Bellamira - slivoň mirabelka

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Bellamira - slivoň mirabelka

Příspěvekod Miroslav » 13 říj 2012, 19:05

Tak jsem dosadil nový stromek Bellamiry, nemá ji někdo? Jaké jsou s ní vaše zkušenosti?díky
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Bellamira - slivoň mirabelka

Příspěvekod onry » 15 říj 2012, 13:32

Na základě doporučení z knihy pomologie ovoce jsem loni také vysadil, na jaře ostříhal a sledoval odpovídající růst. Bohužel kniha nelhala a chuť stromku byla pro naše husy naprosto neodolatelná :D17 .Ač jsem stromek oplotil do cca 1m , husy ze svahu dosáhly dlouhým krkem do korunky a co neulomily to odkornily. Korunku jsem musel odříznout a teď budu doufat,že z kmínku podrazí. Při letošním jarním zastřižení mi zůstalo docela dost materiálu a tak jsem něco narouboval do durancií a rouby docela prosperovaly tak možná najaře některé i zakvetou. S12
onry
člen
člen
 
Příspěvky: 431
Registrován: 16 říj 2008, 15:46
Bydliště: 16km jižně od Brna, 192 n.m.

Re: Bellamira - slivoň mirabelka

Příspěvekod Miroslav » 15 říj 2012, 18:25

mam ji na St.Julien, tak uvidim jak to poroste
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Bellamira - slivoň mirabelka

Příspěvekod Jana » 18 dub 2017, 09:55

Nenašla jsem rubriku tak to píši sem. Objednala jsem Velkoplodý Myrobalán Obilnaja, Žurna, Rumjanaja zorka.
Máte s nimi někdo zkušenost růst plodnost chuť.
Děkuji :D
Jana
Jana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 111
Registrován: 30 lis 2014, 03:56
Bydliště: Kněžmost Český ráj 246 n. m. n.

Re: Bellamira - slivoň mirabelka

Příspěvekod izi » 18 dub 2017, 12:46

Miroslav píše:Tak jsem dosadil nový stromek Bellamiry, nemá ji někdo? Jaké jsou s ní vaše zkušenosti?díky

Bellamiru mám už tretím rokom. Rok po výsadbe mala asi päť plodov, tak na ochutnanie. Veľmi dobré, a to si myslím, že sa ešte zlepší aj do veľkosti. Na ďalší rok mi ju zlomil pes. Našťastie dosť vysoko na to, aby obrazila, takže teraz budujeme novú korunku.
Ivan
izi
člen
člen
 
Příspěvky: 472
Registrován: 28 srp 2016, 09:53
Bydliště: Malé Hoste 255m.n.m

Re: Bellamira - slivoň mirabelka

Příspěvekod nene » 18 dub 2017, 17:22

Jana píše:... Velkoplodý Myrobalán Obilnaja, Žurna, Rumjanaja zorka.
Máte s nimi někdo zkušenost růst plodnost chuť.



Obilnaja - roste silně, ale brzy nastoupí do plodnosti a pak se uklidní a skoro dál neroste (Valašsko). Plody sladké, chutné, dosti velké, ve zralosti jdou i od pecky, šarka se kupodivu zatím neprojevila. Milují ji mšice.
Rumjanaja zorka - horký kandidát na vyhození ze zahrady , jediné plus - trochu větší mirabelky, šarka!!! -a to jsme si ji nechali naroubovat na šarkyprostý myrobalán, ve zralosti sladké, ale nic moc zajímavého, přeplozuje - velmi, ale i po drastické probírce plody jen větší, - vhodné podle nás jen tam, kde nic jiného nezarodí nebo pro toho, kdo neví, co s místem na zahradě - což je u nás na Valašsku, kde ji ovšem vzhledem k náchylnosti na šarku zase nemá smysl nechat :cry: , takže půjde dopryč úplně z obou zahrad....
Máme ještě Otmara (Malenovice) - není špatný (na valašské podmínky), má zajímavé celoobjemově rudé plody, ale roste rychle, taky přeplozuje a jak je strom velký, tak je problém s probírkou, vysílí se a pak snadno vymrzá ve dřevě - máme už třetího a je to pro nás jen dočasná (srdeční) záležitost.
Unika - zatím nezarodila,
Solnečnyj Zajčik - obdoba Zorky, ale zatím bez šarky. Zorka má maličkou pecku, Zajčik větší, Zajčik je sladší. Zorka je žlutooranžová, Zajčik jen žlutý.
Nejlepší zatím asi za nás Obilnaja, velmi velká a docela chutná - ale kvete i na Valašsku příliš brzy a i přes celkem chráněnou pozici většinou zmrzne v květu.
Za nás - divoké mirabelky nezabírají místo na zahradě a dají se mezi nimi najít opravdu chutné... :D11
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4207
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Bellamira - slivoň mirabelka

Příspěvekod Jana » 18 dub 2017, 19:20

Moc děkuji za odpověd :D aspoň vím kam to zasázet :D :D :D Stromky stály 150,-kč Tak mi nebude líto to vykopat.
Jana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 111
Registrován: 30 lis 2014, 03:56
Bydliště: Kněžmost Český ráj 246 n. m. n.


Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků