
Bydliště: Orava

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 15 čer 2020, 15:58

Tak jsem po 10 dnech od preliti zjistil, ze pepinu prospiva spise mensi nadoba, takhle to v 20l kvetinaci nerostlo :-)
hlavmne, ze se do toho nepustili zase msice ...
pepino na fotkach jsem pak poradne sestrihal a zkratil cca o 21 rizku k zakoreneni :D
zatim nekvete :shock:


Obrázek

Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1732
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod moonvil » 15 čer 2020, 16:46

Roste vesele i ve vetsich nadobach, pulku jich mam ve 20L, zbytek v cca 15L. Tam je spis problem, ze v tech velkych rostou az moc a nechcou hned nakvetat.
20L (realne nejakych 18L substratu) se mi zda jako dobry kompromis.
Nemyslim si, ze to byl dobry tah to v teto fazi orezat - obavam se, ze se tak kvetu nedockas nikdy. Ten previsly rust je prirozeny, proto se pepino pri pestovani umistuje na ruzne vyvysene zidky nebo konstrukce primo vyrobene za timto ucelem.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4071
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod dzani696 » 15 čer 2020, 16:55

Tiež si myslím že to nebol zrovna dobrý ťah to ostríhať.
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 876
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 17 čer 2020, 08:46

moonvil píše:Roste vesele i ve vetsich nadobach, pulku jich mam ve 20L, zbytek v cca 15L. Tam je spis problem, ze v tech velkych rostou az moc a nechcou hned nakvetat.
20L (realne nejakych 18L substratu) se mi zda jako dobry kompromis.
Nemyslim si, ze to byl dobry tah to v teto fazi orezat - obavam se, ze se tak kvetu nedockas nikdy. Ten previsly rust je prirozeny, proto se pepino pri pestovani umistuje na ruzne vyvysene zidky nebo konstrukce primo vyrobene za timto ucelem.


No ja mel asi 20-40 pepin , vetsinou treba po 6 rostlinach v dvou metrovych truhlikach, 1-3 v 20+L kyblech a par separatne.Cca asi po 3 rostlinach v 6 mensich kyblickach ve vode na zakoreneni.Vse diky teplote v byte.Bohuzel, to co nezabili msice pres zimu, tak zlikvidovalo to, ze to pritelkyne po dobu me nepritomnosti v nouzovem stavu jaksi pepina bojkotovala a nezalevala je a vodu v kyblech na zakoreneni nevymenila, takze to tam shnilo. S13 Takze mi zbyla jedina mala rostlinka a tyhle 2 jsem koupil na jare.Pepino mi za oknem i v lodziich na jizni i jihozapadni strane temer vzdy zakvete, plody jsem ale v realu nikdy nevidel.A to ani u jedne rostliny zasazene pred barakem.Tam to sice krasne rostlo a melo tmace zelene listy bez msic a jine haveti, i to tam dokonce kvetlo, ale plody nula.Pouze nekde mimo Prahu zapustene v zemi na zahrade to pritelkyni zaplodilo, videl jsem vsak jen vysledek, tedy zelene plody spise mensi, ruzne velikosti, ktere ani po 2 mesisich nedozraly a zustaly zelene.Takze to beru spis tak, ze to chci namnozit a treba pristi rok z toho neco bude.ale ten boj s msicema, to je neco strasneho.Resim to mospilanem, ale za 2-3 tydny jsou tam ty mrchy zase :|
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1732
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Lucia » 17 čer 2020, 16:30

Dobrý deň u mňa zatiaľ tie co som neprehnojila a nezamrzli, keďže ešte 1juna bol v noci mrazik, boli v skleníku. Vypadaju takto. Prvý krát kvitli ešte v máji však všetky kvety opadli alebo ešte púčiky ozltli a tiež opadli. Tak pochybujem že mi to stihne dozrieť. My bývame na severe Slovenska a už v septembri sú u nás mrazy. Uvidíme... Pridávam fotky terajší stav.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Lucia
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 29
Registrován: 24 kvě 2020, 10:39
Bydliště: Orava

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod svazenka » 17 čer 2020, 21:56

Náhodou vypadají moc pěkně, v září můžete dát zase do skleníku, určitě budete mít nějakou úrodu.
Obrázek

Obrázek
svazenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 177
Registrován: 06 lis 2018, 17:37
Bydliště: Vesnice nedaleķo Veselí nad Moravou 214 m n. m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Lucia » 18 čer 2020, 15:13

Máte ich krásne. U nás dnes masaker krúpy scesali všetko v záhrade a teraz mi ide cez hriadky rieka no a pepino co som nestihla zachrániť.... Škoda veľká.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Lucia
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 29
Registrován: 24 kvě 2020, 10:39
Bydliště: Orava

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: kasta a 22 návštevníků