Pepino Gold - Solanum muricatum

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 23 črc 2021, 11:20

Blby dotaz, vim, ale 10 kvetinac je mysleno jako kulaty 10cm prumer a cca 10-15cm vyska ?
To se mi zda jako maly objem a pokud rostlina vyroste a ma plody, tak se to musi prevazit , ne ?
Jinak jsme snedli cca 7x5 cm nafialovely plod z 2020, nekdy pred tydnem upadl r rostliny - vodovy, malo sladky, jako ty ostatni
Kvete jedine pepino ze 3, vsechny v zemi.Letos z toho ZASE nic nebude :-( , tak aspon kdyz preziji ty rostliny :-)
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod moonvil » 23 črc 2021, 12:26

:D3
10L, ale to je tak na hraně, lépe 15-20L. V zemi je to špatný z mnoha důvodů.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4081
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod kaossik » 23 črc 2021, 14:30

Já jsem teda dva roky za sebou zkoušel 15l a vždy mi první květy opadaly a šly do růstu, plody byly až z druhého kvetení na přelomu srpna a září. Letos zkouším v 5l a sice je to tak 2-3 plody na rostlinu a za pár týdnů první zralý, navíc jsem z pepinogold objednal 12+3 kusů abych měl ty jejich šlechtěné odrůdy, takže v součtu to dá celkem dost plodů.
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1180
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod moonvil » 23 črc 2021, 14:52

Takovy problem jsem nikdy nepozoroval, kvety se objevuji postupne, v podstate neustale az do podzimu (ted asi nejvic, pak to trochu slabne). Naprosta vetsina sice opadne, ale zustane tam toho porad dostatek. Vypada to, ze si pepino samo koriguje kolik plodu je schopne utahnout, protoze ikdyz jsou tech kvetu opravdu mraky, tak nikdy neni potreba provadet nejakou probirku.
Nejvic a nejochotneji nasazuji ty rostliny, co jsou na celodennim slunci.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4081
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 23 črc 2021, 15:46

moonvil píše:Nejvic a nejochotneji nasazuji ty rostliny, co jsou na celodennim slunci.

Presne, loni jsem mel cca 5-6 rostlin v kazdem ze 2 metrovych truhliku, u plotu na jih.Docela dost kvetu, bujny rust, ale plodu poskrovnu.
Byly to takove noky 3-5cm dlouhe, jeste se nejake vytvorily koncem rijna a listopadu, ale najednou uhnily nebo samy spadly a nedozral zadny.
Pak jsem mel kybl 30x30 cm (cca objem kyble na podlahu, fakt po me nechtejte litry :-) :-) :-).Jedina rostlina, par kvetu, tam bylo nejvic, tedy 4-6 plodu.Nedoral do konzumni velikosti a barvy zadny.2 byly tak 9x5 cm ovaly, a jeden prezil na rostline zimu , jaro i leto a upadnul minuly vikend.Problem je, ze rostlina pak zacala v zime pomalu usychat a uschly i ty vetve s plody, takze dale nerostly.Ale jak tady nekteri mate fotky truhliku pepin obsypanych plody nebo jak jsou ty kyble nekde vyvysene na balkone a obsypane plody ... O tom si muzu nechat jedine zdat :D nebo nejste v Praze jako ja :-)
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 26 črc 2021, 10:36

Tak na jedne ze tri rostlin v zemi jsem krome hromady kvetuu nasel i 2 male plody (3 x 0.5 cm) , druha teprve zacina kvest a treti na ktere byl plod i pres zimu a jaro je spise ve stinu a tam neni nic :-(
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod minka » 26 črc 2021, 10:48

Moje pepina jsou napadené sviluškou, myslím, že už jsem je tak koupila, protože se to projevilo brzy. Po postřiku se ještě nevzpamatovaly a tak letos nic nebude :wink:
Uživatelský avatar
minka
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 357
Registrován: 04 čer 2013, 09:58
Bydliště: jindřichohradecko 475m/n.m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 26 črc 2021, 11:10

minka píše:Moje pepina jsou napadené sviluškou, myslím, že už jsem je tak koupila, protože se to projevilo brzy. Po postřiku se ještě nevzpamatovaly a tak letos nic nebude :wink:

Tohle je vecny a nekonecny boj, kdyz je das hned ven, tak se vzpamatuji a svilusky to zabali.Treba jeste pokvetou a zaplodi :-)
Problem je podzim a hlavne zima, kdy je pepino doma.
To jsou velky ztraty a nekonecny boj s Mospilanem.Jak nekdo psal predemnou , nevyplati se udrzovat pri zivote mnohalezte rostliny, ale na jare koupit proste nove.
Postrikam je a za 14+ dni muzu strikat znova :-( .Letos se mi ani nepodarilo zakorenit rizky, takze z 10-15 rostlin mam jen 3 :-o
Stejne ikdyz zaplodi, tak nevim jak ostatnim, ale mě to v CR bez skleniku 100% nedozraje
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod romkrom » 26 črc 2021, 11:45

Pestuji Pepino venku v zahone na slunku prvni rok a zatim nekvetlo, takze to vypada, ze nic do zimy nebude. Melouny vedle uz maji plody. Asi je to rostlina do kvetinace na jizni stranu balkonu. Treba, az nekdy bude na balkone misto a chut se o to starat, tak to zkusim znovu 8)
Uživatelský avatar
romkrom
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 342
Registrován: 01 kvě 2010, 10:39
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod moonvil » 26 črc 2021, 12:01

radek.god píše:Tohle je vecny a nekonecny boj, kdyz je das hned ven, tak se vzpamatuji a svilusky to zabali.Treba jeste pokvetou a zaplodi :-)
Problem je podzim a hlavne zima, kdy je pepino doma.
To jsou velky ztraty a nekonecny boj s Mospilanem.Jak nekdo psal predemnou , nevyplati se udrzovat pri zivote mnohalezte rostliny, ale na jare koupit proste nove.
Postrikam je a za 14+ dni muzu strikat znova :-( .Letos se mi ani nepodarilo zakorenit rizky, takze z 10-15 rostlin mam jen 3 :-o
Stejne ikdyz zaplodi, tak nevim jak ostatnim, ale mě to v CR bez skleniku 100% nedozraje


Prostě něco děláš špatně. A pokud se ti nepodaří ani zakořenit řízky, které v případě pepina koření ve vodě se 100% úspěšností, tak seš opravdu beznadějnej případ :wink:
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4081
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 26 črc 2021, 12:09

moonvil píše:Prostě něco děláš špatně. A pokud se ti nepodaří ani zakořenit řízky, které v případě pepina koření ve vodě se 100% úspěšností, tak seš opravdu beznadějnej případ :wink:

:D :D :D :D :D
no predloni se to povedlo S14 , loni me pritelkyne na 1-2 mesice vykopla, ze pry ma asi kouwiďáka, tak at to nechytnu a samozrejme za tu dobu vodu v zadnem z 5+ kyblicich kde se Pepino cachtalo, nevymenila S13 a to ani pres tuto barvu vody E7 E7 E7 mno a letos leden-brezen to proste nezakorenilo :(
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod kaossik » 28 črc 2021, 19:38

Tak jsem napočítal 40 nasazených plodů (na 11 rostlin). Jeden první už začíná žloutnout. Postřik Altelou a obírání listů napadených plísní bramborovou pomalu zabírá.


Obrázek
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1180
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod radek.god » 29 črc 2021, 16:59

kaossik píše:Tak jsem napočítal 40 nasazených plodů (na 11 rostlin). Jeden první už začíná žloutnout.

Nechapu,to NENI MOZNE, to mas nejak PRETAKTOAVANE ci jinak vytunene slunce :shock:

Obrázek

Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod MonikaV » 22 srp 2021, 11:37

Nevím co se stalo, ale letos totální pepínový propadák!!!! 5rostlinek a dohromady 22ks a k tomu některé takové, jakési zmrcklé! (květů to mělo spoustu a ještě teď se tvoři, napadané nebyly žádnými škůdci, takže bez postřiku a hnojení probíhalo kristalonem)-- bohatě zalistěné, ale plodů málo!
dnes jsem nepotřebné stonky odstřihla, snad to pomůže k dřívějšímu dozrání, velikostně už asi neporostou!
Obrázekještě zalistěné
Obrázekpo ostřihu stonků
Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 992
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod moonvil » 22 srp 2021, 13:18

Tím, že ostříháš výhony, zrání neurychlíš, obávám se spíše opačného efektu.
Kolik hodin přímého slunka ty tvé rostliny mají? Z fotek nejde moc poznat jak výrazné je to zastínění. Pár přebytečných pepin, co mi bylo líto vyhodit, mám na místě, kde svítí jen asi 4h dopoledne a plodů je tam výrazně méně než na jiných stanovištích.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4081
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: longr a 9 návštevníků