Pepino Gold - Solanum muricatum

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod moonvil » 22 lis 2022, 20:11

Rudolf M píše:To jsem právě nechtěl, patlat se celý léto s nonstop přesychajícím truhlíkem, kvůli když dobře, tak 10 menším plodům.

20L kontejner napíchnutej na kapkovku - za mě ideální konfigurace pro pepína. Do substrátu přimícháno 20-30g obalovaného hnojiva 12M. Takže žádné ruční zalévání a dodatečné přihnojování. Z jedné rostliny klidně 10kg plodů, na velkoplodých odrůdách (Adéla, Sladké srdce od pana Maršálka) běžně plody s hmotností přes 700g.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4071
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod longr » 04 pro 2022, 21:28

Já měl loni dvě rostliny odněkud z marketu (asi Čtyřlístek). Šoupl jsem je do skleníku, kde udělaly Trifidy metr a půl vysoké a musel jsem je vyvazovat k tyčím a dělat průklest :D Nakonec i vcelku zaplodily, ale hodně na to šli slimáci, i přes pravidelné večerní hlídky s bodcem a použití granulek. Nějaké plody jsme ale uchytili. Nějak mě chuťově nenadchly, byly zralé, sladké, ale ne zrovna můj šálek čaje. Letos jsem zkusil čtyři rostliny od pana Maršálka. Nevím, jestli prodává jen Adélu, Sladké srdce a Maxim nebo i něco jiného. Označené nebyly. Kromě dvou rostlin (asi) Adély s fialovým stonkem a plody byly dvě klasické s žlutými plody s mramorováním. Dal jsem je do dvou 60l kalfasů, skoro každý den vyžahly pořádnou zálivku a rostly pěkně. Plody jsme také letos nějaké měli, ale opět mě to nějak nedojalo. Jako jo, je to zajímavé a navíc je to hezká kytka, ale příští rok už to vzdám a místo toho tam asi šoupnu spíš lilky, ty zapečené sežereme spolehlivě :)
longr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 371
Registrován: 15 lis 2021, 15:47
Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod kaaja-el » 26 dub 2023, 00:01

Tak jste mě taky zblbli.
Mám v těch květináčích cca 15L substrátu s kompostem.
Teoreticky by to měly být 2x žluté a 1x fialové.
Rád bych je někam zavěsil kvůli těm slimákům, ale ještě to nemám úplně vymyšlené.
Obrázek
Uživatelský avatar
kaaja-el
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 183
Registrován: 23 dub 2022, 10:00
Bydliště: Nýřanská černouhelná pánev, 350mnm.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod kaossik » 25 kvě 2023, 20:11

Pepina už kvetou, to je snad zatím rekord.


Obrázek
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1170
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 30 kvě 2023, 14:47

pekne :-) stale cekam s cim prijde Ruda z Tropiku letos. Tipuju to na nejaky 1000 L kolos :wink:
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1732
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Rudolf M » 30 kvě 2023, 21:15

radek.god píše:pekne :-) stale cekam s cim prijde Ruda z Tropiku letos. Tipuju to na nejaky 1000 L kolos :wink:


:lol:

No přijdu s tím, že jsem letos na pepína zapomněl, a to tak že úplně :D . Začátkem května jsem tu viděl aktivní tohle téma a docvaklo mi, že jsem jaksi na něco zapomněl S9 . Splašili jsme někde po netu velkoplodý odrůdy, přišly celkem rychle, ale stejně jsem byl pár týdnů ve skluzu..
Každopádně letošní pěstební plán byl, že rostlina bude volně růst na kompostu, kam dávam každoročně melouny. A vzhledem k tý ledárně co byla venku, by se stejně nic nezměnilo, protože by rostliny prostě nerostly :) . Oni nerostou ani teď, přes den mají pěkný teplíčko od všudy přítomných kamenů, ale noci tu máme stále příšerně ledový, zelenina sedí a nic nedělá. Melouny jsou v zemi už skoro měsíc a vyrostly 20 cm :) .
Mám 3 rostlin pepín, všechny jsou volně v zemi. Krom kompostu je jedna vysazena v betonovém záhonu v našem mexiku, kde jsme nechali díru v zemi a může si tam růst něco co má rádo teplíčko a vodu :) . A další rostlina je před barákem na jižním výpeku (volně v ulici), kde mají problém dát léto i běžné trvalky.
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Lenkalor » 30 kvě 2023, 21:36

Pepina jsem po loňsku zařadila do pěstebníbo plánu protože :
A. - jsou naprosto nenáročné ( pokud bude teplo)
B. - vydrží dlouho uskladněné ( máme chladnou komoru ve starém baráku)
C. - prostě mi chutná :D ( stejně se o to starám já)
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1128
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod kaaja-el » 18 čer 2023, 20:10

Aktuální stav Pepín. Nevíte, proš se jim rolují listy? Cizopasníky na nich žádné nevidím.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
kaaja-el
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 183
Registrován: 23 dub 2022, 10:00
Bydliště: Nýřanská černouhelná pánev, 350mnm.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod moonvil » 18 čer 2023, 20:31

Pepína už hezky velký, u mě teprve teď začaly kvést, během těch ledových nocí spíše stagnovaly.
Pokud jsou listy sytě zelené a takto srolované, tak to může být důsledek lehkého přehnojení nebo jen problém s přísunem vody.
Na některých listech to mám taky, ale není to nic vážného.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4071
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod kaaja-el » 19 čer 2023, 08:40

moonvil píše:Pepína už hezky velký, u mě teprve teď začaly kvést, během těch ledových nocí spíše stagnovaly.
Pokud jsou listy sytě zelené a takto srolované, tak to může být důsledek lehkého přehnojení nebo jen problém s přísunem vody.
Na některých listech to mám taky, ale není to nic vážného.


Asi do 25. května jsem je měl ve skleníku a teď jsou spolešně s fíčkama u jižní zdi. Ty srolované listy budou tedy asi nedostatkem vody - přehnojením by to být nemělo, jsou stále v původním substrátu a nepřihnojoval jsem.
Uživatelský avatar
kaaja-el
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 183
Registrován: 23 dub 2022, 10:00
Bydliště: Nýřanská černouhelná pánev, 350mnm.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod kaaja-el » 13 črc 2023, 08:21

Teda, že na Pepínech budu sbírat amerického brouka, toho jsem se nenadál:-)
Uživatelský avatar
kaaja-el
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 183
Registrován: 23 dub 2022, 10:00
Bydliště: Nýřanská černouhelná pánev, 350mnm.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod mariolka » 15 črc 2023, 22:14

Já teda sbírala jenom mšice, ale kdyby to bylo jedlý, tak už by bylo na vydatnou snídani.
Obrázek
mariolka
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 20
Registrován: 03 led 2018, 15:53
Bydliště: Kutná Hora

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod kaossik » 03 srp 2023, 17:45

Se stavem pepin jsem letos nadmíru spokojen. První zralé plody by mohly být už koncem srpna. Umístění a styl pěstování jim velice svědčí a velikost nádoby se zdá také ideální. Zatím jsem nemusel řešit ani plíseň bramborovou ani žádné živočišné škůdce. Jediná nevýhoda je zalévání. Zeshora se tam přes fikovníky nedostanu, takže musím zespodu na žebříku. Koupil jsem pro tento účel na jaře kapkovou zavlahu ale kamsi jsem ji založil a nenašel. Naštěstí poslední týden tam pravidelně něco naprší a tak zalévat vůbec nemusím, ale v první polovině července to byl docela záhul a párkrát nehezky visely.


Obrázek


Obrázek
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1170
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod mariolka » 11 srp 2023, 23:14

Mně po nezalívání 4 dny všechny plody kolem 2cm zčernaly a odpadly. Co bylo větší, tak zůstalo. Takže první keř 1 ks a druhý keř 2 ks. Ten první začíná znovu nakvítat, ale z toho už asi nic nebude. Oba jsou na balkóně, východní strana, květináče 6.5l s podmiskou
mariolka
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 20
Registrován: 03 led 2018, 15:53
Bydliště: Kutná Hora

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod moonvil » 11 srp 2023, 23:42

To nemuselo nutně souviset se zálivkou. I pravidelně a hojně zalívané pepíno část plodů (občas i většinu) poshazuje a ponechá jen to, co si věří, že utáhne.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4071
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Rudolf M a 14 návštevníků