Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod paloo » 21 dub 2019, 09:00

Signum by mal byť pre včely neškodný.Alebo sa mýlim?
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod ivan » 21 dub 2019, 09:22

...s hocičím striekať v dobe kvetu je podľa mňa nezmysel!!! ( nechápem...)- a to že je pre včely neškodný?- akákoľvek chémia včelám neprospieva ( a všetko sa podľa mňa dostane aj do medu :o :o )
- prípravok Signum obsahuje: Účinná látka: 26,7% Boscalid + 6,7% Pyraclostrobín.... neni som chemik, ale vitamíny sú to určite neni
...ale je to na každom, ako sa rozhodne... (napr. aj Roundap je "zdravý" neškodný pre ľudí...)
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1751
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod antarian » 21 dub 2019, 12:20

Zdravim, tak konkretnejsi otazka... Jakou mate zkusenost se zahradnictvim spomysl? Prodavaji to co pisi?

Konkretne flavor supreme, santa rosa a asi jeste jednu ... Nevin zatim jakou.

Semjim telefonoval a kdyz jsem se zeptal tak mi prisla pani lehce podrazdena, ze se vubec dovoluji ditazatjestli to maji od overenych dodavatelu :-))))
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 797
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod pavell » 21 dub 2019, 13:39

Zahradnictví Spomyšl je jedno z lepších zahradnictví, ale to že se někdy něco pomíchá ti nezaručí nikdo. Ale rostliny mají opravdu kvalitní, toho bych se nebál.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod antarian » 21 dub 2019, 19:56

pavell píše:Zahradnictví Spomyšl je jedno z lepších zahradnictví, ale to že se někdy něco pomíchá ti nezaručí nikdo. Ale rostliny mají opravdu kvalitní, toho bych se nebál.


Diky moc za odpoved... Ted uz se jen rozhodnout jestli jit do pluotu nebo jujub a na to si asi musim hodit korunou.

Jujuby hadam potrebuji asi vic tepla (to by mozna klaplo a dozrajou) a navic bych si musel udelat vejlet do brna a pluoty a ta santa rosa budou asi nachylnejsi k chorobam v nasich podminkach coz bude pro zmenu jrjich nevyhoda :-)

Tak si asi hodim korunou protoze mi zbejva misto uz jen na tri stromky.

Jeste jednou diky za tu referenci na spomysl, ze to alespon nedelaji zamerne :-)

Kazdopadne predpokladam, ze na myrobalanu by to bylo za par let ponekud velky, tak bych to stejne musel sehnat na necem jinem.
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 797
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Tomas75 » 12 kvě 2019, 15:24

Dobrý den.pluoty a japonské slivoně musim také třeba střílet proti pilatce a obaleci nebu mu nechutnaj? Poradte prosím.
Tomas75
ouško
ouško
 
Příspěvky: 61
Registrován: 19 led 2013, 17:50
Bydliště: Kraluv Dvur, Beroun

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Pokuston » 12 kvě 2019, 15:44

Ježišmárja střílet néé !!! :lol:
Pokuston
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 343
Registrován: 01 bře 2009, 15:29
Bydliště: okr. UH

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod mates » 14 kvě 2019, 01:26

Tak na asijske mam jen sem tam kousnuto, ale pluot je ozranej poradne. Loni jsem na nem nekolikrat nasel mensi sedozelene housenky, letos jsem zatim zadnou nenasel i kdyz je ozranej pekne. Cilene jsem ho nestrikal, bude stesti, jestli tam krome vcera nalezene jedne bobulky bude jeste nejaka dalsi, o vikendu jsem strikal ruze pirimorem, zbytek jsem dal na odkvetle kere a stromky, dostalo se i na pluot, uvidime jestli to pomuze i kdyz je to primarne na msice.
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 562
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod sasman » 14 kvě 2019, 07:04

Pirimor je selektivní insekticid účinný jen pro mšice. Pravděpodobnost, že bude fungovat proti zravemu hmyzu, je minimální...
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod mates » 14 kvě 2019, 13:25

Když na kousavé potvory nezabere, nevadí, vyžrané díry do listů mě tolik neiritují jako pokroucené mladé výhonky plné mšic.
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 562
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod dědek Čeněk » 14 kvě 2019, 16:08

Ahoj lidi, týden před květem dávám proti pilatkám bílé lepící desky, vyjde to dráž než postřik ale je to eko, jak vypadají nyní je vidět na fotkách, myrobalány nestříkám, kvetou dříve, jak jsou obalené (i když u nás by mráz 2x -3, 2x -2, 3x -1,5) je vidět na fotkách. Na poslední je násada Lepotice. Některé švestky mráz zlikvidoval a jiné ne. Melitopol kvetl bohatě a nic na něm. Všiml jsem si taky, že se mu včely vyhýbaly. Japonky teprve rostou... Mějte se prima, Čeněk.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
dědek Čeněk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: 28 čer 2018, 10:41
Bydliště: Hradištko u Sadské

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod kloky » 28 kvě 2019, 19:51

V diskusi na kiwiforum jsem zahlédl, že Sussincocco Pisa má meruňkovou chuť. Má s chutí této odrůdy někdo zkušenosti? Je opravdu výrazně meruňková? A ještě jeden dotaz. Na tomto vlákně se řeší kupa věcí, ale nějak jsem tu nezaznamenal diskusi o nemocech speciálně o Moniliozách. Nově se mi vytvořilo místo pro jeden stromek a z ovocí, co mám a častým pozdním mrazíkům, letos květnovým, jsem uvažoval o pozdní meruňce. Lokalita okraj Prahy. Ale již řadu dní procházím weby a snažím se načerpat informace a jsem z toho trochu otrávený. Meruňky mrznou a plody jsou jednou za pár let. Tady bych se toho tak nebál, osvědčilo se mi noční mlžení. Ale člověk se řadu let stará o stromek a pak chytne Moniliozy a jde do kytiček, někdy i přes stříkání - to nemám rád a také k tomu vždy nejsou klimatické podmínky. Tak logicky myšlenky sklouzly ke křížencům. O Aprium jsem se toho reálně moc nedozvěděl - nemoci, dostupnost, vůbec i jen názvy dostupných odrůd - připadám si jako, když Aprium má razítko TAJNÉ :( (s cizími jazyky se nemám rád). Ale nezjistil jsem, jestli bych u Plumcot nedostal z deště pod okap ohledně Monilioz. Jaké máte zkušenosti s nemocemi, příp. co byste mi doporučili? Děkuji
kloky
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 3
Registrován: 10 kvě 2019, 23:27

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod caver » 28 kvě 2019, 21:15

Ahoj,

hybridů různého původu stupně (pluot, plumcot, pluerry, atd) mám naroubovaných cca 25 odrůd, nekteré už plodily, jiné budou mít premiéru letos. Stran moliozy, nepotěším Tě, trpí na ni všechny, z osobní zkušenosti i z literatury, bez chemické ochrany v době květu je to špatné.
Pozdní a velmi pozdní meruňky doporučuji velice, odrůdy jako Farclo a Fardao protáhnou meruňkovou sezonu až do října. Ale co se týče moniliózy, je to stejné. Co nepostříkáš, o to časem přijdeš.
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 459
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Stanley_51 » 28 kvě 2019, 21:20

kloky píše: Děkuji

Ahoj, vítám tě u nás na kiwifóru E5
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Radim K » 28 kvě 2019, 23:46

Já mohu jen potvrdit Caverova slova. Rovněž testujeme několik desítek odrůd všemožných kříženců, ale je to ještě v plenkách. Co se týče Aprií, u nás mají tendenci rašit květní pupeny ještě dříve, než na meruňkách a v teplém podzimu 2017 Aprium Cot´n Candy vyrašilo tak, že následný mráz -16°C v únoru 2018 kompletně zahubil všechna poupata narašená z podzimu. A to ani není na teplém místě. Letos jsou na něm poprvé plody po asi 4 letech kvetení, tak uvidíme.

Sussincocco, Prunus x dasycarpa a další kříženci meruňky s myrobalánem nebo pravým špendlíkem, jsou jednoznačně moji osobní chuťoví oblíbenci, ale pro opylení to chce aspoň 2 odrůdy či 2 semenáče, jinak se po odkvětu vytvoří jen pár plodů (podobně to má Melitopolski).

Pozdní meruňky jsou u nás bez problémů a zarodily již v roce výsadby. Akorát plody na Farhial a Farclo nedozrály koncem září až říjnu, jak by měly, ale již v srpnu. Ale to bylo loni, což lze přisuzovat subtropickému a extrémně suchému průběhu jara a léta.

Ohledně moniliozy je to (u nás!) v pohodě u všech odrůd, ale těžko říct, až (jestli) někdy přijde vlhčí ráz počasí, či při pěstování v jiné lokalitě...
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků