Roubování, očkování....

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Roubování, očkování....

Příspěvekod Stanley_51 » 11 dub 2013, 17:23

Využil jsem dnes poměrně příznivého počasí k naroubování čtyř dalších odrůd švestek do podnože noname blumy. Tak snad se něco chytne.....
Obrázek
upload foto
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9207
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Roubování, očkování....

Příspěvekod onry » 11 dub 2013, 21:26

Dobrý nápad s těmi kolíčky S6 . Já mám výborné zkušenosti s elektrikářskou páskou (žluto-zelená) -lepí je pružná a dobře drží ani nezamazávám voskem.
onry
člen
člen
 
Příspěvky: 431
Registrován: 16 říj 2008, 15:46
Bydliště: 16km jižně od Brna, 192 n.m.

Re: Roubování, očkování....

Příspěvekod Pepe » 12 dub 2013, 09:08

Ja som minuly rok pouzil elektrikarsku ale gumennu pasku, taka co sa natahuje a niektore vruble jablk sa ujali a dnes by som chcel skusit od kamarata vruble kaki Dunaj ci sa zadari...
Pepe
 

Re: Roubování, očkování....

Příspěvekod Stanley_51 » 12 dub 2013, 10:01

onry píše:Dobrý nápad s těmi kolíčky S6 . Já mám výborné zkušenosti s elektrikářskou páskou (žluto-zelená)

No však ta moje páska ( černá ) je taky elektrikářská, taky lepící a pružná. Osvědčila se mi víc, než klasická roubovací.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9207
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Roubování, očkování....

Příspěvekod laradek » 12 dub 2013, 14:27

Stanley není to ještě brzo na to roubování? Já ještě chvíli raději počkám, až to trochu víc naraší.
laradek
člen
člen
 
Příspěvky: 462
Registrován: 07 lis 2007, 22:53
Bydliště: Kyjovice 390m.n.m.

Re: Roubování, očkování....

Příspěvekod Stanley_51 » 12 dub 2013, 17:25

laradek píše:Stanley není to ještě brzo na to roubování? Já ještě chvíli raději počkám, až to trochu víc naraší.

Jelikož nejsem odborník na roubování, hledal jsem rady na netu. Mimo jiné třeba zde cituji ze zahrádkáře :


Roubováni švestek
Josef Zavřel (285)
Dobrý den. Souhlasím plně s panem Vysloužilem. Je to zkušený ovocnář. Já mám dobré zkušenosti s roubováním na konci zimy (konec února až počátek března). Vyberu si bezmrazý den, aby nemrzly ruce, proto že potřebuji pro práci cit v rukou. Často mám problém uchovat rouby do mízy, zvláště když není místo v ledničce. Nemám také moc chladný sklep. Rouby řežu o volných dnech mezi vánocemi a novým rokem a uskladním je do písku na sev. straně domu. Roubuji pouze pro vlastní potřebu, nebo zaslané novinky na vyzkoušení. Slabší podnože roubuji anglickou kopulací (snadnější obvázání), silnější větve pak na kozí nožku a nebo také plátováním. Procento ujmutí v tomto termínu je dobré. Takto roubuji i ostatní peckoviny. Pouze za kůru v období mízy roubuji jádroviny, jejichž rouby se lépe skladují. S letním roubováním jsem to zatím nezkoušel. Hodně úspěchů.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9207
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Roubování, očkování....

Příspěvekod ZdenekCernoch » 12 dub 2013, 22:50

Pokud se začnou nalévat pupeny je správný čas na roubování všemi způsoby s jednou vyjímkou a tím je způsob roubování za kůru. Tady už musí být pupeny řádně narašené aby šla kůra lehce odchlípnout a zasunout roub. :mrgreen:
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Roubování, očkování....

Příspěvekod Pepe » 15 dub 2013, 08:53

Stanley_51 píše:No však ta moje páska ( černá ) je taky elektrikářská, taky lepící a pružná. Osvědčila se mi víc, než klasická roubovací.


To co ja pouzivam je vulkanizacna paska, cize gummenna "natahovacia" a nie plastova...
Pepe
 

Re: Roubování, očkování....

Příspěvekod onry » 15 dub 2013, 23:18

Ta taky lepí nebo jen pruží ? Ona i ta elektrikářská trochu zapruží a natáhne se. Jak tak koukám je i o trochu dražší :D6 ( http://www.logicky.cz/Naradi-rucni-nara ... i-200.html ) a pokud bych se po ní ptal u nás v průmyslové prodejně tak asi nepochodím ( asi jako když jsem chtěl nějaké nýty- neznáme , nebo malý vypínač na lampičku- nemáme S15 )
onry
člen
člen
 
Příspěvky: 431
Registrován: 16 říj 2008, 15:46
Bydliště: 16km jižně od Brna, 192 n.m.

Re: Roubování, očkování....

Příspěvekod Pepe » 16 dub 2013, 01:09

neobsahuje lepidlo skor sa prilepi natahovanim a pouziva sa tam kde je vlhko... u nas som ju kupil za nejakych 7€ a tusim 5m "neviem" . prislo mi to vhodnejsie ako klasicka, lebo sa dokaze casom trochu natiahnut, ale treba ju potom odstranit lebo drzi pevne aj po roku na slnku...
Pepe
 

Re: Roubování, očkování....

Příspěvekod jujto » 16 dub 2013, 23:36

Mam s vulkanizacnou paskou tiez dobre dlhodobe skusenosti. Nie sice na stepenie, ale obtocit nou priame konektory na hlave paraboly je dobry napad. Chlad jej neublizi, vlhko nou neprenikne a teplom sa "zaziera" do seba, ci vulkanizuje alebo co. Stava sa z nej po case jedna zliata vrstva z povodne viacerych vrstiev. Neodmotava a neodliepa sa. Odhadujem, ze sa bude musiet dat z miesta stepenia dolu z miesta stepenia manualne, cize tym davam za pravdu Pepemu.
jujto
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 bře 2010, 18:40
Bydliště: Turcianska zahradka, 420 mnm

Re: Roubování, očkování....

Příspěvekod Stanley_51 » 02 kvě 2013, 19:50

Výše zmíněná přeroubovaná bluma již krásně kvete, rouby ale nevykazují žádný růst ( doufám, že zatím ).
Obrázek
photo sharing
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9207
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Roubování, očkování....

Příspěvekod milas » 05 kvě 2013, 21:38

Chodil som po záhrade s posledným vrúbľom Melitopoľskej a nemal som ho kde pichnúť.. S1

Obrázek
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2582
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Roubování, očkování....

Příspěvekod Carduelis » 09 říj 2014, 13:48

Našel jsem dneska zajímavou pomůcku na očkování. Zná ji někdo nebo ji vyzkoušel. Měla by pocházet z Japonska. Tady je video, byť ukrajinské.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WqK_qFOulEw
Uživatelský avatar
Carduelis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 590
Registrován: 22 úno 2011, 16:58
Bydliště: Moravský Krumlov asi 250 mnm

Re: Roubování, očkování....

Příspěvekod Stanley_51 » 09 říj 2014, 15:50

Můžeš ji koupit na http://goo.gl/98nMZI , obsahuje 8 cívek v balení.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9207
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Další

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: minka, Ragnar a 16 návštevníků