Pepino Gold - Solanum muricatum

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Tchorik » 24 črc 2016, 10:25

Tak mám další problém... Všechny tři rostliny mi začaly kvést,ale první odkvetlé květy místo přeměny na plody opadávají. Je možné,že nejsou opylené? Přitom na jedné z rostlin se z pár květů,kdy jsme byli na dovolené drží zvětšují dva plody. To je takova věda,to pepino, ja bych se na to nejradši vyprdla velebnosti :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Alena » 24 črc 2016, 13:05

Mně pepino dělalo totéž, velký kýbl mělo, výživnou zem, dostatek vody, hnojení, slunce - a na podzim bylo pár plodů, které ani všechny nestačily dozrát. Vykašlala jsem se na něj už před lety.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Tchorik » 26 črc 2016, 08:55

No,já myslela,že když budu mít pepino z oficiálního zdroje,tak že to bude jiné. Na 3 rostlinách mám celkem 2 vyvíjející se plody. Přemýšlím,zda není problém v opylení, nevidím na něm včely. A to tu teď mám včel dost,soused si je někdy v červnu pořídil. Zkusím tu jednu rostlinu přenést blíž k jeho zahradě,dát jim to prostě až pod nos :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Helena » 26 črc 2016, 09:45

No vidím to tak,že jakmile se začnou ty první plody vyvíjet,je konečná.Na jedné rostlině mám asi 3 plody co rostou,no další květy nejsou,poupata opadnou hned nerozkvetlé.Další to dělají přesně tak,ale na nich je pepin víc - 6 a 8.Čtvrtá byla hodně ze začátku špatná,ta teď kvete a je na ní 1větší a jeden malý plod.Taky si nejsem jistá,že to příští rok budu chtít zopakovat :mrgreen: Ale já se rozhoduji impulzivně,tak uvidím tedy na jaře S16
Helena
člen
člen
 
Příspěvky: 435
Registrován: 24 bře 2016, 11:10
Bydliště: Zlínsko 238 m.n.m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Stanley_51 » 26 črc 2016, 10:33

Alena píše:Mně pepino dělalo totéž, velký kýbl mělo,

Když jsem pepina před pár lety pěstoval, četl jsem, že nemá rádo velké nádoby. Potřebuje mít natěsnané kořeny a potom prosperuje. Na své výsadbě jsem si to potvrdil. Takže možná veškeré vaše neúspěchy pocházejí z této příčiny.Ale tvrdím to bez záruky, jen na základě vlastní zkušenosti....
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Tchorik » 26 črc 2016, 12:20

To je zajímavé. Já mám jedno v samozavlazovacim truhliku 40cm a další ve větších květináčích,ale urco nemají velikost kýble. Dnes jsem ale objevila 2 neodpadle odkvetlé kvety na další rostline. Všechny rostliny jsem dnes zkusila opylit uměle,dokonce i mezi sebou,tak uvidíme.
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Alena » 26 črc 2016, 21:01

Stanley_51 píše:Když jsem pepina před pár lety pěstoval, četl jsem, že nemá rádo velké nádoby. Potřebuje mít natěsnané kořeny a potom prosperuje. Na své výsadbě jsem si to potvrdil. Takže možná veškeré vaše neúspěchy pocházejí z této příčiny.Ale tvrdím to bez záruky, jen na základě vlastní zkušenosti....

Jo, to jsem četla taky, zkoušela jsem je pěstovat v tom i v tom, ale jak už jsem psala - na podzim pár plodů a nestihly dozrát.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod mamakami » 27 črc 2016, 10:23

Mně ted teprve začínají kvést. Z těch už asi nic nebude, když už je konec července, nebo mají šanci ještě dozrát? Pokud tedy samozřejmně neodpadnou.
mamakami
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: 29 říj 2015, 23:44
Bydliště: okr. Beroun, 430 m.n.m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod milas » 27 črc 2016, 15:03

max. 10l nádoba a napr.

1.Neskorá výsadba.
2.Rastliny boli síce zakúpené už v apríli, ale neboli do desiatich dní presadené do väčšej nádoby. Potom sa zastavuje rast.
3.Prechladnutie – rastliny boli po dobu 5 a viac dní vystavované teplotám pod 5 °C, prestali rásť a žltnúť.
4.Prehnojenie – bujný rast, tmavé zelené listy, kvety sa neopelia a opadajú.
5.Malá nádoba (menej ako 2l) – rastlina sa nerozvetví, kvitne len na vrchole a neplodí.
6.Veľká nádoba (viac ako 20 l alebo voľná výsadba) – bujný rast, neskoro kvitne a plody nedozrievajú.
7.Vysoké teploty a zlé opeľovanie – pestovanie celoročne v skleníku ...atakdále....
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2582
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Tchorik » 27 črc 2016, 16:55

Tak ja nevim,velikost nádob asi ok, později koupené to asi jo,ale kvetou a neopyluji se. Ze by prehnojeni? Ted mi jeste prubezne zloutnou a opadávají listy. A taky tam mam asi svilusky,ale nepomohlo to,ze jsem je dala na nechranene misto,aby bylo vlhceji. Jenze strikat se mi to nechce,kdyz jsem letos jeste nemusela ani okurky ve skleniku. A jak to udelat,aby na to ty potvory vceli naletly,to fakt nevim. To bych jim to musela snad strcit primo k ulum.
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Helena » 01 srp 2016, 20:35

Jak poznám,že je to už k jídlu :roll:
Helena
člen
člen
 
Příspěvky: 435
Registrován: 24 bře 2016, 11:10
Bydliště: Zlínsko 238 m.n.m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod minka » 01 srp 2016, 23:12

Heleno to poznáš, má takovou mdle žlutou barvu a fialové proužky. Já se možná taky dočkám, ještě před 14 dny nebyly ani rozvité květy, pak jsem koukala jestli se dělají bobulky a nic jsem nenašla. Dva dny na to tam byly 2 cm velké plody a neskutečnou rychlostí se zvětšují. Zírám :D6 , tohle počasí jim zřejmě vyhovuje.
Uživatelský avatar
minka
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 359
Registrován: 04 čer 2013, 09:58
Bydliště: jindřichohradecko 475m/n.m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Jakub » 02 srp 2016, 20:14

Tak pepína těch pár dní beze mne přežily, první už začínají zrát. Letos jsou obrovské plody u těch co jsou ve větších nádobách, v menších nádobách velikosti tenisového míčku, ale jsem zvědav na ty ve volné půdě, už můžou mít tak půl kila a stále rostou... Heleno, úplně zralé jsou až zežloutnou a změknou, ale dají se jíst ještě před plnou zralostí, když jsou přezrálé, tak už to taky není ono. Tchoříku, to snad ani není možné, aby to nešlo, v tom musí být zakopaný pes :? já se o to taky nijak extra nestarám, opyluje se to samo. Listy žloutnou, když je chladno a moc vlhko, to jsem zjistil už dávno, taky za mokra se neopylují květy a zahnívají malé plůdky, mě jich tak zežloutlo asi 15, naštěstí to je zanedbatelné množství. Jinak souhlas se Standou, čím větší nádoba, tím míň plodů, protože žene do výhonů, u mnoha známých jsem to taky vysledoval.
Jakub
oficír
oficír
 
Příspěvky: 517
Registrován: 23 lis 2013, 21:31
Bydliště: Vsetínsko 490 m.n.m. USDA 6b

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Helena » 08 srp 2016, 20:28

Tak jsem dnes ochutnala 1 pepino.Noo,tak zatím nevím.Nevím,jestli vynaložený čas za toto stojí.Čekala jsem to sladké,hm,chutnalo mi to jak nedozrálý žlutý meloun,nebo nasládlá okurka S15 Zralé to bylo.Nebo to k jídlu nějak doladit?
Helena
člen
člen
 
Příspěvky: 435
Registrován: 24 bře 2016, 11:10
Bydliště: Zlínsko 238 m.n.m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Jakub » 08 srp 2016, 22:14

Heleno bohužel to je taková chuť pepina, někoho to osloví, někoho ne, mě taky neoslovilo, přitom ho pěstuji :mrgreen: Chuť co popisuješ značí že ještě nebylo úplně vyzrálé, to že má fialové fleky a je nažloutlé ještě není známka toho že je zralé, každopádně i v plné zralosti to bez dochucení není žádný zázrak, akorád je sladší, mě na něm vadí jen ta pachuť. Jinak dochutit jde cukrem či skořicí, našim to chutná už v tom stádiu nasládlé okurky :) Tohle počasí jim zatím svědčí, dnešní stav:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Jakub
oficír
oficír
 
Příspěvky: 517
Registrován: 23 lis 2013, 21:31
Bydliště: Vsetínsko 490 m.n.m. USDA 6b

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 76 návštevníků