Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Radim K » 12 črc 2018, 00:15

U nás má, na rozdíl od Vaška, hádanka odpověď :D . Je to pluerry Candy Heart :) . Teda doufám, že to bude pravé. Protože v Modesto, CA, to má zrát od konce července, zatímco v Mrchojedech se zbarvuje už na počátku července S6
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Pavel_CZ » 12 črc 2018, 15:52

Tak to je super. To je Candy Heart roubovana na jaro 2017? Jestli jo, tak tam je slusna sance, ze to bude ona.
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 407
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod neubig » 15 črc 2018, 13:15

Přidám i já report. Už před 14 dny jsem utrhnul první Flavor Supreme, podle vybarvení a změknutí už vypadal docela zrale, ale překvapila mě nic moc nakysle sladká fádní chuť, to jsem se i podivil nad názvem odrůdy :?
Obrázek Obrázek Obrázek

Dnes, po dalších dvou týdnech sluníčka, už je to lepší. Flavor Supreme má výraznější/plnější chuť než Dapple Supreme, ale oba mají podobně dosti sladkou jemnou paletu příchutí jakoby melounu, třešně, možná jahody; meruňka tam samozřejmě není :lol: . Není to špatné na asijské slivoně (intenzitu chuti nynějších meruněk či broskví to ale nemá), další plody na stromě drží, tak počkám až pořádně přezrají. Zajímal by mě z těchto skvrnitých "pluotů" ještě třeba Dapple Dandy, pokud někdo má k prodeji roub přes zimu.

Flavor Supreme:
Obrázek Obrázek Obrázek

Dapple Supreme:
Obrázek Obrázek Obrázek
neubig
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 11
Registrován: 25 úno 2015, 07:47
Bydliště: Kyjov

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Jožka » 16 črc 2018, 14:58

Dapple Dandy mám koupené ale myslím si že mě podfoukli že je to něco jiného.
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1176
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Pavel_CZ » 18 črc 2018, 17:27

Martine, tak mne dneska nahodou posilal znamy ze Spanel fotky sve urody a pridal i fotku jeho Vanilla Cotu. Ted vidim, ze se muze zamena stat i u renomovanych skolek jako Battistini. Ta jeho vypada tak, jak jsme si ji predstavovali, takze jsme dostali nejakou jinou odrudu
Obrázek
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 407
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod caver » 18 črc 2018, 19:01

Pavel_CZ: mor na ně, že v tom má bordel "prodej stromků. cz, po chápu, ale taková elitní školka.....myslíš, že by ten Španěl byl ochoten poslat na jaře roub? Tu Vanillu bych dost chtěl. A ještě mě zaujal na té fotce ten Cefriaxon, to jsou antibiotika vyhrazená pro dost těžké stavy, tak snad nám do jara přežije:-)
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 459
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Pavel_CZ » 19 črc 2018, 15:37

Haha dobry postreh, ja si toho taky vsiml, ale nevedel jsem, co to je. Uz jsem mu psal, je to dobry znamy, s kterym jsem v kontaktu uz nekolik let, takze to nebude problem.
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 407
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod paloo » 31 črc 2018, 19:57

Tu momentálne dozrel Melitopolski a fake DD :D4
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod vaclav sejkora » 09 srp 2018, 21:34

Tak toto by uz snad mohlo byt Daplle Dandy..
Obrázek
Obrázek
vaclav sejkora
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1847
Registrován: 15 črc 2007, 12:07
Bydliště: moravský písek, 177 m.n.m

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Pavel_CZ » 09 srp 2018, 21:42

Jo, to bude on, to jsou fofry letos.
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 407
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod jardos » 27 lis 2018, 11:42

Zdar hosi. Mam takuto, myslim Aprisimu, ktora sice pekne rodi, ale ovocie je to velmi o nicom. Plody su vzdy vsetky cervive, co az tak nevadi, no su sypke, mdle, bez vyraznej chute. Preto ju idem zlikvidovat. Samozrejme, rad by som ju prestepil. Idem si po radu... Kde ju mam fiknut, uplne dole, stepit len do kmena, alebo zobrat 2-3 kostrove konare a nastepit tam. Este som to takto nerobil. Viete mi nieco fakt specialne odporucit, coho rouby mam zacat zhanat? Vopred dik za rady.
Obrázek
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 501
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Brano70 » 27 lis 2018, 13:40

jardos píše:Zdar hosi. Mam takuto, myslim Aprisimu, ktora sice pekne rodi, ale ovocie je to velmi o nicom. Plody su vzdy vsetky cervive, co az tak nevadi, no su sypke, mdle, bez vyraznej chute. Preto ju idem zlikvidovat. Samozrejme, rad by som ju prestepil. Idem si po radu... Kde ju mam fiknut, uplne dole, stepit len do kmena, alebo zobrat 2-3 kostrove konare a nastepit tam. Este som to takto nerobil. Viete mi nieco fakt specialne odporucit, coho rouby mam zacat zhanat? Vopred dik za rady.


Jardos, rozhodne by som prestepoval po konaroch, musi to byt ale v rovnakej vyske odrezane. Skoda odrezat na kmen, potom sa to horsie zavaluje, uz je dost hruby ten tvoj stromcok...Ake odrody - nech poradia dalsi na fore...
Uživatelský avatar
Brano70
oficír
oficír
 
Příspěvky: 504
Registrován: 19 úno 2017, 19:38
Bydliště: Žibritov,okr. Krupina(SR),500mn.m.;USDA7a; Rézhegy (Belianske kopce),155 m n.m., USDA7b/8a

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Pavel_CZ » 28 lis 2018, 05:19

No vsechno je to o tom, co chces. Pokud jen 1 odrudu, tak bych se nebal a klidne to vzal az pod vetvema a rouboval do kmene bud do rozstepu, a nebo (lepe) za kuru.
Pokud vic odrud, tak urcite do vetvi. Odrudy bysme mohli taky neco poradit, ale nevim, jestli tam chces nase slivy, japonske, nebo ryngle, merune atd. Mozna bude lepsi si nastudovat doby dozravani jednotlivyc odrud atd...
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 407
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod jardos » 28 lis 2018, 19:53

Brano a Pavel, dakujem za reakcie. Snazim sa mat na zahradke zaujimave veci, preto tam planujem nastepit aspon 3 rozne odrody. S teplom tu veru problem pri BA nemame. A rad by som zastepil urcite klasicku ringlotu no a potom nejake velkoplode raritky, ako napr. Daplle dandy... Ale ked vidim, ze to vlastne nik nema a rastie im nieco ine, tak neviem neviem, ci to zozeniem. Otazka je, ci aj tieto rarity chutia tak skvele, ako sa pise, alebo su to zas len keci... podobne ako som sa nechal ukecat na Aprisimu, ktora je chutovo uplny shit ;)
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 501
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Tomas75 » 28 lis 2018, 23:22

zdravim a pripojim se do diskuse. Mne by totiz take zajimalo zda ma nekdo v CR jiz potvrzene vlastnim odplozenim spravne pluoty. Vim ze tu bylo dost roubu ze zahranicnich zdroju, ale treba u mne je zatim potvrzeny jen FLAVOR GRENADE. Tedy nemohu si samozrejme byt na 100% jisty, ale tvar, barva i doba dozrani cca odpovida. Naopak minimalne u 4 dalsich pluotu z roubu mi zaplodilo neco uplne jineho nez jak by mel dany konkretni pluot vypadat. Navrhuji ze by bylo fajn dat tu v teto diskusi informaci ohledne pluotu kdo ma jake druhy skutecne potvrzene tim ze mu zaplodily a tvarem, barvou i casem dozrani odpovidaji tomu jak by mely vypadat. Priznam se ze o nektere odrudy pluotu bych mel stale zajem, ale uz bych rad sel s rouby na jistotu. Ten ztraceny cas nez clovek zjisti ze se trefil vedle je na tom to nejhorsi. Tedy ja to vykopnu : potvrzuji FLAVOR GRENADE.
Tomas
Tomas75
ouško
ouško
 
Příspěvky: 61
Registrován: 19 led 2013, 17:50
Bydliště: Kraluv Dvur, Beroun

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: miro22 a 13 návštevníků