Pepino Gold - Solanum muricatum

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod kaossik » 25 srp 2022, 15:34

Tak také první sklizený plod.


Obrázek
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
generál
generál
 
Příspěvky: 1200
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod MonikaV » 31 srp 2022, 08:59

Tak, pepína se mají k světu, krásně rostou a ještě vice kvetou, akorát s 2 měsíčním zpožděním!!! (a nebo mám zimní odrůdy :lol: :lol: )
Obrázek

Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1012
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 31 srp 2022, 13:55

no to mas jeste dobry Moniko, 2 mesicni zpozdeni a rostliny vypadaji skvele i plody se krasne vybarvuji, to by melo klapnout ... :wink:
ja jsem ve skluzu tak pul roku, rano jsem se dival a jeste mi ani nekvetlo :(
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1786
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod MonikaV » 31 srp 2022, 14:41

Rade, na každé rostlince jsou tak 2 plody střední velikosti, ty určitě dojdou, na jedné jsme už 2 plody snědly, tak ta roste pro včelky :D a z nynějších květů už nic nebude a
do skleníku je dávat nebudu, bylo by to akorát na mšice, takže letos se mi to opět nějak zaseklo a moc toho není, což je škoda, protože pepíno nám velmi chutí!!
A jestli tvoje pepína jsou na tom ještě později, tak to je do bytu ani nedávej, --je to ráj na svilušky a mšice S13
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1012
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod moonvil » 31 srp 2022, 15:20

Letos jsem na pepínech pozoroval zvláštní věc, které jsem si předchozí sezóny nevšiml.
Mám těch rostlin asi 20, všechny v téměř identických kontejnerech, stejný typ substrátu, hnojiva, zálivky, přesto mi jich pořádně zaplodila jen zhruba polovina.
Na jednom keříku je dohromady přes 10kg plodů a na keříku metr vedle visí dva malí 50g chcípáci. Vše množeno vegetativně. Kvetlo to velmi bohatě, ale
půlka rostlin prostě nedokázala udržet plody. Pěstební podmínky těch plodících a neplodících rostlin jsou téměř totožné. Jediné, v čem by mohl být trochu rozdíl
je umístění - nejvíc zaplodily exempláře položené na nebo okolo IBC nádrží, kde je po většinu roku voda (různá výška hladiny). Nejméně plodů je na pepínech, která jsem umístil
před dřevárkou, kde suším vyrovnané štípané dřevo. Jediné co mě napadá jsou teplotní podmínky obou stanovišť - okolo nádrží je určitě vyrovnanější teplota den/noc.
Před tím dřevem ve dne v létě šplhala teplota hodně vysoko, tam byla opravdu výheň, v noci to pravděpodobně naopak spadlo o něco níže než u nádrže.
Nevím, zda to je opravdu jen tímto nebo tam jsou další vlivy, které jsem přehlédnul, ale jelikož se to stalo na větším vzorku rostlin, tak bych tomu i věřil, že pepínům
až tak vysoká denní maxima prostě nevyhovují.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4125
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod MonikaV » 31 srp 2022, 15:35

Já pepína dávám už několik let na stejné stanoviště a poslední roky je to s úrodou špatné, ale je pravda, že takové teplotní rozdíly mezi dnem a nocí jsou až poslední roky!
Příští rok, taky zkusím pepínka rozmístit ještě jinde a třeba se podaří mít větší úrodu :D
( Ruda to má na betonu a na výhni, tak je možné, že to přes noc ještě peče S14 )
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1012
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Lenkalor » 31 srp 2022, 16:18

Mě tedy plodí "všechny" tři rostliny, ale ta v největší nádobě ( asi 20 l) opravdu nejdéle rostla a pak opožděně kvetla. Jestli nám budou chtnat a budu je chtít pěstovat i příští rok, tak je dám do těch 10 - 15 litrových nádob.

1.rostlina - má asi 22 plodů
Obrázek
Obrázek

2.rostlina- má kolem 30 plodů
Obrázek
Obrázek

3.rostlina - má 6 větších plodů a asi 10 středních. Pak asi 10 malých kolem 2 cm, ale ty asi stejně oštípu.
Obrázek

Ale pořád se jim nechce zrát, asi jsem je taky koupila později až na začátku května.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1136
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod MonikaV » 31 srp 2022, 19:14

Lenkalor-- tak ty jsou nádherné S6
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1012
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Lenkalor » 31 srp 2022, 19:38

Vysypala jsem na ně začátkem srpna nějaké staré hnojivo na rajčata z Kauflandu a ony pořád rostou a rostou :lol: To hnojivo není na internetu ani na krabici není složení, takže jen pokus.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1136
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Rudolf M » 05 zář 2022, 11:41

Ahoj, blíží se velké grandfinále a nastupují nervíky. Počasí je zatím luxusní, ale do hry vstoupil nový hráč a tím je klesající slunce.
Podcenil jsem vegetaci z JV strany schodů a i přesto, že slunce už hezkých pár hodin peče, tak pepíno je ještě stále ve stínu. To je velký špatný, razantně tím klesá kumulační schopnost betonových schodů.
Možná mi ujela ruka i s tím hnojením, rostlina pořád roste a kvete a nasazuje plody, plodů tam možná budou i stovky :) , jenomže teď mají pochopitelně smysl pouze plody, co jsou staré aspoň 2 měsíce, kterých je o dost méně.
Přesunout rostlinu v tomhle stavu je nerálné, vylámala by se, má 2x1,5 m. Již jednou jsem musel vysvobodit některé rostliny vysazené ve schodech tím, že jsem pepínu vystříhal díru jako v živém plotě. Ale nyní je to čím dál větší hovado, nehnojím už 3 týden, vodu jsem také omezil, ale prd platný, furt jede :D .
Bude muset přijít na řadu plán B, kdy budu muset ořezat cca 70% hmoty, hlavně proto, aby se s rostlinou dalo manipulovat a dá se na jiné stanoviště. Buď to schytá skalka s pichlavou exotikou, kde smaží od 8 ráno do 5 odpoledne, nebo k sousedům před dům, kde smaží ještě o pár hodin déle, ale tam je riziko že rostlina přeschne.
Mimochodem ten jižní svah u sousedů je magický, je tam tak obří suma tepla, že jsem tam loni vysadil třeba mimo jiné Kleopatřinu jehlu, letos začátkem června vykvetla a kvete do teď :shock: , dělá jeden květ za druhým, to jsem nikdy neviděl.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Příští rok rozhodně žádný květináč, bude lepší rostlinu narychlit ve skleníku a pak jí prdnu na kompost jako cukety.
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1302
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 06 zář 2022, 15:49

No to koukam Rudo, klobouk dolu :shock:
Ted je jen otazka, zda Ti to pri takovem objemu a mnozstvi plodu stihne dozrat.
Ja objevil jeste dalsi male schovane pepino :-) Zrejme se ujalo nejake semeno z lonskeho plodu.
Samozrejme uz nezakvete.
Ted resim na vetsi rostline cernajici konce lehce zkroucenych listu.Netusim cim by to mohlo byt, zda plíseň nebo neco jineho.Rostlina se ani nekoupe ve vode ani nema zeminu suchou na trout.
Neni to samozrejme na vsech listech a rostlina se dal rozsiruje...
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1786
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod kaossik » 06 zář 2022, 16:44

My sklidili zatím 3 cca půlkilové kousky. První byl utržený moc brzo a část u stopky ještě křupala, druhé bylo lepší ale také mohlo ještě pár dnů počkat, třetí bylo skvělé. U pepin považuji za největší výzvu právě vybrat správný čas ke sklizni. Když je tak akorát tak je to opravdu skvělé ovoce ale nedozrálé nebo přezrálé nestojí za moc. Novinkou byla lehká pálivost, tříletá dcerka to kvůli tomu nemohla jíst i když já jsem si toho sotva všiml.
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
generál
generál
 
Příspěvky: 1200
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Rudolf M » 12 zář 2022, 22:31

Radku stihnou, již nyní jsou ve finální velikosti, kdybych je utrhl a dal do sklepa, dozrají :) .

Rostlinu jsem musel ostříhat, padlo skoro 90% hmoty, nechal jsem jen cca bedýnku plodů- ty největší, zbytek jsem dal pryč, nemá to cenu.
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1302
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 13 zář 2022, 12:13

Rudolf M píše:Radku? Je to určitě pepíno? Květy pepína jsou bílo fialové, žluté fakt nejsou.

Tak jsem koukal Rudo a mám tam první fialový květ ! S14
To bude úroda, při troše stěstí bych mohl mít plod o velikosti lesní jahody nebo švestky :D
A ještě mi za léto vyrostly 2 rostliny ze semen, tak pokud přežijí zimu, tak příští rok zkusím ten Tvůj návod a to by bylo aby nebylo :-)
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1786
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Lenkalor » 14 zář 2022, 19:15

Pepína dozrávají a docela nám chutnají. Mě chutnají víc než meloun vodní, který moc nejím. Takže úspěch a příští rok ho zkusím zas.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1136
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků