Maliny a malinoostružiny

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Maliny a malinoostružiny

Příspěvekod J500j » 04 čer 2014, 13:22

Má to dobrú polohu. Stena je na východnej strane, sused má vyvýšenú záhradu takže u mňa sa pri stene drží vlhko a slnko je tak od jedenástej až do noci. A ak pripočítam polohu (okraj BA) je to akurát.
Uživatelský avatar
J500j
oficír
oficír
 
Příspěvky: 609
Registrován: 19 zář 2011, 14:11
Bydliště: Bratislava,ZB., 175m.n.m., záhrada otvorená zo severu ____ Jano

Re: Maliny a malinoostružiny

Příspěvekod bradhal » 23 čer 2014, 21:14

Tak letos plodí jak co, asi se tomu nelíbilo to moje ostříhání a rozsazení. Ale potěšil Bristol, letos má plodů opravdu dost, jsou hezky kulaté a dětem taky chutná. Žlutá je taky dobrá, měla jsem obavy, někdo ji teda zavrhoval. Mám Golden Fall a Apricot, tipuji to ale na ten Fall. Ostružiny mi teprve kvetou.
Přeji pěkný den.
Uživatelský avatar
bradhal
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 552
Registrován: 08 dub 2012, 16:38
Bydliště: Moravský Kras, 500 m.n.m., MT10

Re: Maliny a malinoostružiny

Příspěvekod Stanley_51 » 11 říj 2015, 20:51

Maliny stále ještě dozrávají
Obrázek
image upload no registration
Obrázek
gif hosting
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Maliny a malinoostružiny

Příspěvekod triodyn » 28 lis 2015, 19:30

Ještě byly koncem října.Obrázek
picture share
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Re: Maliny a malinoostružiny

Příspěvekod bradhal » 19 dub 2016, 08:26

Doporučte nějakou odrůdu do 500 mnm, uvažuju o rozšíření sortimentu, může být i jednou plodící. Mám černou Bristol, super, ale letos nejak nechce rašit, budu doufat, že přežije. Žlutá Golden Fall chutná dětem dávají jí přednost před červenými, oranžová Apricot chutná dospělým (nejsem si jistá pravostí odrůdy, byl to nákup z nějakého super-hyper). Červená Heritage je jasná, ta je obrovská, silné pruty, velké plody, ale v chuti tady teda zas takový výkon nepředvádí. Pak mám nějakou no name, dvakrát plodící, plody malé, ale v chuti jako divoké. Malinoostružina tu zbyla po původních majitelích, ale ta je nic moc, malá, hnusná, kyselá, snažím se ji likvidovat.
Přeji pěkný den.
Uživatelský avatar
bradhal
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 552
Registrován: 08 dub 2012, 16:38
Bydliště: Moravský Kras, 500 m.n.m., MT10

Re: Maliny a malinoostružiny

Příspěvekod bradhal » 20 dub 2016, 00:20

Jenom si tu něco odložím...
Heritage - Fall Gold
Autumn Bliss - All Gold
Autumn Amber - Polka + xy
Přeji pěkný den.
Uživatelský avatar
bradhal
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 552
Registrován: 08 dub 2012, 16:38
Bydliště: Moravský Kras, 500 m.n.m., MT10

Re: Maliny a malinoostružiny

Příspěvekod bradhal » 23 dub 2016, 19:18

Mám Apricot, původ pravděpodobně Bojkovice. Je dobrá, jsem s ní spokojená, ale nikde jinde jsem se o ní nedočetla. Nevíte, kde ještě zkusit hledat, co je to vastně zač? Opravdu by mě to zajímalo.

A žlutá Valentina - znáte? máte? poreferujte, díky.
Přeji pěkný den.
Uživatelský avatar
bradhal
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 552
Registrován: 08 dub 2012, 16:38
Bydliště: Moravský Kras, 500 m.n.m., MT10

Re: Maliny a malinoostružiny

Příspěvekod Tchorik » 25 dub 2016, 09:07

Ja bohuzel nevim a neznam, me by pro zmenu zajimaly zkusenosti s odrudou Willamette. Objednala jsem si ji Na Zazvorce spolu s tou kerovou visni,tak jsem zvedava.
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Maliny a malinoostružiny

Příspěvekod Helena » 22 čer 2016, 23:25

Obrázek Obrázek
Tak už je na zahradě co do huby :) Malinoostružina - nějaká :D4
Obrázek Obrázek
Ostružina nepíchavá nějaká,zatím se jen zelená
Helena
člen
člen
 
Příspěvky: 435
Registrován: 24 bře 2016, 11:10
Bydliště: Zlínsko 238 m.n.m.

Re: Maliny a malinoostružiny

Příspěvekod Tchorik » 08 črc 2016, 23:06

No, ja dnes trhala maliny - kdysi koupene od Starkla a prinesla jsem domu pul misky. Ale jsem spokojena, neni to prvni sber, neco uz je v mrazaku, a letos maliny vypadaji dost pekne. Taky jsem jim na jare doprala spoustu kompostu a i je obcas zaleju :D
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Maliny a malinoostružiny

Příspěvekod dadlala » 15 zář 2016, 01:25

bradhal píše:Mám Apricot, původ pravděpodobně Bojkovice. Je dobrá, jsem s ní spokojená, ale nikde jinde jsem se o ní nedočetla. Nevíte, kde ještě zkusit hledat, co je to vastně zač? Opravdu by mě to zajímalo.

A žlutá Valentina - znáte? máte? poreferujte, díky.


Valentinu jsem letos koupila ze dvou ruznych e-zahradnictvi a v obou pripadech je to spise bidna rostlinka, ne moc zive/vitalne rostouci a rozhodne letos ani jedna nezaplodi. Apricot jsem poridila take, dve rostliny, jedna roste hodne bujne ale neplodi, druha rostlina je tak polovicni ale nasadila jiz letos mozna i deset kvetu. Krom toho jsem jeste poridila Golden Everest, ktera se pekne rozrostla - je spise drobnejsiho razu co do velikosti a sire jenotlivych vyhonu, ale zas je jich tak dvojnasobne (rekla bych) a take jsem koukala ze jiz tento rok nasadila a mozna odplodi? Favoritem je ale stejne FallGold, take jsem je sazela letos - jednu sazenici a pak jsem prikoupila dve, prvni jiz zaplodila, i ostatni maji nasazeno; rustove jsou z remontantnich zlutoplodych asi nejbujnejsi a jevi se zatim nejplodneji, plody nam moc chutnaji :lol: .

Zjistila jsem ale, ze si nevim rady s Glencoe. Sazenice jsem take sazela letos, ale jsou to jiz velke rostliny. Mel by to byt krizenec maliny a ostruziny. Plody, kdyz se nechaji uzrat na tmave fialovou barvu, jsou vlemi chutne, se vzhledem malin ale rust je (alespon tech co mam) takovy "bordelozni" - ani ryba ani rak. Vyhony pripominaji spise maliny, ale dost se vetvi spise jak u ostruzin, ale zas nejsou tak mohutne, jak jsem zvykla u ostruzin. Navic mi to doslova prerusta pres hlavu, tak by asi chtelo to nejak strihnout. Kdyz ustrihnu vsechny odplozene vetve, tak toho moc nezbude, navic se tyto vetve tvari stale aktivne a prirustaji (nebo se mi to tak nejak alespon jevi). Zkousela jsem si vyhledat informace o rezu Glencoe (zatim jen v cestine) a moc jsem nepochodila. Nemohl by mi nekdo poradit, prosim, kdo je pestuje? Nebo prihodit odkaz, nez se zacnu "babrat" s anglictinou? Nebo klidne odkaz v anglictine at se alespon "babram" rovnou v necem napomocnem a relevantnim, prosim.......Predem diky!
Uživatelský avatar
dadlala
ouško
ouško
 
Příspěvky: 80
Registrován: 24 srp 2016, 23:23

Re: Maliny a malinoostružiny

Příspěvekod Pavel_CZ » 15 zář 2016, 07:28

Ja si taky nove ze Zazvorky poridil Willamette, Glen Coe a Valentinu. Docela me zklamala Willamette, protoze u ni zadnou ranost nepozoruju a u me dozravala stejne jako treba Fallgold. Treba nejde ale o Willamette.
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 409
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm


Re: Maliny a malinoostružiny

Příspěvekod milas » 16 zář 2016, 12:17

Idem vyrobiť nejaký sirupček. .. S1 možno sa hodí K pawpaw zmrzline. ..

Obrázek
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2582
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Maliny a malinoostružiny

Příspěvekod dadlala » 17 zář 2016, 00:59

Milas, moc dekuji za odkazy!!!... Neco jsem jiz shledla... A jeste k te Glencoe, kam ji kategorizovat. Koukala jsem, ze ty nase maji ted par novych kvetu. Nevim, jak moc se tomu da verit s ohledem na nestandardne letni zari, klidne by mohly byt poblaznene pocasim (kvete nam i bezinka), nicmene jsem to shrnula, ze s Glencoe lze nakladat jako s remontantni malinou. Je to tak?
Jinak Tva uroda paradni, ani nevim, co drive obdivovat. Par ostruzin na fotecku bych asi dohromady dala take, par zlutych malin stezi, ale take - vetsina malin je spise na urovni poupat (cmelaci a vcelky maji hody) a s nastupem chladna mozna ani nedozraji? :D5 ...rakytniky jsem letos teprve sazela a moc se jim u nas nelibi (ve vymezenem miste je to jilovite a i kdyz jsem jim udelala drobna opatreni, bud stoji ve vode nebo usychaji) takze mozna i zajdou :roll: Jine misto jim nabidnout nemuzu....ale me nadseni zatim v zasade neopada...
Uživatelský avatar
dadlala
ouško
ouško
 
Příspěvky: 80
Registrován: 24 srp 2016, 23:23

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 návštevníků