Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod svazenka » 01 pro 2018, 22:04

Tomas75 píše:....... Angeleno z obchodu je skutecne hroznej.....to se nas shodne vice.
Tomas


Tak zrovna já s tímto tvrzením nemohu souhlasit. Letos jsem si vlastně poprvé v životě začala kupovat tyto blumy v supermarketech a ve většině případů mi chutnaly. Snad více ty plody menší velikosti. Ty větší byly více mdlé. Dokonce jsem si stromek této odrůdy vysadila. Takže jsem moc zvědavá, až budu mít vlastní na zahradě. Doufám, že budou také chutnat.
Mimochodem podobnou zkušenost mám se švestkou odrůdy JOJO. Většina lidí ji na jiném fóru považuje za propadák, zatímco nám její chuť vyhovuje. Jak se říká...sto lidí, sto chutí...
svazenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: 06 lis 2018, 17:37
Bydliště: Vesnice nedaleķo Veselí nad Moravou 214 m n. m.

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Pavel_CZ » 02 pro 2018, 09:25

S tema chutema souhlasim, moje ji taky palacinky se soli a ja bych to do huby nedal. Stejne je to Angelenem...musi nekomu chutnat, jinak by je v tech obchodech porad neprodavali. Obcas se da v tuto dobu koupit i bluma Larry Ann a ta, kdyz se zadari, byva vyborna.
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 407
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Tomas75 » 02 pro 2018, 21:04

Pavle, ja obcas zasnu co lidem chutna. nebo jim to nechutna ale stejne to kupuji, protoze jinak by to prece hypermarkety nedovazely. Treba jahody. Tyhle egyptsky co jsou na pultech obchodu uz nekdy zacatkem dubna. To se podle myho vazne neda. Jednak to nema zadnou chut, druhak prave tyhle jahody vychazi v testech vzdycky v TOP 10 nejvice zasajrajtovanyho ovoce. Napr : https://www.cbsnews.com/pictures/pestic ... eggies/11/. Albert na ne bouchne slevu a voni zmizej jak kdyz se po nich zaprasi. Asi je fakt ze co clovek to jina chut.
Tomas
Tomas75
ouško
ouško
 
Příspěvky: 61
Registrován: 19 led 2013, 17:50
Bydliště: Kraluv Dvur, Beroun

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod ZdenekCernoch » 02 pro 2018, 22:04

a co teprve japončíci z ovoce žerou to co my bychom do huby nedali. Samý křivohuby a tam za to ještě platěj hrozný řachy S20
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod nene » 02 pro 2018, 23:24

Tomas75 píše:....... jim to nechutna ale stejne to kupuji....


Když ono to tak hezky vypadá........ :D, skoro jako plastové....takže chuť je odpovídající, ne? :D
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod dědek Čeněk » 17 pro 2018, 17:22

Dobrý předvánoční den,
přeji všem pěstitelům ovoce (i exotiky) klidné Vánoce a hlavně zdraví v příštím roce. Také radost z pravých odrůd kříženců.
Přečetl jsem na tomto fóru několik stížností na prodejce stromků u nás. Pluoty a japonské švestky jsem nakoupil ve Spomyšli.
Má někdo špatné zkušenosti s touto prodejnou? Na jaře se chystám koupit ještě jeden stromek (vice se jich nevejde).
Mějte se prima, zdraví Vás dědek Čeněk.
Obrázek
dědek Čeněk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: 28 čer 2018, 10:41
Bydliště: Hradištko u Sadské

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod milas » 30 pro 2018, 10:52

Já tomu nerozumiem... :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Santa rosa už vyhnala nové a aj Mrázek to spálil,ale znovu raší a sem tam náznak kvitnutia,tiež navrúblované Dandy a Flavor sú vyrašené. ..
Ten prvý obrázok nie je zo stromu,ale odpad,to je len na ukážku, lebo na strome to je vysoko
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2582
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod paloo » 31 pro 2018, 15:55

milas píše:Já tomu nerozumiem... :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Santa rosa už vyhnala nové a aj Mrázek to spálil,ale znovu raší a sem tam náznak kvitnutia,tiež navrúblované Dandy a Flavor sú vyrašené. ..
Ten prvý obrázok nie je zo stromu,ale odpad,to je len na ukážku, lebo na strome to je vysoko

https://www.youtube.com/watch?v=4Gq9AV_0Sdw S1
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Radim K » 31 pro 2018, 16:46

milas píše:Já tomu nerozumiem... :D


Je to běžné, asi v oblastech s teplejšími zimami. U nás má jeden pluot na několika vrcholcích "růžice" listů, jiný měl nedávno ještě poupata. Jedna jabloň má ještě nyní asi 10% listů.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod mates » 31 pro 2018, 22:01

dědek Čeněk píše:.........
Přečetl jsem na tomto fóru několik stížností na prodejce stromků u nás. Pluoty a japonské švestky jsem nakoupil ve Spomyšli.
Má někdo špatné zkušenosti s touto prodejnou?.....


Ja letos poridil Santa Rosu (stitek v polstine) a Flavor Supreme (stitek v cestine, ale stejne jako u SR bez uvedeni pestitele) z Ostrohu, vypada to, ze maji na pristi rok pripravene kvetni pupeny, tak se mozna uz brzy uvidi jak je to tam s pravosti techto odrud.

Ze Spomysle jsem kupoval predloni merunku Kioto (bohuzel letos po tech predjarnich holomrazech odesla, takze jsem tam v listopadu koupil novou), loni broskev Modrinku (prvni plody doufam pristi rok) a par malin (chytly se vsechny, u Rubinu narostly asi 2,5 m letorosty. Letos jsem tam koupil jeste broskev Michaela a slivon Jofela. Vzdy byl na kazdem stromku jak stitek od pestitele (napr. Fytos), tak i jejich spomyslacky, oba s uvedenim podnoze a naroubovane odrudy. Kazdy druh ovoce ma svuj sektor a jednotlive ulicky/hrubky maji na zacatku seznam odrud s jejich kratkym popisem, samotne odrudy pak maji jeste svoje "hnizda". Tak snad by to tam s pravosti odrud nemuselo byt zle. Zatim mam Spomysl jako zalohu, kdyby ty stromky z Ostrhu nevysly.
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 562
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod milas » 01 led 2019, 22:21

[/quote]
Je to běžné, asi v oblastech s teplejšími zimami. U nás má jeden pluot na několika vrcholcích "růžice" listů, jiný měl nedávno ještě poupata. Jedna jabloň má ještě nyní asi 10% listů.[/quote]


Hovorím o nových vyrašených listoch,narastených v decembri....No uvidíme,či prežijú vyrašené vrúble....poľský šmejd to je... :lol:
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2582
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod dědek Čeněk » 05 led 2019, 22:58

Dobrý den Matesi,
díky za reakci, jsme skoro sousedé, většinu stromků jsem nakoupil ve Mcelích, tam prodávají jen co vypěstují. Loni jsem tam koupil i Indiánské léto.
Jsem zvědavý na výsledek. Předloni jsem koupil ve Spomyšli Melitopolski v kontejneru, loni vyhnal přes metr výhony a dnes jsem se díval a má i
květní pupeny. Japonské a pluoty mě zaujaly neboť před asi 40 léty jsem našel ve starém sadu u Labe plodící podnož s tmavě červenými plody,
žlutooranžovou středně tuhou dužinou a oddělitelnou malou peckou s chutí po meruňkách. Perfektní na klevelu. Mám jeden naroubovaný velký strom,
kvete velmi brzy (před meruňkami), plodí každoročně a i když většina peckovic v květu pomrzne něco má.
Ve Spomyšli mají na stromcích většinou svoje štítky, na podzim jsem tam byl pro Flavor Heart (hned jak jsem dostal avízo), měli je ve velikých svazcích
a teprve na ně dávali svoje štítky. Tak že pravost odrůdy bude záležet na pěstiteli. Jinak na mě zahradnictví dělá dobrý dojem.
Zdraví dědek Čeněk
dědek Čeněk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: 28 čer 2018, 10:41
Bydliště: Hradištko u Sadské

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod jardos » 26 led 2019, 23:01

Ahojte. Chlapci, potreboval by som poradit. Mam konecne vruble Flavor king a supreme. Idem vrublovat za koru, nakolko stromcek je uz hrubky ruky. Viete mi poradit z obrazka, ci to planujem spravne? Hodne mi na tom zalezi. Ten obrast na kmeni chcem vsetok do hladka zrezat, odstranit. A tie tri konare, tie skratit v cca jednej rovine a tam vrublovat za koru. To miesto vrublovania buvr vo vyske cca 1,30m nad zemou. Je to podla vas odbornikov OK? Vruble su dost tenke,0,3-0,5cm. Dakujem...
Obrázek
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 501
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod peterpe » 27 led 2019, 21:38

To by aj mna zaujimalo :-) Som zvedavy na nazory. Mna tiez caka na jar vrublovanie, ale to budu mensie priemery. Co viem tak by sa tam mali nechat nejake tazne vetvicky aby tahali ziviny do vrublov, lava strana sa mi zda ok, ale ci to staci na tej pravej strane neviem, ale videl som uz aj videa ze to len tak ufaklili a navrublovali a slo to :-)
peterpe
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 30
Registrován: 17 črc 2015, 17:11
Bydliště: Bratislava

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod BXL » 28 led 2019, 05:12

Ja letos poridil Santa Rosu (stitek v polstine) a Flavor Supreme (stitek v cestine, ale stejne jako u SR bez uvedeni pestitele) z Ostrohu, vypada to, ze maji na pristi rok pripravene kvetni pupeny, tak se mozna uz brzy uvidi jak je to tam s pravosti techto odrud.

Ze Spomysle jsem kupoval predloni merunku Kioto (bohuzel letos po tech predjarnich holomrazech odesla, takze jsem tam v listopadu koupil novou), loni broskev Modrinku (prvni plody doufam pristi rok) a par malin (chytly se vsechny, u Rubinu narostly asi 2,5 m letorosty. Letos jsem tam koupil jeste broskev Michaela a slivon Jofela. Vzdy byl na kazdem stromku jak stitek od pestitele (napr. Fytos), tak i jejich spomyslacky, oba s uvedenim podnoze a naroubovane odrudy. Kazdy druh ovoce ma svuj sektor a jednotlive ulicky/hrubky maji na zacatku seznam odrud s jejich kratkym popisem, samotne odrudy pak maji jeste svoje "hnizda". Tak snad by to tam s pravosti odrud nemuselo byt zle. Zatim mam Spomysl jako zalohu, kdyby ty stromky z Ostrhu nevysly.[/quote]
Kjoto som kúpila 3x z roznych zdrojov a nikdy neprežilo viac ako 3 roky.
BXL
oficír
oficír
 
Příspěvky: 519
Registrován: 01 lis 2011, 10:01
Bydliště: skoro LC,254 m n.m

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků