Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod caver » 29 lis 2018, 13:23

Ahoj,

já potvrzuji DAPPLE SUPREME, SUPERIOR a slivoň HOWARD´S MIRACLE. Mám naroubovaných cca 30 odrůd, většina by měla příští rok již plodit. Tome, mohl bych Tě požádat o roub FG? To, co mám pod tímto jménem já, určitě FG není.
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 459
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Pavel_CZ » 30 lis 2018, 02:47

Bohuzel, odrudy, co jsme sehnali pred 4-5 rokama jsou vesmes odpad (az na svetle vyjimky co ma Vasek Sejkora a mozna jeste nekdo dalsi), byli jsme podvedeni :-/
Ty novejsi by uz mely byt vsechny prave...
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 407
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Tomas75 » 30 lis 2018, 12:18

Pavle ale pozitivni je ze se zda, ze cas od casu se preci jen u nekoho najde prava odruda. Bylo by prave fajn kdyby sem ti z nas kteri meli to stesti a dostaly se k nim rouby pravych odrud pluotu, japonskych broskvoni nebo i klubovych jabloni (Kanzi, Jazz, Pink Lady, Pacific Rose,....) se podelili o to ze maji tu spravnou odrudu aby jsme vedeli u koho je mozne si pak pozadat o "prave" rouby a neztracet tak dalsi 2-3 roky s roubovanim planych odrud. Verim ze se dalsich par nadsencu tady ozve a da vedet.
Tomas
Tomas75
ouško
ouško
 
Příspěvky: 61
Registrován: 19 led 2013, 17:50
Bydliště: Kraluv Dvur, Beroun

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Tomas75 » 30 lis 2018, 12:24

ahoj martine,
neni problem, roub FG mas u mne, budu rad pokud by jsi mi poslal howards miracle a dapple supreme. Kdy je nejlepsi doba na odebrani a poslani roubu peckovin?
Tomas
Tomas75
ouško
ouško
 
Příspěvky: 61
Registrován: 19 led 2013, 17:50
Bydliště: Kraluv Dvur, Beroun

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod pavell » 30 lis 2018, 13:22

Nejlepší doba na odebírání roubů peckovin je právě teď do asi tak půlky prosince, na Vánoce už je na to celkem pozdě, to pak brzo raší.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Pavel_CZ » 30 lis 2018, 16:15

Ja odebiram rouby az v lednu. skladuju je v lednicce a bohuzel pri min nez 4 stupnich mne zacinaji nektere mista namrzat a moji se ty zmrzle jogurty a brambory na kamen moc nelibi...proste v zime je to ustavicny boj haha. No a pri stupnich mne casem japonske slivone, ale i hrusky zacnou rasit. Takze ja odebiram az pozdeji, ma to pro me vic vyhod.
Tome, jablone jsou prave uplne vsechny, jediny problem je s Ambrosii, tak pokud ji mate ode me, tak se ji zbavt. Letos v lednu dostanu pravou.
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 407
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Tomas75 » 30 lis 2018, 17:34

ahoj Pavle,
ta Ambrosie od tebe mi letos dozralo jedno jabko. No nezdalo se mi uplne jako Ambrosia, nicmene docela chutnalo tak sem si rikal ze bych si ten stromek v nejhorsim nechal. Nicmene pokud uz vis ze to Ambrosie neni a hlavne kdyz budes mit v lednu prave rouby, tak bych se pripomel v lednu spolu s temi rouby goldrush a pacific rose a tu falesnou Ambrosii preroubuju na pravou. A ty rouby FG pro Martina je teda lepsi strihnout a poslat uz ted v listopadu aby si je nechal v lednicce nebo az v lednu? Nemam v tom z tech dvou rad uplne jasno:)
Tomas75
ouško
ouško
 
Příspěvky: 61
Registrován: 19 led 2013, 17:50
Bydliště: Kraluv Dvur, Beroun

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Pavel_CZ » 30 lis 2018, 21:48

V lednu poslu, neni problem (prip. naroubuju). Ohledne roubu FG se domluv s Martinem, co mu bude vyhovovat nejvic ;)
Vzpominam si, ze i ten FG byl z vice zdroju, takze ty ho mas od nekoho seriozniho, narozdil od Martina
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 407
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod jardos » 30 lis 2018, 21:54

Inac zaujimalo by ma, ci aj uz spominane FG, DAPPLE SUPREME, SUPERIOR su aj chutovo ozaj vynikajuce a zaujimave. Lebo vravim, Aprimira mi zarodila po 4 rokov a potom prislo velke sklamanie.
Este ma zaujima, co mozem urobit preto, aby som sa dostal od Vas k nejakym roubom. Rozmyslam, co by som mohol na oplatku ponuknut ja. Urcite co mam zaujimave, su velke stolove odrody hrozna. Tie vsak potrebuju hoodne tepla...
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 501
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod caver » 30 lis 2018, 22:48

Ahoj Tome,
já rouby peckovin budu řezat příští týden, to se má mírně oteplit, bude na ně ideální doba. Pošlu Ti HM a DS, pokud bys mohl poslat ten FG, budu moc rád. Škoda, že jsem nevědel dříve, že sháníš ty jabloně, měl jsem přebytky letošních roubovanců Kanzi, Issaq,Jazz, Modi, Pink Lady, Pacific Rose, Hidden Rose, Gaia, Smeralda a pár dalších, vpodstatě jsem je vnutil kolegům z práce :( JInak ta Ambrosie není Ambrosie ani u mne, plody veliké a krásné, ale moučnaté a dle mého nedobré.
Jinak dále potvrzuji pravost broskve Indian Free, velmi dobrá, ale extra pozdní.

Jardos: co můžeš udělat? Pošli adresu, něco málo můžu poslat. Co máš za stolní révu? Mám cca 15 odrůd, možná by se ještě něco vešlo, ideálně nová ruská nebo ukrajinská šlechtění. Ty pluoty jsou chutné, osobně mám raději jablka, ale pro změnu proč ne. Příští sezonu předpokládám plody na cca 30 odrůdách pluotů a dalších hybridů, uvidíme, co bude originál..
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 459
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Pavel_CZ » 30 lis 2018, 23:40

Ta Ambrosia byla zlute velke jablko, hodne kysele, ktere vydrzelo as 2 tydny, dost taky trpelo horkou pihovatosti. Sla ven...
Tome, radsi ji taky vykopej, je spousta lepsich jabloni.
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 407
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Pavel_CZ » 30 lis 2018, 23:43

jardos: jestli chces, tak ti muzu sehnat stromky na myrosich nejakych novych merunek, taky myslim dapple supreme a jeste par slivoni/broskvi. kdyztak mne napis soukromou, je to nerad luftuju na forech :)
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 407
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod jardos » 01 pro 2018, 12:46

Pavle, rad by som zohnal nejake rouby, lebo na hotove stromky uz zial miesto nemam. Jedine chcem prestepit tu Aprimiru, to pujde.
Caver, z hrozna mam: Talizman, Vostorg krasnyj, Kubáň, Augustin V 25-20, Anjuta, Nadeznyj, no a este Muskat letnyj, ale ten je este maly.
Este tak pomimo...v lete som kupil nejaky pluot v kauflande. Bol fialovocierny a vo vnutri krvavy. A ta chut bola skvela, povod bola JAR. Skoda, ze si nepamatam odrodu... to by bolo zohnat :) Dnes som kupil cervene ringle z Talianska a tie sa veru jest nedaju :-D
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 501
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Pavel_CZ » 01 pro 2018, 17:17

Jardos: aha, tak se domluv s Caverem, neco vymenite.
Tezko rict, co to bylo z JAR, takovych pluotu/blum je spousta. To z Italie byl asi Angeleno, v tuto pozdni dobu se nic jineho neprodava. A mas pravdu, jist se to fakt neda :)
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 407
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: Pluot, Plumcot, Aprium a další kříženci slívy s něčím

Příspěvekod Tomas75 » 01 pro 2018, 21:18

tak ja mam pocit ze vypestovane vlastni pluoty tu jeste moc lidi neochutnalo aby se mohlo podelit o zazitek a objektivne porovnavat. Za sebe jsem mel letos 2 plody toho co by mohlo byt Flavor Grenade. Stromek je jeste maly. Prvni plod mi napichla vosa takze nahnil. Druhy jsem pak dal do pytliku takze dozral. Nicmene mam pocit ze vlastni nedockavosti jsme jej pak sklidil ne jeste uplne dozraly, tedy chutove to nebylo o moc lepsi nez svetsky ktere mam - Katinka a Presenta. Ale podle mne jsem jej podtrhl. Takze zatim si netroufnu hodnotit skutecnou chut - pockam na dalsi urody a snad i na jine odrudy. Angeleno z obchodu je skutecne hroznej.....to se nas shodne vice.
Tomas
Tomas75
ouško
ouško
 
Příspěvky: 61
Registrován: 19 led 2013, 17:50
Bydliště: Kraluv Dvur, Beroun

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků