Pepino Gold - Solanum muricatum

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod moonvil » 28 říj 2022, 16:43

Podle všeho žiješ na jižní polokouli.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4083
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Rudolf M » 28 říj 2022, 20:44

Paráda Radku, trefil jsi dobrou sezónu, jestli to počasí půjde takhle dál, tak ti ty plody i nasadí a na vánoce uzrají :lol: . Já pepíno musel proti své vůli zase začít zalévat, slunečné a teplé počasí mu vynucuje vegetaci jako by ani nebyl skoro listopad. Plody dál nerušeně zrají a je úplně jedno, že je rostlina nasadila v polovině července..
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1289
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod minka » 29 říj 2022, 14:21

Dneska jsem sklidila poslední 3 plody. Ve skleníku mám co jsem v létě nařízkovala, vesele to kvete a nevím, co s tím.
Uživatelský avatar
minka
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 359
Registrován: 04 čer 2013, 09:58
Bydliště: jindřichohradecko 475m/n.m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Rudolf M » 02 lis 2022, 22:28

Listopad nelistopad, rostlina stále venku a stále přirozeně zrají plody. Rostlina znovu vykvetla :D .
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1289
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 03 lis 2022, 12:52

Zrovna jsem si Rudo rikal, copak dela Tvuje "sekvoj" pepino :lol:
Ja ho mam porad na balkone i pres ten brzky ranni 1°C , ma dalsich par kvetu navic, ale naznak plodu ZATIM zadny :-o
Skoda toho konce zari a ze se to pocasi asi ted definitivne zlomi :|
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Rudolf M » 18 lis 2022, 00:26

Ahoj, tomu neuvěříte, hádejde, komu uzrály pepína na stromku 20.11. venku? :)
Obrázek

Zítra je budeme sklízet, jsou na počátku zrání. Pokud se nesklidí, v sobotu by už zmrzly pod vrstvou sněhu :D .
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1289
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod moonvil » 18 lis 2022, 09:22

Věřím, věřím. Já už to teda sklidil trochu dřív, protože jsem nechtěl riskovat, že některou noc uletí teplota někam hlouběji pod nulu, ale taky to klidně ještě mohlo viset na rostlinách a nic by se nestalo.
Ony jsou paradoxně ty plody, které se sklízí až úplně naposled za chladnějšího počasí, chutnější než ty co dozrávají ve třicítkách (ověřeno již několikátou sezónu).
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4083
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Rudolf M » 18 lis 2022, 12:10

No věřím, že tyhle budou chutnat po lanýžích, protože sklízet je později v našem klimatu snad ani nejde :lol: . Slunce je už tak nízko, že i když svítí, skoro ani nehřeje.
Už pomalu chystám kompost na záhon, pro pepíno na příští sezónu, před zimou by měl být kompost do tvaru pyramidy, aby si do jara sednul :) .
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1289
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 18 lis 2022, 13:24

To ses borec Rudo ! gratulace S9 , dej pak vedet jak chutnaly :P
Ja mam pepino stale jeste venku (na balkone) , jeste drzi kvety, ale vcelky se nejak flakaji a plody se uz neutvorily.
Az to bude vypadat na nejak vetsi mraz, tak pujde do bytu a snad se rozjede :wink:
Update : tak dnes ma byt v Praze ve 23h -3°C a zitra ve stejnou dobu -6°C E7 E7 E7 , tak to je presun jasny ...
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Rudolf M » 20 lis 2022, 19:31

A ještě úplně poslední zhodnocení, ať to máme kompletní.

Nakonec je z celého obřího keře jedna bedýnka, jako asi dobrý, ale čekal jsem jí aspoň vrchovatou :lol: . Příště to chce začít dřív, protože 2x tolik plodů jsem vyhazoval v září ve velikosti vajec, při stříhání rostliny..

Obrázek
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1289
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 20 lis 2022, 20:23

Otazka je samozrejme taky cena hnojiva, vody a eventuelne casu/prace.
Na to treba ja pri pestovani nekoukam ...
Zrale pepino je samozrejme chutove vyborne a osvezujici, to jo ale ... S21
Srovnavat pak treba pomer cena/vykon, tedy cenu a chut cherimoyi za 30,- za kus vs pepino/kiwano za 50+ za kus , to si radsi koupim 2 annony :-)
Aspon tedy ja jsem pepino nikde roky nevidel a pri 50,- /kus bych mozna koupil max ten jeden kus.
Stejne je to s cenou a dostupnosti kiwana. :shock:
Rudo ja mam tedy o neco vice plodu kiwana, nez mas Ty pepin z pepina, ale je fakt, ze je mam z vice rostlin a samozrejme tam z hlediska plodu byly ztraty.
Kazdopadne pri davne cene plodu pepina 50,- a faktu, ze ho realne v supermarketu v CR nesezenes, si myslim, ze ta bedynka pepin je super vysledek a stala za to S14
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod moonvil » 20 lis 2022, 20:50

A to je Rudo veškerá sklizeň z té rostliny? Myslím jako jestli jste mezitím už část nesnědli. Aspoň u mě to teda tak funguje, že sklízíme průběžně někdy od začátku září a to poslední, co jde takto do bedýnky a do sklepa už je třeba jen třetina až polovina celkové úrody.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4083
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Rudolf M » 22 lis 2022, 00:37

Já jsem teda pepíno asi nikde prodávat neviděl, aspoň tady u nás. Ale před pár lety, když jsme měli z jedný rostliny 2 plný bedny na brambory, je ségra vozila do práce a prodávala 30 kč/ks kolegům :D .

Ne tohle je vše do posledního plodu. Uzrálej do konzumní zralosti nebyl ještě ani jeden plod, je to fakt bída, na to kolik energie jsem vložil na pěstování takový krávy. Z toho prvního kvetení nebyl jediný plod, chybí tam ta první vlna no.
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1289
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod kaossik » 22 lis 2022, 10:15

To je ten problém, když má Pepino moc živin a moc velký prostor pro kořeny. Dává všechnu sílu do tvorby kořenů a zelené hmoty a první kvetení shodí zárodky plodů. V truhlících sice není taková sklizeň, ale zato plody dozrávají na rostlinách už od konce srpna. Od července navíc zašťipuji květy a poslední plody jsem sklidil koncem října.
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Rudolf M » 22 lis 2022, 16:03

To jsem právě nechtěl, patlat se celý léto s nonstop přesychajícím truhlíkem, kvůli když dobře, tak 10 menším plodům.
Ono to není špatně, rostlinu přehnojovat nebo ji mít v obří nádobě, ale musí se trochu změnit pár věcí, jako je třeba termín výsadby. Je to vlastně stejné, jako ji vysadit do volné půdy, tam je taky neomezeně prostoru pro kořeny a živiny, které v nádobě těžko najde.
Ono je spíš problém, že poslední roky bývají studený jara s častým výskytem pozdních mrazíků. To je největší hrozba pro úspěšnou sklizeň u narychlených pepín.
Mám skvělé místo na příští rok, nezbývá než to prubnout o pár týdnů dřív než letos.
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1289
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Argout a 27 návštevníků