Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Carduelis » 26 úno 2015, 13:49

paloo píše:Akcia Pluot je pripravená Obrázek
S8

Co máš???
Uživatelský avatar
Carduelis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 590
Registrován: 22 úno 2011, 16:58
Bydliště: Moravský Krumlov asi 250 mnm

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod paloo » 05 bře 2015, 08:59

Zatial len tie podpníky :(
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7349
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Pavel_CZ » 05 bře 2015, 20:11

A co ocekavas za pluoty? Jestli budes nejake mit tak se pak urcite v budoucnu podel o zkusenosti. Zajimala by me hlavne vec zakladni a to jejich pravost. Zatim jsme u ceskych/slovenskych/polskych prodejcu vsichni pohoreli, ale verim, ze se tu na nekoho jednou stesti usmeje.
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 409
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Jana » 13 bře 2015, 15:22

Tak tady ctu a pred vanoci jsem byla nakupovat v Zoje zahradnictvi. Privezla jsem asi 8 stromku broskve krasne velke rozvetne asi budou uz kvest a taky broskvosvestku Melitopolski a ted zjistila ze je cerna. Ta je mensi a kvest asi nebude kdyz jo tak vas budu informovat.
Jana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 111
Registrován: 30 lis 2014, 03:56
Bydliště: Kněžmost Český ráj 246 n. m. n.

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod J500j » 13 bře 2015, 15:41

Aprimira nič moc u mňa bola ukážka malé žlté slivečky povedal by som skôr mirabelky. Odfotím na budúci rok. Nestihol som minule. Ak sa nepolepší tento rok dám do nej slivu Prezidenta a basta.
Sú ešte aj APRIKIRI ale nemienim sa s ňou zaoberať. Podľa všetkého je to asi červená mirabelka. Takých plun-kotov je pri cestách a potokoch plno. Chutia akurát Amúrom. S6

Melitopolsky by som mal mať aj ja, ale strom bol dodaný nejaký krpatý. Od minulej jari ani poriadne nepodrástol takže tento rok s nim ešte nepočítam
Uživatelský avatar
J500j
oficír
oficír
 
Příspěvky: 609
Registrován: 19 zář 2011, 14:11
Bydliště: Bratislava,ZB., 175m.n.m., záhrada otvorená zo severu ____ Jano

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod sipánio » 13 bře 2015, 18:14

Sú ešte aj APRIKIRI ale nemienim sa s ňou zaoberať. Podľa všetkého je to asi červená mirabelka. Takých plun-kotov je pri cestách a potokoch plno. Chutia akurát Amúrom. S6


:D8 :D8
sipánio
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 211
Registrován: 11 bře 2013, 17:21
Bydliště: Nová Dedina, 200 m.n.m

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Pavel_CZ » 18 bře 2015, 22:05

Dnes jsem ochutnal prvni pluot v zivote. Bohuzel ne ze stromu, ale z obchodu a podle toho to taky vypadalo E11
Odruda se jmenovala Flavorich (v obchode jmeno zprznili na Flavor Rich) a jedna se o odrudu, ktera pochazi z japonske slivone Friar. Abych pravdu rekl, tak chutove ani vzhledove jsem mezi Friarem a Flavorichem zadny rozdil nevidel, chut nemastna neslana, presne jak by se od blumy koupene v supermarketu dala cekat.
Musim rict, ze Flavorich nema moc dobre reference ani od domacich pestitelu a chutove pry patri mezi nejslabsi pluoty. Komercni pestitele ho maji radi ze stejnych duvodu jako je v oblibe Angeleno, Black Diamond, Amber atd.
Obrazek s padesatikorunou:
Obrázek
Naposledy upravil Pavel_CZ dne 19 bře 2015, 12:41, celkově upraveno 1
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 409
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Marek107 » 19 bře 2015, 09:33

Něco podobného jsem už absolvoval loni koupil jsem v supermarketu taky pár vzorku různých odrůd. Na víc byla zrovna na ně sezona bylo to kolem září října. Po jejich ochutnávce jsem si zkazil den. Pokud si to člověk nesklidí sám ze svého stromku nebo sousedového :P tak chuťoví zážitek není.
Marek107
oficír
oficír
 
Příspěvky: 574
Registrován: 28 srp 2008, 12:37
Bydliště: Veseli nad Morovou, 170 m.n.m

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod neubig » 19 bře 2015, 10:05

Dobrý den. Letos bych měl ochutnat svůj "Dapple Dandy" z Ostrohu, vím že mě čeká něco úplně jiného a jestli to bude nějaká nechuťárna, tak bych chtěl stromek přeroubovat. Takže kdyby se někomu letos poštěstilo a nějakou z těchto novinek dopěstoval do zralosti a potvrdil, velice rád bych pár roubů odkoupil. Jinak na webovkách Ostrohu mi podle fotek nepřijde pravé ani Flavor Supreme, u Flavor Queen těžko říct. Jukka taky nevypadá poctivě a KOHAplant nemá pro jistotu svoji fotku.. :D11
neubig
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 11
Registrován: 25 úno 2015, 07:47
Bydliště: Kyjov

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Stanley_51 » 19 bře 2015, 10:56

neubig píše:Dobrý den. :D11

Ahoj, vítám tě na kiwifóru. E5
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9238
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Pavel_CZ » 19 bře 2015, 12:21

Marek: jo mas pravdu, v 80% jsem taky zklamany. Z japonskych slivek ze supermarketu mne prijemne prekvapily akorat Larry Ann a Laeticia.
Neubig: Flavor Queen i Supreme tady lidi maji a mely by plodit uz letos tak urcite pak poreferuji :) Flavor Supreme z Ostrohu jako Flavor Supreme opravdu nevypada a Flavor Queen bude taky podvod. Uz jen doba dozravani "konec cervna" je dost divna, kdyz oficialni stranky udavaji konec cervence az konec srpna v Kalifornii, kde ovoce dozrava o +30dni driv nez tady. Staci kdyz clovek porovna podle jejich tabulky treba Shiro a dalsi tady zname odrudy
http://www.davewilson.com/sites/default/files/fruit_nut_chart_hg_2010.pdf
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 409
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Jožka1 » 20 bře 2015, 20:11

Taky mám Daple Dandy z Ostrohu, tak mužem potom porovnat plody jestli budou stejné nebo jestli nás podfoukli.
Jožka1
 

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Carduelis » 22 bře 2015, 21:56

O Dapple Dandy tady už pár lidí psalo, i já, ale de facto se jedná o pořád stejný zdroj Polsko, Uherský Ostroh, Jukka. Podařilo se nám dovést rouby z úplně jiného zdroje a rozhodně spolehlivějšího, tak uvidíme. Je to ve školce, takže první ovoce bude k porovnání v lepším případě příští rok nebo až na přes rok. Věřím, že tentokrát (vzhledem ke zdroji roubů), už nebudeme ze sebe dělat kašpary.
Uživatelský avatar
Carduelis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 590
Registrován: 22 úno 2011, 16:58
Bydliště: Moravský Krumlov asi 250 mnm

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod vlado69 » 07 dub 2015, 13:55

Z roubů od tebe, Carduelisi, naroubovaných na meruňce jsou už dvoumetrové větve obsypané květy, tak snad za pár měsíců uvidíme co to vlastně je :( .
vlado69
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 330
Registrován: 17 lis 2008, 23:10
Bydliště: Kutná Hora

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Carduelis » 07 dub 2015, 21:33

vlado69 píše:Z roubů od tebe, Carduelisi, naroubovaných na meruňce jsou už dvoumetrové větve obsypané květy, tak snad za pár měsíců uvidíme co to vlastně je :( .

Už nevím co jsem ti posílal?
Uživatelský avatar
Carduelis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 590
Registrován: 22 úno 2011, 16:58
Bydliště: Moravský Krumlov asi 250 mnm

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jožka a 14 návštevníků