Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Stanley_51 » 30 čer 2018, 10:19

dědek Čeněk píše:Ahoj Stanley, díky za přivítání, neshoduje se náhodou _51 a 900...

Nevím, kdo se skrývá za 900, já mám na všech možných portálech stále stejný nick.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod caver » 30 čer 2018, 13:53

Pavel_CZ:
tak to pak nevím, mě z předloňského roubu z výměn označeného jako Cot´n´Candy vyrostl stromek s habitem meruňky, plody velikosti malé meruňky, oranžovo červené s nafialovělým líčkem a oranřovo červenou dužninou, s malou volnou peckou. Chuť velmi dobrá, byla cítit jak meruňka, tak sliva. Dozrávala cca 5 dní po meruňce Radka (dnes ráno dcera snědla poslední). Tož čert ví, co to vlastně máme. Vanilla Cot z předloňské výměny taky nesedí, dužnina je oranžová a plody pevné.
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 459
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Pavel_CZ » 30 čer 2018, 15:41

Tak ja nevim, zkus si ten Cot N candy porovnat s obrazky na netu. Myslim, ze kdeco z toho bude falesne (ty vymeny pred 2 a vice roky byly s pofidernima lidma), ale treba Vanilla Cot je urcite original. Mas rouby z meho stromku, ktery pochazi primo z Battistini Vivai. Myslim, ze v pripade Vanilly Cot jde o marketingovy tah, protoze vypada vicemene stejne jak obyc merunka (uz mne taky zrala). Kdyz mrknes na obrazky na netu tak vypada stejne jak to co mame my a duzinu bohuzel nikde nevyfotili
http://www.crosviguier.com/vanilla-cot/
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 407
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod caver » 30 čer 2018, 20:14

Já si na ten CNC v podstatě nestěžuju, chuťově je skvělý, ať je to cokoliv, mezidruhový hybrid to určitě bude. Ta moje Vanilla je z té první výměny. O roub z originálu bych Tě ještě na podzim poprosil.
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 459
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Pavel_CZ » 30 čer 2018, 21:06

Hlavne ze to teda chutna :)
Jinak Vanillu jsem s nikym nikdy nemenil, doted jsem ji u nikoho nevidel. Podarilo se mne pred 4 roky koupit 2 stromky a jeden jsem si nechal a druhy chtel znamy (Milan ze Slovenska). Dneska jsem mu psal o fotku a plody vypadaji totozne s temi mymi. Roub ti samozrejme klidne dam, ale jak rikam, stopro maspravou odrudu bud z meho, nebo Milanoveho stromu. Ted si vybavuju, ze jsem ten svuj sestrihl, ze zbyl jen pahyl, tak to muselo byt z Milanoveho. Jeho strom vypada ted takto
Obrázek
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 407
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod caver » 01 črc 2018, 11:04

Jo, podle té fotky je to totéž. jen jsem byl nachystaný na vzhled dle stánek COT international, kde na stránce odrůdy píšou white flesh: http://www.cot-international.eu/en/prod ... nilla-cotr
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 459
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Pavel_CZ » 01 črc 2018, 16:50

Taky jsem cekal neco trochu jineho, ale bohuzel. Jeste je moznost, ze by k te zamene doslo primo v Battistini, ale tomu moc neverim a oba stromy jsou stejne.
Jeste bych mohl zkusit sehnat Canadian White Blenheim, pripadne Afghanistan. Mrkni tady na foto afganistanu, ten vypada fakt dobre a je tam white flesh az az :) Mel jsem nejake drevo uz loni, ale bylo strasne seschle a nez se zacalo roubovat, tak bylo 70% pupenu vysypanych. A co Moniqui, ta uz ti plodila?
http://growingfruit.org/t/what-fruits-d ... y/5021/746
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 407
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod caver » 01 črc 2018, 21:37

V pohodě, hlavně, že to roste:-) Ten White Blenheim by nebyl špatný, má vysoké chuťové hodnocení. Moniqui krásně roste, kvetla, ale plody shodila. Uvidíme příští rok. To by měl plodit i superraný Totem, na ten jsem taky zvědav.
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 459
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod vaclav sejkora » 02 črc 2018, 13:06

Jeste dozravaji dalsi odrudy. Prvni dve fota z roubovani na Slovensku a treti z roubu pred tremi lety. Obrázekimage sharing sites
Obrázek

Obrázek
Obrázek
vaclav sejkora
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1847
Registrován: 15 črc 2007, 12:07
Bydliště: moravský písek, 177 m.n.m

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod caver » 03 črc 2018, 14:03

vaclav sejkora: super, já snad letos ochutnám dapple supreme. Jo, jaké je řešení Tvé hádanky z 29.6.?
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 459
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod vaclav sejkora » 03 črc 2018, 17:27

Martine, tak hadanku jsem nevyresil ani ja. Dneska jsme to kostovali s Markem, sice to bylo zmekle, ale jeste to nebylo dozrale. Zvlastni je slupka, nepodobna broskvy, duznina zluta a pecka se znaky merunky i trnky. Listy spise tvarem merunkove, syte zelene a tuzsi. Jeste je tam jeden plod, tak ten snad vitr neshodi a uplne dozraje a potom uvidime. Vzhled velice zajimavy. Chutnali jsme i Nadiju, ale jeste potrebuje par dni.
vaclav sejkora
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1847
Registrován: 15 črc 2007, 12:07
Bydliště: moravský písek, 177 m.n.m

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod dědek Čeněk » 03 črc 2018, 20:21

Dobrý den,
pro Stanleye_51, příponu 900 používá v diskuzi na Digineff.cz jeden fotografování znalý člověk s velmi širokým záběrem znalostí i z přírody, který není skoupý na slovo (napsání) a rád se se svými znalostmi podělí.
Mějte se prima, dědek Čeněk.
dědek Čeněk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: 28 čer 2018, 10:41
Bydliště: Hradištko u Sadské

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Radim K » 11 črc 2018, 01:41

Prunus salicina - bluma, sice není kříženec, ale v tomto tématu se dost objevuje. Tady je Santa Rosa z Ostrohu, což ve skutečnosti není pravá Santa Rosa (ta nemá červenou dužninu), ale je moc dobrá.
Obrázek
Obrázek

Mezi křížence však patří myrobalán x bluma x ussurijská švestka s názvem Kometa. Tyto křížené plodové myrobalány už postupně zrají všechny (Rumjanaja Zorka, Žurna, Obilnaja, Najdena,...)
Obrázek

Z Pluotů je nejvíc obalen ten, jehož cedulka byla ztracena, přitom jsem ji dával na jaře novou :roll: , ale bude znovu určen vylučovací metodou dle seznamu rostlin. Z hlavy myslím, že je to Flavor Grenade (nebo Flavor Finale).
Obrázek

No a nakonec jedna hádanka nejen (ale asi hlavně) pro Pavla. Copak to tu zraje? S7 :D
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod vaclav sejkora » 11 črc 2018, 13:48

Dnes spadl jiz zraly plod z predesle hadanky, zitra bude ochutnavka s Milosem, pak dame reference.
Obrázekimages upload
Obrázek[/url )
A jeste konecne zrala Nadija, super chutna
[url=https://postimages.org/]Obrázek
click image upload
vaclav sejkora
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1847
Registrován: 15 črc 2007, 12:07
Bydliště: moravský písek, 177 m.n.m

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Pavel_CZ » 11 črc 2018, 18:47

Nazdar chlapi, to jsem rad, ze vam to tak pekne zraje, akorat me mrzi, ze nektere ty odrudy nejsou prave...bohuzel nekteri lidi nejsou moc cestni a poslou vam cokoliv a nez to clovek zjisti, ubehne par let.
Radime, co tam mas ty fakt netusim, nech to dozrat a uvidime.
Vasku, ta tvoje bluma co vypada pomalu jak broskev je super. Kdy jsem ti to posilal? Zima 2016/17 nebo 2015/16, nebo jeste pred? Skoda, ze se ztratila visacka.
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 407
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: longr a 14 návštevníků