Pepino Gold - Solanum muricatum

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 10 lis 2020, 10:58

Tak mesic utelk a plody pomalu rostou doma s minimem svetla, zatim neni ale zadny zluty.Jeste nekdo je na tom podobne nebo uz mate vsichni sklizenou a snedeno ? S21
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod kaossik » 10 lis 2020, 12:32

Já jsem na tom stejně, loni taky dozrávaly listopad a prosinec, ale letos jsem nechal jen ty na listopad, ty prosincové už nebyly moc dobré.
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1158
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod majoxx87 » 10 lis 2020, 13:39

Ja ešte takto nechávam dôjsť na okne... Zopár plne nedoradtenych čo boli z neskorších vĺn kvitnutia som ešte nechal na rastline, ale z tých už nič nebude...
Obrázek
Uživatelský avatar
majoxx87
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: 28 led 2017, 17:59
Bydliště: Považská Bystrica, 298 m.n.m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 23 lis 2020, 09:36

pekne Majo,

ja mam asi 2-3 stejne velke, jako je mas Ty na parapetu, ale stale zelene a jeste jsou stale na rostline, kterou mam v byte.
Na rostline mam celkem 7 kousku, na dalsi me ted zrovna rostou jeste dva asi 4cm plody.

Pamatuju si, ze loni jsme pred zimou sebraly z jine rostliny asi 10+ plodu, vse zelene do 10 cm a pokud vim, tak nedozral zadny.
Proto to radsi nechavam na rostline
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod moonvil » 23 lis 2020, 11:11

Dozrajou i mimo rostlinu, třeba i měsíc po utržení a ani nemusí být v teple - klidně ve sklepě mezi jabkama. Nějaké malé nedorostlé kousky samozřejmě asi nedojdou, ale ty větší docela dobře ano.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4030
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 24 lis 2020, 09:34

moonvil píše:Dozrajou i mimo rostlinu, třeba i měsíc po utržení a ani nemusí být v teple - klidně ve sklepě mezi jabkama. Nějaké malé nedorostlé kousky samozřejmě asi nedojdou, ale ty větší docela dobře ano.


Zvlastni ...
Moje zkusenost je presne opacna.
Ano, ta rostlina (spis velky ker), kde byla hromada plodu byla v zemi mimo Prahu kam ja nejezdim a videl jsem ji jen na fotkach a pak az na zimu prinesla pritelkyne asi 10-15 plodu a rostinu tam nechali na pospas osudu.Nektere plody mely az 10cm na delku, ale ta tloustka nebyla nic moc a vetsina byla jeste mensich, nez tech 10cm.Tam chapu, ze 5x3 cm plod asi fakt nedojde S13 .
Vse bylo zelene, mnohdy bez fialovych pruhu.Valelo se nam to doma v teplote kolem 20°C.Ani po 2 mesicich to nezezloutlo, pak jsem to prestal sledovat.Ani si nevybavuji, ze bych nejaky zeleny plod ochutnal.Pritelkyne udajne nejaky mela, chutove ji to nak neoslovilo.coz se u nezraleho plodu nedivim.
Jeste jsem zkousel asi 6-7cm siroky kulaty ananasovy meloun, kde po vykopnuti rostliny i s melounem ze zeme mi rostlina uhynula a meloun samozrejme po utrzeni taky uz nedozral.
Ale po 2 tydnech jsem to vzdal a rozkrojil ho.
Bohuzel jsem diky strachu pritelkyne z korony nemohl byt na jare fyzicky u rostlin, takze 99% rizku na zakoreneni ve vode uhnilo a to co se pak koupilo uz bylo prilis male a bylo dano do zeme/ven pozde
Ale dulezite je, ze vim, ze to fakt jde a i bez rucniho opylovani.Moc jsem tomu neveril, protoze loni nam sice rostliny vykvetly, ale krome te jedne mimo Prahu nemela ani maly plod ZADNA !
Ted je kybl s rostlinou na podlaze kus od topeni, rostlina ma asi 60cm vysku a kdyz sviti slunce, tak na vrsek rostliny aspon neco dopadne.Mam strach to dat do vysky nekam na zidli, aby se ty plody neulomily ... S21
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod moonvil » 24 lis 2020, 10:11

No jestli to bylo zelené a bez pruhů, tak to asi nebylo ve stádiu, kdy by to mohlo po utržení dojít. Vše co jsem zkoušel já bylo již s pruhy.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4030
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 25 lis 2020, 11:23

moonvil píše:No jestli to bylo zelené a bez pruhů, tak to asi nebylo ve stádiu, kdy by to mohlo po utržení dojít. Vše co jsem zkoušel já bylo již s pruhy.

Ano, na 99% to bylo vse bez pruhu.To je dobrej tip a poznatek, diky S14
Filaove pruhy mam ted na 2, max 3 plodech ktere jeste drzi na rostline ...
Ty 2 jsou sice zelene, ale jsou tam lehce zlute naznaky , ten treti je vice zeleny a o neco mensi, tak uvidim :shock:
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod majoxx87 » 26 lis 2020, 14:54

Takto som ešte včera večer obral nejaké plody z jednej rastliny ktorá už je bez listov, ktoré stratila po preschnuti (mám ju na zimovisku mimo dohľadu).
Druhú rastlinku mam ešte pekne olistenu a na prekvapenie zatiaľ aj nie viditeľne napadnutú sviluskami...

Obrázek
Uživatelský avatar
majoxx87
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: 28 led 2017, 17:59
Bydliště: Považská Bystrica, 298 m.n.m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod jarek01 » 26 lis 2020, 20:37

Dnes jsem ochutnali první plod z letošní sklizně.
Obrázek
Ostříhal jsem je minulý týden při uklízení rostlin před mrazem. Byly hodně tvrdé, ale po týdnu v sáčku s jablky dva plody jsou měkčí a pěkně voní.
jarek01
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 346
Registrován: 02 úno 2014, 14:27
Bydliště: Uherský Ostroh, 178 m/nm

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 07 pro 2020, 09:32

Moje vubec prvni 2 vypestovane plody pepina, ktere maji sanci dozrat S14

Na rostline je stale celkem 7 ks plodu S21

Obrázek

Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 08 led 2021, 14:32

První vlastní úroda :-)

2 nejvetsi plody odpadly, protoze vetve uschly :-(

chuť : lehce nasládlé, hodně vody uvnitř, je vidět, že tomu chybí tak 1-2 měsíce na dozrání ...

ještě 4 menší plody na rostlině - aktuálně jí chybí světlo ...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 01 úno 2021, 13:41

Tak jsme ochutnali 2 vetsi plody, uz to zacinalo hnit - chut lehce nasladla s trochou vody uvnitr, je videt, ze to nedozralo uplne, barva uvnitr zluta, na povtchu taky dozluta, moc oranzovy povrch to nemelo
tak snad pristi rok same rostliny ven drive a dozraje to ... :shock:
cca 6 rostlin se drzi, jedna velka s cca 3 mensimi plody, usychaji vetve, takze je otazka zda plod na usychajici vetvi nespadne :?
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod jarek01 » 02 úno 2021, 22:40

Bohužel se mi letos nepodařilo přezimovat žádnou rostlinu, tak jsem objednal nové. A mezitím než dojdou ( měly by dojít někdy koncem března ) jsem na zkoušku vysel pár semínek ze zralého plodu a už krásně klíčí. Má někdo zkušenosti se semenáčky Pepina? Má to cenu se s tím hrát?
jarek01
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 346
Registrován: 02 úno 2014, 14:27
Bydliště: Uherský Ostroh, 178 m/nm

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod kaossik » 03 úno 2021, 00:00

jarek01 píše:Bohužel se mi letos nepodařilo přezimovat žádnou rostlinu, tak jsem objednal nové. A mezitím než dojdou ( měly by dojít někdy koncem března ) jsem na zkoušku vysel pár semínek ze zralého plodu a už krásně klíčí. Má někdo zkušenosti se semenáčky Pepina? Má to cenu se s tím hrát?


Zkušenosti nemám, ale myslím, že to bude podobné jako u mochyně, tzn. něco použitelného z toho vyroste, selekcí lze určitě dosáhnout nových odrůd se zajímavými vlastnostmi.
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1158
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků