černý rybíz

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: černý rybíz

Příspěvekod Stanley_51 » 02 pro 2014, 10:57

BXL píše:Chýba mi smajlik čarodejnice na metle :D

Třeba toto Obrázek
Tady máš odkaz, smajlíků hafo http://goo.gl/3ljQrW
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: černý rybíz

Příspěvekod BXL » 20 pro 2014, 23:10

:D
BXL
oficír
oficír
 
Příspěvky: 519
Registrován: 01 lis 2011, 10:01
Bydliště: skoro LC,254 m n.m

Re: černý rybíz

Příspěvekod bradhal » 09 dub 2016, 23:40

Odrůdy Jubilejnaja kopanja, Vernisáž nebo Sofijevská - máte? znáte? Dík za info.
Přeji pěkný den.
Uživatelský avatar
bradhal
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 552
Registrován: 08 dub 2012, 16:38
Bydliště: Moravský Kras, 500 m.n.m., MT10

Re: černý rybíz

Příspěvekod Ivi » 10 dub 2016, 08:52

Koupila jsem si teď malou sazenici odrůdy Noiroma.Jsem zvědavá jestli bude mít velké a sladké plody jak uvádějí. :D4
Ivi
oficír
oficír
 
Příspěvky: 636
Registrován: 20 bře 2011, 14:28
Bydliště: 280 m nad mořem ,SM

Re: černý rybíz

Příspěvekod J.K. » 13 dub 2016, 06:20

bradhal píše:Odrůdy Jubilejnaja kopanja, Vernisáž nebo Sofijevská - máte? znáte? Dík za info.


"Jubilejnaja kopanja" mam len malu rastlinu od jesene (ak je to teda naozaj ona). Nejake kvety na nej su, tak uvidime ci ich aj udrzi.
Obrázek
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: černý rybíz

Příspěvekod ZdenekCernoch » 16 dub 2016, 20:49

tento týden dorazil z dalké sibiře černej rybíz Pygmej tož su zvedavy zda se chytne. :mrgreen: :roll:
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Vlnovník rybízový - silné napadení keře v řadě dalších keřů

Příspěvekod bradhal » 17 dub 2016, 18:27

Obrala a ostřihala jsem všechny napadené pupeny, co jsem našla, i když se obávám, že už je pozdě, že už jsou potvory rozlezlé (měla jsem to asi udělat už při minulé návštěvě před měsícem, zaváhala jsem). Co teď s tím? Kromě klasického vykopat a spálit, jak ochránit okolní keře? Zatím jsem na sousedních našla po pár kuličkách, ty jsem obrala, další v řadě jsou úplně čisté. Který postřik je nejlepší a kdy? Má smysl to kontrolovat a likvidovat mechanicky?
Přeji pěkný den.
Uživatelský avatar
bradhal
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 552
Registrován: 08 dub 2012, 16:38
Bydliště: Moravský Kras, 500 m.n.m., MT10

Re: černý rybíz

Příspěvekod Pavuk » 12 dub 2017, 19:31

Minulu jesen som vysadil Cernyj bumer, ukrajinska odroda, tak snad poreferujem o chuti uz tento rok, aj ked kvoli plynarom pojde do kvetinaca na tuto sezonu :(
Slovo balkón je odvodené od slova kaktus, nie od slova prádlo!
Martin
Pavuk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 188
Registrován: 19 bře 2017, 20:05
Bydliště: Sady nad Torysou (Košice-okolie), 214 m.n.m., západne orientovaný svah

Re: černý rybíz

Příspěvekod Tibor » 01 srp 2017, 20:01

Zdravím, potrebujem poradiť pri výbere vhodnej odrody.
Využitie bude na výrobu sirupov a džemov.
Moje požiadavky na odrodu: aby bobule dozrievali naraz a nie postupne!, možnosť pestovať bez postrekov(odolnosť na choroby), dobrá chuť a aróma.
+ ak by to šlo tak vysoká úrodnosť by určite potešila a ak by dozreté bobule neopadávali, tak to by bolo tiež fajn, ale prvé tri požiadavky sú pre mňa podstatné.
Tibor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 173
Registrován: 23 srp 2015, 19:49
Bydliště: Košice 246 m.n.m.

Re: černý rybíz

Příspěvekod ZdenekCernoch » 01 srp 2017, 20:18

koukni se sem: http://chel-potatoes.ru/products/berrie ... a-chernaya jen vyřešit problem s dopravou S15
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: černý rybíz

Příspěvekod sasman » 01 srp 2017, 21:27

Nedávno jsem náhodou ochutnal jakési 3 odrůdy rybízu, nejvíc mě z nich zaujala Bona - bobule menší než ostatní, ale chuť luxusní. Chlap, u kterého jsem to ochutnával, vytáhl celé střapce z uzavřené flašky, takže určitě dozrával naráz. Budu ji shánět - doma vznikl požadavek na pořízení černého rybízu (zatím jsem našel jen Zázvorku).

Stejný pěstitel, u kterého jsem ochutnal ten černý rybíz, si velice vychvaloval křížence "Jochina" (něco jako Josta) - to mě zaujalo hned, ale pamatoval jsem si, že něco takového prodával Pešek, tak jsem se neptal, kde to sehnal, protože jsem věřil, že Pešek to má - bohužel doma jsem zjistil, že Pešek prodává "Jocheline", ne Jochinu - osudová chyba S13 Nevíte, kde by se ta Jochina dala sehnat?
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: černý rybíz

Příspěvekod paloo » 01 srp 2017, 21:38

Tibor píše:Zdravím, potrebujem poradiť pri výbere vhodnej odrody.
Využitie bude na výrobu sirupov a džemov.
Moje požiadavky na odrodu: aby bobule dozrievali naraz a nie postupne!, možnosť pestovať bez postrekov(odolnosť na choroby), dobrá chuť a aróma.
+ ak by to šlo tak vysoká úrodnosť by určite potešila a ak by dozreté bobule neopadávali, tak to by bolo tiež fajn, ale prvé tri požiadavky sú pre mňa podstatné.

Nepoznám lepšiu :D4 http://www.shop.zahradnictvolimbach.sk/ ... rant-shrub
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: černý rybíz

Příspěvekod ZdenekCernoch » 01 srp 2017, 22:24

dle mého nic moc. Tady už muselo pár lidi ochutnat ty rybízy co jsem dotáhl ze sibiře :roll: Někdo to tady z fora určitě už má a musí mu to rodit.

2 gramy na plod to je nic moc. Ksjuša 2,5 - 4,5 gramu, Garmonia, Prestige, Lama to vše má bobule kolem 4 gramu a chut je na jiným levelu proti tomu co je tady k dostání.

V rusku je zase další level s bobulemi do 9 gramu jen to dostat tady. S15 . Nenabízím rostliny jen říkám že je jiná možnost. před lety jsem koupil titanii a letěla po první sklizni na kompost - paskvil. Tady po ruznu koštuju co je k mání od Haberli beren v jiných školach či u prodejcu. Neoslovilo nic všechno maly , kyselý a bez chuti.

Obrázek

http://www.hallbergs-plantskola.se/?s=grp&g=b%E4r něco originálního ze švedska :roll:
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: černý rybíz

Příspěvekod Tibor » 02 srp 2017, 00:56

Tak ten sibírsky "materiál" vyzerá ozaj veľmi zaujímavo, len ja mám v pláne na jeseň vysadiť cca 8 kríkov a pri takom počte radšej siahnem po niečom už u nás overenom. Keby že chcem len 2 alebo 3 kríky na priamy konzum tak sa nebojím experimentovať, ale ktovie ako tie odrody budú znášať našu klímu a vôbec veriť popisom na stránkach predajcov, tak k tomu sa radšej ani nebudem vyjadrovať... Svoje prestárnuté každý rok múčnatkou trpiace ríbezle som pár rokov dozadu zrušil, tiež som kúpil Titaniu, ale oproti tomu čo som mal predtým je Titania prakticky nejedlá. Už bol aj sirup, aj džem, ako zjesť sa to dalo, ale chuť a aróma 0 bodov. Ako úrodnosť a zdravotný stav sa jej uprieť nemôže, ale aj tak nerozumiem ako môže byť tá Titania taká populárna. Jedno šťastie že som bol taký lakomý a kúpil len dva kríky. Však že si to potom namnožím...
Tibor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 173
Registrován: 23 srp 2015, 19:49
Bydliště: Košice 246 m.n.m.

Re: černý rybíz

Příspěvekod Tibor » 02 srp 2017, 01:15

Nad Bonou uvažujem, momentále to sú spolu s odrodou Démon moji favoriti. Bonu som nejedol, ale dozrieva súčasne a zdravotný stav je vraj tiež dobrý. Démona som raz koštoval nebol na zahodenie čo si pamätám.
Neviem nakoľko rozdielna je tá Jochina od Josty, ale ja tú Jostu vôbec nemusím. Rastie to krásne plodí to celkom obstojne, ale nikomu to doma nechutí. Tak sa aspoň to operené zlo z toho nažerie.
Tibor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 173
Registrován: 23 srp 2015, 19:49
Bydliště: Košice 246 m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků