Pepino Gold - Solanum muricatum

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod AniCiz » 12 srp 2012, 11:46

jestli netrpěly v těch nádobách..2.5 l květináče.. S13
AniCiz
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 480
Registrován: 07 črc 2010, 06:07
Bydliště: Litomyšl

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod J500j » 01 lis 2012, 11:16

Je koniec so sezózou pestovania Pepína Gold. Na rozdiel od veľmi slabých začiatkov mesím uznať že koniec bol celkom úspešný a všetci čo ochutnali si pochvaľovali. Deti sô dokonca za to aby som sa o pestovanie pokúsil aj v budúcom roku. Prikladám zopár fotografií posledných plodov v tomto roku. Dohromady ich bolo na prvý krát asi 15 dozretých. Uvidím či sa podarí prezimovať rastlinu a tak docieliť možno väčšiu úrodnosť. A teraz tie obrázky.

Obrázek
upload picture

Obrázek
upload picture

Obrázek
photo hosting sites

No a je to. Upozorňujem to sú už len zostatky úrody.
Fotené október 2012 asi 20.10.2012

Jano
Naposledy upravil J500j dne 01 lis 2012, 13:05, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
J500j
oficír
oficír
 
Příspěvky: 609
Registrován: 19 zář 2011, 14:11
Bydliště: Bratislava,ZB., 175m.n.m., záhrada otvorená zo severu ____ Jano

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod AniCiz » 14 lis 2012, 12:30

Krásné je máš,já jsem podcenila velikost nádob,chce to kýble..už je mám ostříhané na chodbě panelákové,uvidím,jestli přezimují..
AniCiz
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 480
Registrován: 07 črc 2010, 06:07
Bydliště: Litomyšl

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod J500j » 15 lis 2012, 13:34

AniCiz píše:Krásné je máš,já jsem podcenila velikost nádob,chce to kýble..už je mám ostříhané na chodbě panelákové,uvidím,jestli přezimují..


Ja si myslím že práveže vôbec nie kýble. V tom črepníku sú totižto tri rastlinky. Počas roka to bolo hrozne husté. Teraz pri konci vegetácie som to prestrihal a ponechal len na dožitie aby to malo vzduch pre dozretie. Potrebuje to ale každý týždeň prihnojiť krystalonom kvet a plod a vodu vodu a vodu.

Jano
Uživatelský avatar
J500j
oficír
oficír
 
Příspěvky: 609
Registrován: 19 zář 2011, 14:11
Bydliště: Bratislava,ZB., 175m.n.m., záhrada otvorená zo severu ____ Jano

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod J500j » 15 lis 2012, 14:38

Pepe píše:To netusim kde je chyba...
Predtym som kupoval od Karasa z TT potom mali obcas v Lidli a aj na Flore ale teraz uz druhy rok kupujem z Ciech z http://www.pepinogold.cz/ a aj druhy krat mi poslali krasne mlade sadenicky cca 15cm a hned ako prisli v prvy Majovy tyzden, tak som ich zasadil do kyblov od farby a nechal do konca Maja v sklenniku a potom som ich vybral von uz vyse dvojnasobnej velkosti s nasadenymi kvetmi ... Ako substrat som pouzil kompost a prihnojujem skoro kazdych desat dni bud granulovanym kravskym hnojivom alebo Kristalonom gold.
Zalievku robime aj rano a aj vecer a poliadne zaliat.
Inak plody strasne rychlo rastu... Dnes som pozeral najvacsie a tie uz maju cez 8cm a na niektorych sa uz zacinaju robit aj fialove pasy...
Co maju teraz na niektorych vyhonoch nove kvety, tak tiez uz sa netvoria z nich plody a zltnu po odkvitnuti, ale myslim si ze je to sposobene hlavne tymito teplami co teraz su... S15


Ja som kúpil v Nitre, v rastlinkách pri slovnafte a v Stupave na trhu. Bežne dostať aj v bratislave na Miletičke.

Jano
Uživatelský avatar
J500j
oficír
oficír
 
Příspěvky: 609
Registrován: 19 zář 2011, 14:11
Bydliště: Bratislava,ZB., 175m.n.m., záhrada otvorená zo severu ____ Jano

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Pepe » 15 lis 2012, 15:39

Viem ze boli aj ine moznosti, ale cenovo od 2,50,-€ za kus a sa to s tymi co mi poslali z Ciech cenovo a hlavne vyzorovo nedalo porovnat.
Pepe
 

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod adom » 23 lis 2012, 16:11

J500j píše:Mne zatiaľ len kvitnú, ale kvety stále opadávajú a netvoria sa plody. Polievam pravidelne ráno a večer tak dovtedy kým netečie voda zo spodu kvetináča. Je na priamom slnku. Prihnojené granulovaným htojivom a ďalej kristalonom start a teraz kristalonom kvet a plody. Rastlinky som kúpil jednu v Nitre na Gardénii, druhú v rastlinkách a tretiu na trhu v Stupave. Všetky sú v jednom závesnom kvetináči o priemere 45cm. Skusil som im aj vyštikať zálistky, ale plody sa netvoria. Čo asi robím zle? Dočkám sa tohoto roku aj úrody?


Reagujem trosku neskoro, ale....
mal som rovnaky problem a niekde som cital ze plody sa nerobia ked je rastlinka prehnojena. Mal som zasadene v 20L nadobach, kde naspodu bol granulovany kravinec a zasypane zahradnym substratom. No a ked rastlinky zacali kvitnut tak som ich prihnojoval kristalonom plod+kvet. U mna pomohlo ked som prestal hnojit. Po cca 3 tyzdnoch sa objavili prve plody, bohuzial uz nestihli dozriet.
Andrej
adom
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 4
Registrován: 17 zář 2012, 13:52
Bydliště: Bratislava - Rusovce, 133 m.n.m

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod J500j » 27 lis 2012, 17:01

Ano prestal som vtedy prihnojovať aj ja a výsledok sa dostavil onedlho. Z obrázkov je vidieť zostatok kvalitných plodov.
Pravdaže zálievka pokračovala pravidelne a výdatne.
Jano
Uživatelský avatar
J500j
oficír
oficír
 
Příspěvky: 609
Registrován: 19 zář 2011, 14:11
Bydliště: Bratislava,ZB., 175m.n.m., záhrada otvorená zo severu ____ Jano

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Diana.Jerem » 06 bře 2013, 11:52

Také jsem se před pár lety pokoušela o jeho pěstování, ale vždy mi květy zežloutly a opadly. Fakt je, že jsem tehdy dost flákala přihnojování a často i pravidelnou zálivku. S15 Navíc mi pokaždé přes zimu rostliny uschly. S15 Až předloni jsem pepíno zasadila do samozavlažovacího truhlíku a prvně jsem také zklidila plody. Sice už dozrávaly doma bez pořádného sluníčka, ale některé byly i přesto lahodné, slaďoučké a voněly po melounu. Jeden plod jsem darovala sestře. Byl prý úplně bez chuti a sladkosti. S4 Možná to bylo tím dozráváním bez sluníčka, nebo zkrátka ještě nebyl pořádně zralý. Ale letos už mám sazeničky objednané a jdu do toho znovu, páč nám to chutná. :D15 S7ObrázekObrázek
Michala
Uživatelský avatar
Diana.Jerem
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 840
Registrován: 13 úno 2013, 12:01
Bydliště: Písecko, 500 m n.m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Miroslav » 06 bře 2013, 12:31

moc pěkný! ja nějaký vysel tak vzešlo zatím 5 rostlinek
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Diana.Jerem » 06 bře 2013, 12:52

No vida, tak jsem zvědavá, jak se bude semenáčkům dařit. S6
Zjistila jsem, že jsou u nás vyšlechtěné asi 2 nové odrůdy Pepína. Časem bych do nich ráda také šla. S7
Michala
Uživatelský avatar
Diana.Jerem
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 840
Registrován: 13 úno 2013, 12:01
Bydliště: Písecko, 500 m n.m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Miroslav » 06 bře 2013, 12:59

jj, viděl jsem na fotce takovou vínovou protáhlou, ta vypadá opravud exkluzivně S6
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Diana.Jerem » 06 bře 2013, 13:14

Ano a pak ještě taková protáhlá, ale oranžovější a trochu silnější, než ta vínová. Chtěla jsem si je objednat, ale budou je mít až někdy koncem dubna. S4 To se muší vyzkoušet a okoštovat! S7 S19
Michala
Uživatelský avatar
Diana.Jerem
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 840
Registrován: 13 úno 2013, 12:01
Bydliště: Písecko, 500 m n.m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Miroslav » 06 bře 2013, 13:22

a pak řádně namnožit a uschovat :))
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Diana.Jerem » 06 bře 2013, 13:25

Přesně!
Michala
Uživatelský avatar
Diana.Jerem
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 840
Registrován: 13 úno 2013, 12:01
Bydliště: Písecko, 500 m n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků